Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programy do wykonywanie schematów sterowania - algorytmów.

dan50 13 Sty 2018 18:29 195 3
  • #1 13 Sty 2018 18:29
    dan50
    Poziom 11  

Witam.

Od jakiegoś czasu szukam alternatywnego programu do wykonywania algorytmów/schematów sterowania do automatyki (oraz do samego rysowania schematów GRAFCET). Przez jakiś czas używałem DIA, lecz nie za bardzo mi on pasuje (tak jak i yEd). Dobrym programem, w którym dobrze mi się pracowało jest VISIO (dość uniwersalny program), lecz w chwili obecnej nie posiadam licencji na niego.
    Więc tutaj moje pytanie do was: z jakiego programu korzystacie do tworzenia algorytmów sterowania (w pracy jak i w domu) i jaki możecie polecić. Mogą to być programy darmowe jak i płatne.

Na jednym z obiektów widziałem schematy sterowania (nazwane były algorytmami), które były rysowane w programie CAD (po lewej stronie były wejścia, po prawej wyjścia dla danego kroku, a po środku bloki logiczne) - zakładam, że była to nakładka na programu typu AutoCad. Niestety nie dostałem odpowiedzi w czym jest to wykonywane, bądź jak się ten program nazywa - jedynie gościu powiedział, że tak powinny wyglądać algorytmy.

I jeszcze takie pytanko dla automatyków - w jakiej postacie wam się lepiej czyta algorytmy - w postaci blokowej, czy w postaci GRAFCET.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, sugestie, oraz pomoc.

Pozdrawiam.

0 3
  • Pomocny post
    #2 13 Sty 2018 18:37
    Rariusz
    Poziom 24  

Witam,

Jak rozwiązanie ma być dla Ciebie lub dla osób które z Tobą współpracują
    to może dobry rozwiązaniem jest zastosowanie programów do tworzenia
    opisów UML. Można znaleźć dużo darmowych środowisk i dostosować coś dla
    swoich potrzeb.

Pozdrawiam,

0
  • Pomocny post
    #3 13 Sty 2018 18:45
    Markos80

Spec od PLC

Ja osobiście wolę Grafcet, używałem SFCEDIT.

0
  • #4 13 Sty 2018 18:51
    dan50
    Poziom 11  

Rariusz napisał:
    programów do tworzenia
    opisów UML

Ooo, będę musiał się przyjrzeć bliżej temu zagadnieniu. Dość ciekawie to wygląda.

Markos80 napisał:
    Ja osobiście wolę Grafcet, używałem SFCEDIT.

Dzięki za opinię. Co do programu, to trafiłem na niego, dosłownie, wczoraj. Zaznajamiam się z nim jeszcze. Na chwilę obecną dość ciekawie wygląda.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo