Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w wyborze auta - Jakie auto kupić do 23 tysięcy?

Astreuz 13 Sty 2018 14:51 195 5
  • #1 13 Sty 2018 14:51
    Astreuz
    Poziom 10  

Witam. W kwietniu moje stare autko już odchodzi do lamusa, stąd trzeba by się wyposażyć w nowsze. Jakie autko polecacie do 23 tys zł w nadwoziu sedan/hatchback ? Moje wymagania co do auta: silnik max pojemność 1.7 ale nie mniejsza niż 1.4, nie zależy mi na przyśpieszeniu tego auta, może być równie dobrze z seicento i przyśpieszać ze 20 sek do 100. Musi być zamontowana klimatyzacja automatyczna, późniejsze przeróbki klimatyzacji to niepotrzebne wydatki. Roczniki które mnie interesują to minimum 10 latek, czyli zaczynamy od 2008 roku. Nie może to być marka: audi,bmw,volkswagen,mercedes i peugeot.Ostatnio interesuję się citroenem c5, kia ceed 2010 po faceliftingu renault megane 3 i hyundai i30 w wersji ze skórzaną tapicerką, jednak nie wiem nic o ich awaryjności. Nie zwracam dlatego właśnie uwagi na moc silnika, gdyż mi to zbędne, stawiam bardziej na komfort podróżowania.

0 5
  • #2 13 Sty 2018 15:12
    lukasixthm
    Poziom 22  

Jeśli stawiasz na komfort to od siebie polecam Ci Citroena C5 X7. Kupiłem rok temu za 20000zł sprowadzonego z Francji z uszkodzonym sprzęgłem. Rocznik 2011. Całkowita naprawa (koszt części) wyniosła mnie 2300zł, tj dwumas, docisk, tarcza i wysprzęglik. Do wymiany była tylko tarcza i docisk, ale wymieniłem komplet. Silnik 1.6 eHdi 115KM jest mega oszczędny ale jak trzeba to i dynamiczny. Przy mieszanej jeździe 5,3l/100km. Skrzynia półautomat MCP. Mam wersję bez zawieszenia hydro a i tak pasażerowie zasypiają mi podczas podróży, nawet tych krótkich :) Z awaryjności to póki co wymieniałem szczotki w alternatorze.

Ogólnie to francuskie samochody w porównaniu do całej reszty wyprzedzają je pod względem designu o całą epokę.
    Czemu nie chcesz peugeota? W tych pieniądzach można dostać piękną 508-kę którą też rozważałem.

0
  • #3 13 Sty 2018 16:04
    Astreuz
    Poziom 10  

Cóż, złe wspomnienia z kierowcami właśnie tej marki...Citroen c5 x7....fajna opcja, jednak widzę, że na tych dwóch platformach zaczynających się na ,,o" ( nie wiem czy można tutaj o nich pisać czy nie, zachowuję pewien dystans) nie znalazłem nic do 23 tysięcy, są, owszem, ale za 24....

0
  • #4 13 Sty 2018 22:12
    kakibara
    Poziom 24  

Za 23 tyś zł peugota 508? To chyba ze szklanym dachem na siedzeniach i turbina z benzyny w bagażniku.
    Megane zbiera pochlebne opinie ladnie pracuje także w lpg - choć 6 bieg nie robi roboty w trasie.

0
  • #5 13 Sty 2018 22:57
    Pong.Chu
    Poziom 16  

Astreuz napisał:
    Cóż, złe wspomnienia z kierowcami właśnie tej marki..

Lubię Majonez Kielecki ale nie jem go bo sąsiad z którym mam złe wspomnienia smaruje nim kanapki -- tak brzmi Twój post :)

Zacznij czytać fora poszczególnych marek, zobaczysz co się w nich psuje i które silniki są doradzane a które nie.

0
  • #6 14 Sty 2018 01:01
    Astreuz
    Poziom 10  

Pong.Chu napisał:
    Astreuz napisał:
    Cóż, złe wspomnienia z kierowcami właśnie tej marki..

Lubię Majonez Kielecki ale nie jem go bo sąsiad z którym mam złe wspomnienia smaruje nim kanapki -- tak brzmi Twój post :)

Zacznij czytać fora poszczególnych marek, zobaczysz co się w nich psuje i które silniki są doradzane a które nie.

Jeśli już chcesz wiedzieć, to nie- z tym autem miałem obcierkę na parkingu, a jego właściciel był totalnym chamem. Stąd moje wnioski. Zresztą pracuję i też tacy ............ nimi jeżdżą, że szkoda gadać. Ja przyszedłem po poradę jeśli chodzi o auto na to forum, aby ktoś pomógł mi w wyborze auta. Jeśli chciałbym przeglądać fora i szukać swojego wymarzonego auta w 93 markach ( według serwisu zaczynającego się na o) no to sory bardzo, ale do kwietnia zdecydowanie brakło mi czasu (jeszcze czytać o poszczególnych modelach informacje to już całkowicie nie wiem czy bym się w pół roku wyrobił).

Renault Megane...to był mój pierwszy strzał, ale widzę że tutaj też polecasz to auto. Bardzo jestem skory właśnie kupić to auto tym bardziej, że aktualnie mam to samo auto, tyle że 1 generacji. Jednakże może ktoś ma jeszcze jakieś inne propozycje?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo