Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie włącza się wentylator chłodnicy Golf III 1996 1.8 90KM

zumik998 13 Sty 2018 16:50 177 6
  • #1 13 Sty 2018 16:50
    zumik998
    Poziom 10  

Witam,
    Posiadam VW Golfa III 1.8 90KM i mam z nim następujący problem.
    Od pewnego czasu wskazówka temperatury osiągała wartości ok 100C
    Zawiozłem więc samochód do mechanika żeby wymienił termostat, jednak w dalszym ciągu problem występuje.
    Węże od chłodnicy zarówno wlotowy i wylotowy są ciepłe więc obieg wody jest co oznacza że termostat jest sprawny.
    Problem polega na tym że w ogóle nie włącza się wentylator, wyciągnąłem sterownik wentylatora, rozkręciłem go i wykonałem pomiary tranzystorów, diod prostowniczych i nie znalazłem usterki. Wcześniej już po włączeniu Klimy AC już wentylator startował, teraz nie. Cewki również uruchamiałem "poza układem" Zasilając je bezpośrednio i również działają bez zarzutu. Gdy wentylator podepnę" na krótko" Poza sterownikiem działa zarówno na 1 i 2 biegu. Co może być przyczyną? Gdzie szukać usterki?

Nie włącza się wentylator chłodnicy Golf III 1996 1.8 90KMNie włącza się wentylator chłodnicy Golf III 1996 1.8 90KM

• #3 14 Sty 2018 06:32
    zumik998
    Poziom 10  

Czujnik mam raczej sprawny, gdyż po wyciągnięciu wtyczki opada wskazówka temperatury na zero a po wpięciu pokazuje aktualną wartość.

• #5 14 Sty 2018 13:49
    zumik998
    Poziom 10  

Okej rozumiem. Ale jeszcze jedna sprawa , wcześniej po włączeniu klimy od razu startował wentylator teraz nie startuje, czy z tym może być powiązany termowłącznik ? Przecież od razu po kliknięciu AC
    Nie ma w sekundę temperatury tak dużej żeby włącznik załączyło

• #7 15 Sty 2018 22:46
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Duplikat. . 3.1.12. Nie wysyłaj wielu jednakowych tematów na forum, użytkownicy nie będą wiedzieć, gdzie mają odpowiadać.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo