Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Octavia - Przełączanie świateł drogowe/mijania awaria

adrianoz 14 Jan 2018 03:12 3447 6
    adrianoz
    Level 21  
    Posiadam Skode Octavia ambiente rok 2002. Dzisiaj jechałem w nocy i włączyłem podczas jazdy światła drogowe przełącznikiem. Potem chciałem je zmienić na mijania z powrotem i się okazało, że nagle zgasło mi wszystko. Jedyne co mogłem zrobić to znowu włączyć drogowe bo miałem całkowitą ciemność. Zatrzymałem się najszybciej jak to możliwe, bo na długich nie mogę jechać bo oślepiam innych. Zdecydowałem się, że pojadę na przeciwmgielnych. Jakiś czas później jak zgasiłem silnik pod domem i wróciłem jeszcze raz go odpalić to światła mijania zapaliły się normalnie, ale jak znowu włączyłem drogowe i wracam na mijania to wszystko zgasło ponownie. Jeśli paliły się mijania i wziąłem drogowe na chwilę (wajchą do siebie ) to wtedy wszystko było w porządku. Gdzie szukać problemu? Na pewno to nie żarówki skoro się zapalają?
    adrianoz
    Level 21  
    Jak go wymontować? Warto się za to samemu zabrać?
    adrianoz
    Level 21  
    robokop wrote:
    Manetka do wymiany.

Jest to chyba dosyć skomplikowane? Czy śmiało samemu brać się za to nawet jeśli jestem słaby w sprawach motoryzacyjnych?
    adrianoz
    Level 21  
    Ok, a jeśli decyzja padnie na serwis, to uważacie, że wystarczy samo przeczyszczenie styków manetki i przewodów, czy wymiana raczej? Pytam, bo muszę wiedzieć na co się nastawić u mechanika żeby uniknąć przepłacania jeśli to sama konserwacja i rozebranie, to nie będę musiał dopłacać za nową manetkę.