Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana głośnika psyc bluetoot - Chce przerobić zepsuty glosnik bluetooth

arkadek998 13 Sty 2018 15:21 495 19
  • #1 13 Sty 2018 15:21
    arkadek998
    Poziom 8  

Witam mam taką sprawę i przepraszam od razu bo nie wiem czy w dobrym miejscu to wpisuje... Otóż mam głośnik bluetooth i padła mi ta główna płytka naprawiłem zapłaciłem 80zł i po miesiącu padła znów.. Popytalem i dowiedziałem się że szkoda zachodu dalej naprawiać... I mam pytanie czy można coś z tym głośnikiem zrobić np dodać końcówkę jack żeby podpinac pod laptopa bądź telefon? Wychodzi 4 podwójne kable i jeden czerwony pojedynczy zaraz dodam fotkę jak się da:) z góry dzięki za pomoc mam nadzieję że ktoś mi powie co i jak bo już leży z pół roku i nie wiem co mogę z nim zrobić:)

0 19
  • Arrow Multisolution Day
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 13 Sty 2018 21:31
    arkadek998
    Poziom 8  

No dzieki za odpowiedź ale jak to zrobić i jak ma to wyglądać? Chciałbym zrobić tak żeby ciągnąć jak najmniej kabli żeby wziąć ze sobą powiedzmy z laptopem lub telefonem przed dom, bądź zrobić wtyczkę zasilania.. W środku nie ma chyba akumlatorkow, był ten główny panel ale go wyrzuciłem..

0
  • #4 13 Sty 2018 22:17
    michalek1988
    Poziom 21  

Zamieść bardziej szczegółowe zdjęcia wnętrza. Jeśli nie ma akumulatora, to wniosek jest taki, iż Twój głośnik nie mógł być przenośny, bo nie posiadałby zasilania, a raczej baterii do niego nie kupowałeś, bo byś wiedział. Gdy będziemy wiedzieć jaki tam jest wzmacniacz, chyba, że był na płytce którą wyrzuciłeś, i zostały same głośniki; wyjaśnimy Ci gdzie i jak podłączyć głośniki, jak poprowadzić zasilanie. Jako źródło dźwięku, nie ma problemu by zamiast bluetooth podłączyć gniazdo mini jack lub cinch a później abyś podawał sygnał poprzez odpowiednie przewody.

0
  • #5 13 Sty 2018 23:42
    arkadek998
    Poziom 8  

On był przenośny... Tylko się zepsuł.... Za naprawę dałem 80 zl pytałem elektryka to stwierdził że nie ma sensu naprawiać kolejnu raz... W środku są tylko głośniki i kabelki z nich wychodzące..

0
  • Pomocny post
    #6 14 Sty 2018 08:51
    michalek1988
    Poziom 21  

Głośnik w podstawie wygląda na taki, który można wykręcić, zrób to i zobacz co jest w środku. Jak był zasilany? Czym się objawiło jego ostatnie uszkodzenie?

0
  • #7 14 Sty 2018 12:20
    arkadek998
    Poziom 8  

Ok rozkrece jak się da i zobaczę.. On był na ładowanie... Duże problemy miałem z tą wtyczka nie chciało ładować, później mi dzieciak wcisnal włącznik i puścił się dymek... Dałem do naprawy i po miesiącu znów się zepsuł rozkrecilem i wyciągnąłem ta płytkę główna z przyciskami wyświetlaczem i akumlatorkiem ale kilka osób mi powiedziało ze szkoda już to naprawiać bo będzie ciężko bo już lutowane były te przewody na płytce czy jak to nazwać( to coś co na dyskietkach od pegasusa były takie srebrne kreski na zielonej płytce:))

Dodano po 7 [minuty]:

Wykrecilem spod i tak to wygląda..

0
  • #8 14 Sty 2018 12:31
    arkadek998
    Poziom 8  

Więc to wygląda tak 2głośniki(+ ten wykrecony że spodu) z każdego po dwa kabelki czarny i czerwony, jeden pojedynczy czerwony wychodzący od antenki bo głośnik miał radio i jakaś niebieska kostka przyklejona do ścianki z której też wychodza kabelki czarny i czerwony... Więc można te kabelki że sobą zlaczyc kolorami i dosztukowac kabelki żeby włożyć do Jacka i podpiąć np pod laptop? I jak to z zasilaniem będzie pobieralo z łapka czy też potrzebna jakąś wtyczka do kontaktu?

0
  • Pomocny post
    #9 14 Sty 2018 12:38
    michalek1988
    Poziom 21  

Niebieski przedmiot na obudowie, to właśnie Twój akumulator. Pozostałe głośniki są przykręcone do obudowy, chyba widać wkręty pod maskownicą. Miejsca jest dosyć dużo, zatem trzeba przemyśleć czy zostawić obecny akumulator (nie znamy jego napięcia ani pojemności) czy wolisz zainwestować w coś nowego. Następnie sprawdzić impedancje i moc głośników. W kolejnym kroku trzeba by kupić/ zrobić mały wzmacniacz który będziesz mógł zamontować wewnątrz i podłączyć. Niestety nie mogę Cię pokierować który będzie najlepszy, ponieważ nie posiadam wystarczającej wiedzy w technice audio, a nie chce dać Ci rozwiązania które będzie jakoś działać, jeśli można je zrobić lepiej, tj lepsza jakość dźwięku, dłuższa praca na akumulatorze etc.

0
  • #10 14 Sty 2018 12:56
    arkadek998
    Poziom 8  

Znalazłem opis głośnika dodam fotkę.. Tak głośniki są odkrecane. Ogólnie chciałbym zostawić tak jak jest dobrze grał i nie chce inwestować za bardzo w niego bo za 80 zl mam na allegro już nowe ciekawe głośniki.. A bez tego wzmacniacza się nie obejdzie? Ile takie coś może kosztować?

0
  • Pomocny post
    #11 14 Sty 2018 15:32
    michalek1988
    Poziom 21  

Jeśli nie zastosujesz wzmacniacza, i wyniesiesz głośnik na otwartą przestrzeń, to możesz ich wcale nie słyszeć. Link Tutaj jedno z możliwych rozwiązań, co do kwestii zasilania, to skoro obecny akumulator nie zapewniłby długiej pracy, w komfortowych warunkach, to może wyjściem będzie zamontowanie z tyłu obudowy, koszyczka na pakiet 4 ogniw AA , tj"klasyczne paluszki" i korzystanie z akumulatorków? Te akumulatory są łatwo dostępne, ładujesz jeden pakiet w ładowarce, drugi możesz zamontować i korzystać z głośnika. Jeśli dużo czasu spędzasz w samochodzie, to możesz dokupić też ładowarkę samochodową. Gdy po czasie, uznasz, iż nie będziesz już korzystać z tego głośnika, to wyjmujesz akumulatory i możesz je wykorzystać choćby w aparacie cyfrowym lub innym urządzeniu elektrycznym, z którego korzystasz.

0
  • #12 14 Sty 2018 16:44
    arkadek998
    Poziom 8  

Świetny pomysł a mogę zrobić obydwie opcje?? Kupię ten wzmacniacz i koszyk na 4baterie i w razie gdyby padł to bd używał baterii. Czy mogę wybrać tylko jedna opcje?Ale co w przypadku tego wzmacniacza to się będzie ladowalo czy jak? Bo skoro to niebieskie na ściance to akumlatorek to jak będę to lądował? Z tego wychodzą kabelki i je się lutuje do wzmacniacza a tam jest wejście na ładowarkę?

Dodano po 10 [minuty]:

Poczytałem o tym wzmacniaczu i on jest na dwa głośniki tak? A mogę znaleźć taki na 3?
    Bo chcąc podpiąć ten musiałbym zrezygnować z jednego głośnika bo tam są 3.. 2.8Wx2 i ten basowy od spodu3.5W..

0
  • #13 14 Sty 2018 17:08
    michalek1988
    Poziom 21  

Można podłączyć górne głośniki pod jeden z kanałów a dolny pod drugi, musisz pomierzyć swoje głośniki i wtedy będzie wiadomo czy ten wzmacniacz zda egzamin. Gdybyś chciał korzystać z oryginalnego akumulatora, to musisz do niego mieć osobną ładowarkę. Jeśli jest zużyty, to szkoda inwestować. Z tyłu obudowy możesz zamontować odpowiednie gniazdo zasilające, z niego przewodami wyprowadzić zasilanie na wzmacniacz. Do tego gniazda będziesz mógł podłączyć koszyk z bateriami, zasilacz sieciowy lub samochodowy. Nie próbuj włączać się bezpośrednio z zapalniczki samochodowej, bo w instalacji masz 12V (przy uruchomionym silniku 14.4) a wzmacniacz z linku może pracować na MAX 6V. Innym rozwiązaniem będzie poszukanie wzmacniacza, którego możesz zasilać z 12V, i wtedy też można zasilać bezpośrednio z zapalniczki lub 2 kompletów akumulatorów. Odradzam radio samochodowe, ponieważ tam używane są większe głośniki, przez co wzmacniacz jest odpowiednio mocniejszy. Gdybyś użył tutaj takiej końcówki mocy, możesz uszkodzić głośniki. PS potencjometr regulacji głośności, możesz przenieść na przednią ścianę obudowy głośnika, tak jak i gniazdo minijack.

0
  • #14 14 Sty 2018 18:13
    arkadek998
    Poziom 8  

Odpowiednie gniazdo zasilające? Tzn jakąś końcówkę do ładowania? Jak to czytam to mam pewne obawy czy dam radę to zrobić:) wyniesie mnie to ok 50zł plus nie mam pewności że zadziała i będę miał tylko wtyk jack... Hmm może lepiej dodać te 30zł i kupić nowy głośnik z radiem karta i bluetootem:/

Dodano po 19 [minuty]:

Aha teraz rozumiem wtyk na ładowarkę który podpinam do tego akumlatorka.. No tak był taki w tym panelu co wyrzuciłem... Czyli gdybym wziął np stary kabel to w jakimś elektroniku bym dostał taka końcówkę? Bądź taka standardowa jak w telefonie komórkowym i była by możliwość ładowania ładowarka z telefonu? I powiedzmy że mam już ten wtyk podpialem pod akumlator i wtedy od akumlatorka podlaczam do wzmacniacza? A ten koszyk z bateriami bezpośrednio do wzmacniacza?? Sorry za pytania ale ja musze mieć wszystko na chłopski rozum a nie znam się na elektryce:)

0
  • #15 14 Sty 2018 18:16
    michalek1988
    Poziom 21  

Działać będzie, gdy poprawnie wszystko poskładasz, skoro koszta oszacowałeś na 50, miałbyś komuś jeszcze zapłacić za poskładanie, to średnio. Choć jakościowo może być lepsze od oryginału, gniazdo i wtyk wyglądają tak: Link choć to akurat adapter, to ukazuje oba złącza które będą Ci potrzebne.

0
  • #17 17 Sty 2018 09:59
    michalek1988
    Poziom 21  

Tu nie jest problemem jaką masz wtyczkę, bo raczej wykorzystywane są w niej tylko 2 piny, ale o to co było między nią a akumulatorem. Możesz wykorzystać też power bank, do zasilania tego wzmacniacza, jeśli masz w nim wyjście USB. Jak go nie posiadasz, to masz dodatkowy koszt. Jeśli nie chcesz w niego inwestować to pewnym wyjściem była by próba sprzedaży w obecnym stanie.

0
  • #18 03 Lut 2018 22:05
    arkadek998
    Poziom 8  

Dobra narazie sobie odpuszczam z tym głośnikiem dzięki za odpowiedzi..

0
  • #19 03 Mar 2018 12:53
    arkadek998
    Poziom 8  

Siemka nie wiem czy powinienem tu pisać czy założyć nowy temat ale jako że mam pytanie odnośnie tego samego głośnika to pisze tutaj.. Tak jak mówiłem wyżej zwatpilem w naprawę tego sprzętu ale mam pytanie czy da radę go podłączyć do samochadu jako dodatkowy głośnik z przodu między siedzenia?? Ogólnie myślałem o glosniku z wieży bo też leżą ale ten będzie lepiej troszkę moim zdaniem.. Ogólnie czytałem na ten temat że trzeba to wpiac w radio i przydluzyc jakimś kablem dwuzulowym zgadza się? Jeśli ma to znaczenie to auto citroen Xsara picasso a radio kupione vordon o mocy 4x45.. I z góry mówię że nie chodzi mi o to by basem tluklo że szyby pekaly bo zazwyczaj jeżdżę z dzieciakami tylko o trochę lepszy dźwięk zwłaszcza że z tyłu mam chyba peknieta membranę..

0