Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon jako dysk wymienny Xiaomi Redmi 4

Niecio97gks 13 Sty 2018 17:22 441 5
  • #1 13 Sty 2018 17:22
    Niecio97gks
    Poziom 3  

Witam. Posiadam Xiaomi Redmi 4. Niestety skasowało mi się trochę zdjęć z pamięci telefonu i chciałbym je odzyskać. Otóż aby użyć programu Recuva, który sprawdzał się wielokrotnie, muszę ustawić telefon na komputerze jako dysk. Stąd moje pytanie, jak to wykonać.
    Zrobiłem root telefonu, teraz mój komputer dodatkowo nie widzi mojego telefonu. Jeśli uruchomię go dopiero w trybie fastboot to go widzi.
    Jak rozwiązać ten problem, aby komputer widział telefon i dodatkowo był on widziany jako dysk.
    Pozdrawiam

0 5
  • Pomocny post
    #2 13 Sty 2018 18:43
    blahfff
    Poziom 28  

Generalnie, nie ma takiej mozliwosci. Jesli masz juz roota to mozesz sprobowac uzyc DiskDiggera bezposrednio w dzialajacym Androidzie badz zrobic obraz partycji poprzez adb i probowac odzyskac dane z obrazu.

W rzeczywistosci, od czasu wprowadzenia mechanizmu trim do Androida, w nowszych telefonach (z systemem 4.4 i powyzej) ciezko jest odzyskac usuniete z telefonu pliki.

0
  • #3 13 Sty 2018 18:56
    Niecio97gks
    Poziom 3  

A jak wykonać obraz partycji?

0
  • #5 13 Sty 2018 21:03
    Niecio97gks
    Poziom 3  

A w czym może tkwić problem, że komputer nie widzi telefonu gdy jest on zrootowany, a po odinstalowaniu roota normalnie go widzi.

0
  • #6 13 Sty 2018 21:49
    blahfff
    Poziom 28  

Nie mam odpowiedzi, moze aplikacja do roota cos skopala albo w tym modelu jest z tym taki problem. Normalnie, nie powinno miec to wplywu.

0