Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xiaomi Redmi 3S 32GB - "Proces system nieodpowiada" po aktualizacji.

VIGOR_PICTURES 13 Sty 2018 16:55 3045 8
  • #1 13 Sty 2018 16:55
    VIGOR_PICTURES
    Poziom 20  

Witajcie,
    Jakoś nie mam szczęścia do telefonów marki Xiaomi ;) Najpierw po zamówieniu dwóch sztuk jeden miał pirackie oprogramowanie i uszkodzoną możliwość robienia aktualizacji. Drugi miał oryginalne oprogramowanie i działał dobrze... aż do dzisiaj.

Redmi 3S Żony w nocy rozpoczął automatyczną aktualizację i wszystko szło dobrze aż do momentu gdy telefon uruchamiał się ponownie po zaktualizowaniu. Niestety coś musiało pójść nie tak, ponieważ telefon utknął na ekranie bootowania androida. Po jakiś sześciu godzinach wyłączył się i uruchomił ponownie.
    Od razu po uruchomieniu systemu zaczęły się pojawiać komunikaty "Aplikacja została niespodziewanie zatrzymana". Co gorsza, poza mało znaczącymi aplikacjami (Pogoda, Znajdź telefon, Messenger, Meridian etc.) zaczęły się większe problemy - zaczęły siadać procesy systemowe - wyświetlanie pulpitu oraz proces system, który w zasadzie całkowicie unieruchamia telefon. Po kilku włączeniach/wyłączeniach telefonu system podnosił się w różny sposób. Czasem wywalał kilka aplikacji przed procesem "system" czasem żadnej.
    Aktualnie telefon przed zawieszeniem się wyświetla tylko notyfikację o niespodziewanym zamknięciu aplikacji Znajdź telefon po czym wyświetla komunikat o zawieszeniu procesu system. Raz na kilka uruchomień da się stuknąć w kafelek "Czekaj" lub "Zamknij". Przy kliknięciu "Zamknij" wyświetla się okienko o nieodpowiadającym "Menadżerze pulpitu" i telefon zupełnie przestaje reagować na cokolwiek.
    Zastanawiałem się nad wejściem w tryb Recovery i usunięcie danych tymczasowych (Wipe Cache Data), jednak... Xiaomi usuneło tą opcję. Telefon wchodzi w try FastBoot i Recovery, więc w ostateczności pozostanie mi przywrócenie ustawień fabrycznych lub próba sflaszowania ROMu. Problem pojawia się tylko w utraceniu ważnych danych (zdjęcia/kontakty)w przypadku resetu do ustawień fabrycznych. Przy flashowaniu ROMu też traci się dane zapisane w pamięci wewnętrznej telefonu?. Czy w trybie FastBoot można dostać się do wewnętrznej pamięci telefonu?

Pozdrawiam!

0 8
  • #2 15 Sty 2018 10:55
    gramy008
    Poziom 4  

Jak podłączasz telefon, to komputer go nie widzi? Jeśli nie, to mam nadzieję, że zdjęcia miałeś na karcie SD, a kontakty zsynchronizowane z kontem Google... w przeciwnym razie już nie odzyskasz danych. Przy flashowaniu ROMu za pomocą MiFlash, urządzenie zawsze jest czyszczone do zera. Dokładnie tak samo jest w przypadku wgrywania Custom ROMa.

0
  • #3 15 Sty 2018 11:15
    Glemark1
    Spec od GSM

Najłatwiej najpierw zrobić dumpa pamięci telefonu z której można wydobyć interesujące dane a następnie wgrać na nowo oprogramowanie.

0
  • #5 15 Sty 2018 14:39
    VIGOR_PICTURES
    Poziom 20  

gramy008 napisał:
    Jak podłączasz telefon, to komputer go nie widzi? Jeśli nie, to mam nadzieję, że zdjęcia miałeś na karcie SD, a kontakty zsynchronizowane z kontem Google... w przeciwnym razie już nie odzyskasz danych. Przy flashowaniu ROMu za pomocą MiFlash, urządzenie zawsze jest czyszczone do zera. Dokładnie tak samo jest w przypadku wgrywania Custom ROMa.

Oczywiście mądra Żona po szkodzie - nie było żadnych backupów (tym bardziej mnie to boli, że Xiaomi zapewnia darmowe 5 GB w chmurze na robienie backupu kontaktów, smsów czy zdjęć).

Tak się właśnie zastanawiałem czy MiFlash nie wyczyści telefonu...

Przy podłączeniu telefonu do komputera:
    Mój komputer odnajduje telefon - jednak ten domyślnie łączy się w tryb "tylko ładowanie"
    MiPCSuite wyświetla komunikat o konieczności aktualizacji oprogramowania telefonu przed połączeniem z programem.

Glemark1 napisał:
    Najłatwiej najpierw zrobić dumpa pamięci telefonu z której można wydobyć interesujące dane a następnie wgrać na nowo oprogramowanie.

Jakieś naprowadzenie czym spróbować skopiować wewnętrzną pamięć telefonu? Ewentualnie czy Fastboot ADB umożliwia operacje na plikach?
    Telefon miał oczywiście wyłączony moduł debugowania, więc jedyna rzecz, która działa na 100% to tryb fastboot.

Pozdrawiam!

2
  • #7 24 Sty 2018 11:11
    VIGOR_PICTURES
    Poziom 20  

lenov Jakoś odpisując na telefonie przeoczyłem Twój post...

Dobra to teraz pytanie:
    Telefon ma zablokowany bootloader i wyłączone debugowanie przez USB. Dodatkowo nie był zarejestrowany na MIUI.
    Dobrze rozumiem, że aby sflashować telefon musiałbym podjąć stosowne kroki?
    1. Na telefonie musi być aktywna opcja debugowania przez USB, opcja OEM UPDATE oraz telefon musi być zalogowany na konto Xiaomi.
    2. Muszę dostać zgodę na odblokowanie telefonu od Xiaomi (Unlock MI) i zalogować się w aplikacji na konto Xiaomi.
    3. Dopiero wtedy można odblokować bootloader za pomocą MI Unlock.
    4. Wtedy można przystąpić do flashowania aplikacją Mi flash.

Pozdrawiam,

0
  • #9 29 Sty 2018 17:33
    VIGOR_PICTURES
    Poziom 20  

Hmm, chyba pora zmienić zainteresowania bo za głupi jestem...:D
    Po kilku dniach leżakowania telefonu postanowiłem go uruchomić i przywrócić do ustawień fabrycznych. Za pierwszym razem telefon się uruchomił i zawiesił w typowym miejscu. Za drugim razem uruchomił się jak gdyby nigdy nic :| .
    What kind of sorcery is this?!
    W każdym razie zrobiłem backupy, synchronizacje, zainstalowałem update i wszystko działa.

Dzięki za pomoc i temat zamykam.

Pozdrawiam,
    Wiktor.

1