Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zotac 960 -iiyama e2482HD - Po załadowaniu systemu monitor się usypia

13 Sty 2018 17:30 420 2
  • Poziom 9  
    Zakupilem jakiś czas temu Monitor iiyama Pro Lite E2482HD. Ma 2 wejścia: VGA oraz DVI-D. Dostałem od dobrego znajomego kartę ZOTAC 960 2 GB i posiada on kilka wyjść: 3x DisplayPort, 1x hdmi oraz 1x DVI-I. Grafika z monitorem jest połączona kablem DVI-I.
    Na początku monitor pokazuje wszystko do czasu załadowania się sterowników razem w windowsem (7) . Gdy mają się pokazać konta użytkowników na kompie po prostu monitor się wygasza. Żeby odzyskać obraz przy karcie graficznej muszę wypiąć i wpiąć kabel do monitora. Podczas dalszej pracy nie ma problemu. Wgrywałem różne wersje sterowników do karty graficznej ale to nic nie pomaga. Jak całkiem się wywali sterowniki od grafiki to po ponownym uruchomieniu wyszukuje ją w menadżerze urządzeń jako zintegrowaną kartę VGA i wtedy odpala się normalnie bez potrzeby wypinania wpinania kabla. Trochę mnie to irytuje dlatego proszę Was o pomoc. Szukałem w opcjach na kompie ale nigdzie nie widzę opcji które mogły by blokować obraz.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    Jaka jest ustawiona rozdzielczość i odświeżanie? Sprawdź na innej.

Można by sprawdzić na kablu HDMI->DVI-D lub DP->DVI-D.
  • Poziom 9  
    Jeśli chodzi o rozdzielczość to jest 1920x1080 a odświeżanie jest na 60 Hz