Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JVC MX-J300 - Szumi radio (FM)

13 Sty 2018 22:31 564 14
  • Poziom 20  
    Witam mam taką wieże w garażu i jak ją brałem od znajomego to od razu wydało mi się coś nie tak z odbiorem radia. Ogólnie to szumiało próbowałem jakieś antenki podłączać ale dalej szum. Sygnał łapie ale w szumach odbiera. Inne wieże to na kawałku drutu grają ładnie. Stwierdziłem że antenę trzeba. Dzwonie do kolegi co handluje antenami sat i dvb-t i zamawiam montaż naziemnej z podłączeniem do FM. Po zamontowaniu nowej anteny na dachu i podłączeniu działa ale nadal trochę szum słychać. Po kilku dniach wieża działa fajnie radio gra jest ok nie wnikałem. Kilka dni temu nagle gdy włączyłem wieże grało dobrze ale po 5 sekundach wszedł szum i tak jest do tej pory. Antenę sprawdzam dekoderem dvb-t wszystkie kanały nawet te z HD. No nie wierze że na takiej antenie nie będzie działało radio coś jest nie tak z odbiornikiem. Proszę o pomoc może jakieś sugestie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    Przelutowanie głowicy , kalibracja tunera zgodnie z serwisówką
  • Poziom 20  
    Jak narazie przelutowałem głowice do płyty głównej. Nic nie dało. Mówisz o przelutowaniu płytki samej głowicy?
  • Poziom 39  
    grzegorzbuczylo napisał:
    Jak narazie przelutowałem głowice do płyty głównej. Nic nie dało. Mówisz o przelutowaniu płytki samej głowicy?
    Nie inaczej
  • Poziom 20  
    Będę próbował po weekendzie. Relacja z naprawy na YT się szykuje.
  • Poziom 20  
    Witam ponownie. Niestety przelutowanie głowicy nic nie dało. Może kolega pomoże w doborze głowicy. Głowice mają podobne wyprowadzenia lecz wszystkie się nie zgadzają.
    Wyprowadzenia mojej głowicy.

ANT
    GND
    GND
    VCC

VT
    OSC
    GND
    IF.OUT
  • Poziom 27  
    Jak byś wrzucił schemat to wtedy można byłoby coś więcej podpowiedzieć. Każda głowica ma wej. antenowe, masę, zasilanie wyj. p. cz., a czasami punkt do przestrojenia diodami pojemnościowymi i ARCz.
  • Poziom 20  
    Kolego jak z Białej jesteś to mozę chcesz się podjąć naprawy?
  • Poziom 20  
    DIORADIO napisał:
    Jak byś wrzucił schemat to wtedy można byłoby coś więcej podpowiedzieć.

Znalazłem schemat. Oto wycinek z 39 strony.
    JVC MX-J300 - Szumi radio (FM)

Cały manual:
  • Poziom 27  
    Ten schemat nic nie pomógł. Pokazane jest tylko pudełko głowicy, a potrzebny schemat głowicy FM.
  • Poziom 39  
    Schematu głowicy nie znajdziesz.To kompletny blok do wymiany jako całość i schematów nie podają . Poszukaj w jakichś sprzętach audio podobnej głowicy i ...
  • Poziom 20  
    Ale myślisz że głowica jest walnięta? mogę kupić podobną i spróbować ale boje się że może być coś innego uszkodzone.
  • Poziom 39  
    Zacznij coś podstawiać miast rozmyślać o obawach ;)
  • Poziom 20  
    Niestety nigdzie nie da się kupić takiej głowicy. Są takie podobne gloria albo Głowica FM T10 ale wszędzie piszą ze nie ma w magazynie. Myślałem że nie będzie problemu z zakupem. Gratów takich nie mam żeby wylutować. Po drugie ta wieża ma dwa zakresy bo zaczyna wyszukiwać od 65MHz i nie wiem czy ta głowica nie jest jakaś inna od tych standardowych.
  • Poziom 27  
    Najlepiej jakbyś wylutował głowicę, zdjął ekrany i zrobił wyrażne zdjęcia. Stań miernikiem na punkt VT i zmierz napięcie od początku zakresu 65 do końca 108. W jakim zakresie zmienia się to napięcie?