Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Przekaźnik do pracy ciągłej

ElekDDawid 13 Sty 2018 23:08 330 6
  • #1 13 Sty 2018 23:08
    ElekDDawid
    Poziom 2  

Proszę o pomoc w doborze przekaźnika.

Dokładnie chodzi o przekazywanie impulsów z maszyny do odrębnego układu z którego dostaję +24VDC i przepuszczając przez styk NO w przekaźniku sygnał wraca. Prąd sygnału na styk NO to około 10mA.

Maszyny mogę podzielić na 3 typy wydajności:
    1) do 100 000 na godzinę
    2) 17 000 na godzinę
    3) 9 000 na godzinę.

Ad.1
    Był testowany taki przekaźnik Phoenix Przekaźnik półprzewodnikowy 1Z 24V DC 3A OPT-24DC/24DC/2 2966595 jednak nie dał rady - przegrzewał się i przekłamywał. Póki co zdecydowałem się na zastosowanie czujnika fotoelektrycznego, oprócz wspomnianego +24VDC mam dostęp do -24VDC więc do układu wykorzystuję sygnał z fotokomórki.
    Macie jakąś propozycję jak jednak wykorzystać przekaźnik, ponieważ dodatkowy czujnik to dodatkowy problem.

Ad.2
    Zastosowałem wspomniany przekaźnik półprzewodnikowy tylko tutaj chciałbym zabezpieczyć sterowanie cewki, ponieważ sygnał z fotokomórki na cwekę jest też wykorzystywany na innych układach elektrycznych których nie mogę uszkodzić. Myślałem o filtrze przeciwprzepięciowym jednak nie umiem dobrać do tego przekaźnika, znalazłem tylko do elektromagnetycznych. Jak uważacie przekaźnik elektromagnetyczny da radę? Czy może zabezpieczyć sterowanie warystorem?

Ad.3
    Tu planowałem wykorzystać rozwiązanie z punktu 2.

Dziękuję za wszelkie rady.

Pozdrawiam

0 6
  • Relpol
  • #2 14 Sty 2018 04:26
    Daniel Pietras
    Poziom 21  

Jaki stosujesz radiator do tego przekaźnika? Jakim prądem jest obciążony? Wyjście jest jednofazowe, trójfazowe może DC? Jaki jest charakter obciążenia: rezystancyjne, indukcyjne ( grzałka czy silnik).

0
  • Relpol
  • #3 14 Sty 2018 06:10
    Zbigniew 400
    Poziom 35  

Źle dobrany przekaźnik.

0
  • #4 14 Sty 2018 08:50
    retrofood
    Moderator

Zbigniew 400 napisał:
    Źle dobrany przekaźnik.

No daruj. Trudno dobrać przekaźnik do pracy z częstotliwością 28 cykli na sekundę. Można by spróbować z kontaktronem, ale bez wiedzy co to ma przełączać, dyskusja jest bezsensowna. Taż to niemal prostownik przebiegu przemiennego.

0
  • #5 14 Sty 2018 10:30
    fuutro
    Poziom 43  

Niemniej ni diabła nie wiadomo o warunkach pracy a nawet modelu padłego delikwenta nie ma. Określenie przekaźnik elektroniczny na pierwszy rzut oka może wskazywać mocarny optotriak ale to nie jedyna możliwość, np wg Relpolu.

0
  • #6 17 Sty 2018 15:29
    ElekDDawid
    Poziom 2  

Panowie,

odświeżyłem pierwszy post o myślę potrzebne informację.

Pozdrawiam

0
  • #7 30 Sty 2018 17:02
    ElekDDawid
    Poziom 2  

Zastosowane fotokomórki

0
  Szukaj w 5mln produktów