Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera Vega Access zapis na karcie SD

kaczmi 13 Sty 2018 21:47 639 18
  • #1 13 Sty 2018 21:47
    kaczmi
    Poziom 15  

Witam

Uszkodziła mi się kamera sieciowa Vega Access Ottica. Kamera posiada swój soft na karcie SD - karta uległa uszkodzeniu (błąd CRC).

Wykonałem kopię karty z działającej kamery programem hddRAW Copy.
    Kamera ożyła - wszystko działa - poza tym ze ma ten sam nr. seryjny i MAC co kamera z której kopiowałem.

Na karcie są 2 partycje FAT z plikami kamery i reszta miejsca nie wykorzystana - szukałem w nich mac i sn. jednak bez powodzenia.

Próbowałem usunąć partycje/ formatować/ wyrzucić pliki - za każdym razem wkładałem do kamery i patrzyłem co się dzieje.
    Bez plików kamera uruchamia się - lecz nie ładuje się interfejs ( oczywiste). Dziwne jest to że bez partycji, jakichkolwiek plików w discovery tool pokazuje mi nr. seryjny oraz mac kamery oraz uruchamia się karta sieciowa.

Moje pytanie gdzie są ukryte - jak je edytować pliki z których bootuje się kamera ?

0 18
  • #4 20 Sty 2018 16:45
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

kaczmi napisał:
    ten sam nr. seryjny i MAC co kamera z której kopiowałem.
    Aby coś szukać w tym pliku, powinieneś załączyć też w/w numery, adres MAC.

Te wpisy są widoczne:
    SN Finito=1514002939
    Tipo Macchina=F01403

0
  • #5 21 Sty 2018 17:15
    kaczmi
    Poziom 15  

Witam

przesyłam mac oraz serial którego szukam w podanym obrazie

Board Serial Number = 1514002474
    Board code = 640 rev. 3
    Board CPU = 562 rev. 4
    MAC Address = 0x70B3D52F631F
    DEVICE DESCRIPTION
    Device serial number = 1514002939
    Device type = F01403

Najważniejszy dla mnie jest adres MAC. Proszę o info jak go znaleźć i zmienić.

0
  • #7 21 Sty 2018 23:39
    kaczmi
    Poziom 15  

witam

Wgrałem ten plik i mac zmienił się w statusie kamery. W sieci wciąż widnieje jako 70B3D52F631F

DEVICE STATUS
    Board Serial Number = 1514002474
    Board code = 640 rev. 3
    Board CPU = 562 rev. 4
    MAC Address = 0x0005000070B3
    DEVICE DESCRIPTION
    Device serial number = 1514002939
    Device type = F01403

Kamera Vega Access zapis na karcie SD

0
  • #9 22 Sty 2018 23:44
    kaczmi
    Poziom 15  

Witam

Wgrałem ten plik i mac zmienił się w statusie kamery - tak jak poprzednio. W sieci wciąż widnieje jako 70B3D52F631F.

0
  • #11 23 Sty 2018 01:12
    1st
    Poziom 17  

A możesz podać jeszcze mac z obudowy kamery z uszkodzoną kartą?

@DriverMSG sklonowany mac przeszkadza w sieci.
    Trudno mieć 2 urządzenia z tym samym mac-adresem.

0
  • #12 23 Sty 2018 08:00
    kaczmi
    Poziom 15  

Witam
    Kamera podczas testów leży na biurku podłączona jedynie do zasilacza labolatoryjnygo i kompa więc nic jej nie przeszkadza i nie ma w sieci dwóch takich samych MAC. A nawet gdyby były pokaże je discovery utility.

0
  • #13 23 Sty 2018 20:53
    1st
    Poziom 17  

A czy kolega @kaczmi zna tą instrukcję?

VEGA - Use...65_ENG.PDF Download (6.88 MB)

Jest tam o upgrade firmware kamery. Strona 81, czy próbował kolega coś robić w tym kierunku?

W załączniku jeszcze znaleziony w sieci plik "NEUTRAL_1.10.bin".

NEUTRAL_..0.bin Download (931.88 kB)

Nie jestem w 100% pewny czy to od tej kamery - od Vega ale widzę że jest parę modeli. Więc wgrywanie na własną odpowiedzialność!!!

Po sprawdzeniu jest to zwykły *.zip ze strukturą plików jak na karcie SD, więc nic nie powinno się stać, ale ostrzegałem :-)

Nie wiem dlaczego ustawiła się prowizja za pobranie, opcja "prowizja dla pliku" jest ustawione "Wyłącz".

0
  • #14 23 Sty 2018 22:23
    kaczmi
    Poziom 15  

Wgrywanie tego pliku nic nie daje... Poza tym karta sd uszkadza sie tak że komputer jej nie widzi - tak jak w opisanym przypadku. Z kolei inne kamery mają tylko błędy crc na karcie - i wtedy da się jeszcze uratować ją.
    Gdybym poznał sposób zmiany mac temat szybko by się rozwiązał....

0
  • #15 23 Sty 2018 22:33
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Problem w tym, że ta wartość (MAC) jest tylko w dwóch miejscach na załączonej kopii i kolega DriverMSG zmienił obie te wartości, z tego co na szybko zerknąłem.

0
  • #16 23 Sty 2018 23:23
    kaczmi
    Poziom 15  

mati211p napisał:
    Problem w tym, że ta wartość (MAC) jest tylko w dwóch miejscach na załączonej kopii i kolega DriverMSG zmienił obie te wartości, z tego co na szybko zerknąłem.

Lub jest schowana gdzieś indziej - w innym miejscu na karcie. Pliki które są widoczne z poziomu użytkownika są mało istotne odpowiadają jedynie za interfejs www. Zaś samego bootloadera procka, karty sieciowej i pozostałych urządzeń brak ( a po różnych testach wiem iż są one na tej właśnie karcie).

Przeprowadziłem testy na 4 różnych kamerach. Zamieniłem w nich karty i razem z kartami zmieniały się mac oraz sn.

Dodatkowo z opisywanej karty dla testów usunąłem wszystkie pliki sformatowalem ja oraz usunąłem wszystkie partycje. Włożyłem do kamery które ku mojemu zdziwieniu wstała (pokazywała poprawny mac oraz sn w discovery utility). Nie uruchamial się interfejs www oraz nie miała /mogła pobrać ip.

0
  • #18 24 Sty 2018 02:43
    1st
    Poziom 17  

Czy jest możliwość "gadania" z kamerą via telnet? Czy próbował kolega wgrać "mój" plik via interfejs www,, czy bezpośrednio po rozpakowaniu na kartę?

1 post...

"Bez plików kamera uruchamia się - lecz nie ładuje się interfejs ( oczywiste). Dziwne jest to że bez partycji, jakichkolwiek plików w discovery tool pokazuje mi nr. seryjny oraz mac kamery oraz uruchamia się karta sieciowa."...

przedostatni post

..."Dodatkowo z opisywanej karty dla testów usunąłem wszystkie pliki sformatowalem ja oraz usunąłem wszystkie partycje. Włożyłem do kamery które ku mojemu zdziwieniu wstała (pokazywała poprawny mac oraz sn w discovery utility). Nie uruchamial się interfejs www oraz nie miała /mogła pobrać ip."...

To jak to jest?

0
  • #19 28 Sty 2018 10:36
    kaczmi
    Poziom 15  

Witam

Przez telnet nie próbowałem. Znalazłem inny sposób na te kamery. Zrobiłem backup wszystkich które działają i w przypadku uszkodzenia karty wgrywam obraz na nową kartę. I po problemie. Zmiana MAC oraz sn wydaje się zbyt trudna. Próbowało wielu, sam siedziałem ponad 2 tygodnie i nic nowego nie wymyśliłem. Toteż temat uważam za zamknięty. Dziękuję wszystkim za pomoc !!!

0