Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm w Berlingo van 2013r

12 Sty 2018 21:35 759 5
  • Poziom 9  
    Potrzebuje pomocy w podłączeniu alarmu w moim Berlingo van 2013r , może już ktoś dokładał alarm i posiada jakieś schematy które by mi ułatwiły montaż , auto posiada fabryczny centralny zamek ale nie ma alarmu a bardzo mi na nim zależy.

Wszelkie sugestie mile widziane

Moderowany przez CameR:

Wydzielono z https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1334328.html
    Reg. 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

• Pomocny post

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Montaż tego systemu alarmowego LQ090 w Berlingo 2013r nie będzie dla Ciebie łatwy.
    Jak w Twojej wersji samochodu działa centralny zamek ?
    Jest jedno - strefowy czy wymaga podwójnego "kliknięcia" aby otworzyć całe auto ?
    Każdą żarówkę kierunkowskazów musisz odseparować diodami,
    Podobnie z drzwiami - wszystkie osobno trzeba separować diodami.
    Sterowanie fabrycznym centralnym zamkiem z dodatkowego alarmu w tym samochodzie nie jest proste.
    Do tego rocznika najłatwiej byłoby zamontować alarm współpracujący z magistralą CAN samochodu.
  • Pomocny post

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    flips1 napisał:
    nie wystarczy zrobić jak jest opisane w tym poście ?

Nie w tym roczniku.
    flips1 napisał:
    jaki alarm będzie najprostszy do założenia w tym berlingo

Współpracujący z magistralą CAN.
  • Poziom 10  
    Montowałem do takiego berlingo ostatnio alarm tak jak powiedział CameR montaż analoga w tym aucie to słaby pomysł ja montowałem akurat ampio can. Do podpięcia +12v, masa, sterowanie kierunkami impulsowe, can h i can L jeśli zamkiem nie ma sterować seryjny pilot to otwarcie i zamknięcie realizuje jeden przewód niebieski pod przyciskiem na konsoli środkowej. Alarmy can nie gryzą i z reguły montaż i eksploatacja są prostsze.
  • Poziom 9  
    Dałem sobie spokój z tą chińszczyzną i zamontowałem Cobra 4600 został dostarczony z pełną instrukcją montażu ,
    Działa wszystko z oryginalnego pilota ,
    Montaż dosyć prosty.