Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Alcatel SEGO orange P350X - potrzebny software - stock ROM

14 Sty 2018 07:25 2088 32
  • Poziom 10  
    Chcę uruchomić Alcatel SEGO orange P350X niestety przywrócenie ustawień fabrycznych jest niemożliwe, jaki Waszym zdaniem stock ROM pasuje do niego i skąd go pobrać ??? Nie odpowiada na próby przywrócenia ustawień fabrycznych oraz na boot loader, podaje tylko ikonkę ORANGE i wstęgę ORANGE bez licznika kodu, nie można wpisać kodu...nie można go uruchomić , poza tym gdy podać mu jakiś stock do przeczytania z karty SD wyłącza wizjer i nie wiadomo czy ładuje czy nie, robocik androida i kreska ładowania są przez chwilę potem znika po kilku sekundach, po ponownym włączeniu podaje że ładowanie stocku przerwane z powodu błędu. Potrzebny byłby oryginalny ROM lub zastępczy który chodzi na tym modelu...
    Czy aby używać to urządzenie potrzebuję karty GSM ? czy inaczej ? Chyba powinno się pozbawić je simlocka i wówczas czy pasowałaby karta Plus GSM ?
  • Computer Controls
  • Moderator - GSM
    Pozostaje kontakt z producentem. Możesz jeszcze rozebrać tablet i szukać firmware po oznaczeniu płyty.
  • Poziom 38  
    O ile dobrą specyfikację znalazłem to wygląda mniej więcej tak:
    Spoiler:
    Specyfikacja:
    Procesor: Snapdragon 410 Quad-core 1,2GHz Cortex-A53
    Procesor graficzny: Adreno 306
    System operacyjny: Android 4.4
    Pamięć RAM: 1GB
    Pamięć flash: 8GB
    Modem 4G LTE
    GSM 850/900/1800/1900MHz
    UMTS 850/900/2100MHz
    LTE 800/850/900/1800/2100/2600MHz
    Ekran: 8” LCD IPS, 1280x800, dotykowy (Multi Touch)
    Internet: WiFi 802.11b/g/n
    Czytnik kart: MicroSD max. 32GB
    GPS
    Bluetooth 4.0
    Port IRDA
    1x Micro USB 2.0
    Wbudowany głośnik
    Wyjście słuchawkowe Mini Jack
    Kamera: 5 Mpix tył, 2 Mpix przód
    Akumulator: 4100mAh
    Wymiary: 209 × 128 x 7,2mm

Sprawdź czy przez Mobile Upgrade S uda ci się coś zdziałać.
    Ewentualnie pisz do serwisu alcatela w Polsce.
    Ewentualnie otwórz tablet zrób zdjęcia płyty i podeślij lub spisz oznaczenia płyty głównej.

EDIT:
    Z tego co podają w internecie jest to Alcatel onetouch 8S tylko pod inną nazwą
  • Poziom 10  
    Mam takie oznaczenie czy mógłbyś podpowiedzieć soft ?

POP8 LTE_MAIN_FPC_VO4
  • Computer Controls
  • Poziom 38  
    cbt napisał:
    Mam takie oznaczenie czy mógłbyś podpowiedzieć soft ?

POP8 LTE_MAIN_FPC_VO4

Podeślij zdjęcie płyty głównej masz tam chipset Snapdragon czy Mediateka ?

Jednak na Snapdragonie na Mediateku jest wersja P320X
  • Poziom 10  
    Nie wiem czy to już główna, raczej nie chcę otwierać od strony wyświetlacza bo tam szyba rozbita (wyświetla - matryca cała)Alcatel SEGO orange P350X - potrzebny software - stock ROMAlcatel SEGO orange P350X - potrzebny software - stock ROM
  • Poziom 10  
    tak też do tego wniosku doszedłem ale nie ma raczej dla nich rom w necie
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    cbt napisał:
    ale nie ma raczej dla nich rom w necie

LINK
  • Poziom 10  
    Niestety i tego softu nie chce przyjąć, napisałem do producenta...
  • Poziom 10  
    Nie udaje mi się zainstalować stock romu, ale wydaje mi się ze z powodu zlego rozlozenia romu na SD karcie, ja tylko formatuje karte na FAT 32 i wrzucam plik ZIP i to podaje na recovery telefonu, gdzie robie błąd ??? Tablet nie przyjmuje tego choć wiem ze czyta z SD (bad foot itd.) Czy ktoś może podpowiedzieć jak przygotować stock ROM (ZIP) na karcie SD ???

Dodano po 13 [minuty]:

Generalnie to co uzyskałem na dziś to podłączenie na stałe zasilania w miejsce padniętej baterii i ... tablet reaguje na przycisku POWER pokazuje logo ORANGE i zaraz za nim wstęgę graficzną ORANGE , która się wiesza po pewnym czasie (tak jakby boot loader byl uszkodzony), tablet reaguje takze na POWER i + VOL i wywołuje recovery tryb, nie mam pewności czy podczas reanimacji jest ważne aby włożyć mu kartę SIM (nie mam karty ORANGE). Skasowanie do ustawień fabrycznych nie powoduje właściwej reakcji tzn. nie da sie postawić systemu, jest jak wyzej wstega ORANGE i czarny ekran po chwili.
    Może ktoś ma pomysł jak go zreanimować ???

Dodano po 22 [minuty]:

Dodam że telefon jest nie widoczny dla Windowsa po złączu USB, mimo wgrania sterowników dla USB i ADB.
  • Poziom 38  
    cbt napisał:
    wywołuje recovery

Jak wpuszcza cię do recovery mode to zrób wszystkie opcje WIPE i reboot po ponownym uruchomieniu musisz trochę odczekać. Pamiętaj aby wtedy tablet był podpięty pod ładowanie.
  • Poziom 10  
    Tego już próbowałem, wszystkie WIPE , RECOVERY i REEBOOT w końcu, ale on wraca właściwie bez czekania do tablicy ORANGE i wstęgi ORANGE i dalej po kilku sek. czarny ekran (bo widzisz on jakby odzyskuje, ale ma zwieszony BOOTloader dlatego trzeba od początku dać nowy stock ROM) , tak więc nic nie da się odzyskać już z samej pamięci telefonu, raczej chciałbym sie dowiedzieć co można mu podać z SD albo ADB ???
    Jak napisałem zasilanie ma podpięte na stałe (stabilne z ładowarki)...
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Tam w źródle miałeś plik do pobrania podsyłam ci go w załączniku.

Instrukcja była po Chińsku google translator mniej więcej tak to przetłumaczył może uda ci się procedurę przejść.

Spoiler:
    CWM Recovery KitKat dla Vodafone Smart Tab 4G Wykonane przez benjaminwan

Opis
    -------------------------------------------------- -------
    Dopóki możesz uruchomić bootloader, możesz wpisać cwm do cwm, a nie będzie on ceglany

Użyj 1 (bez potrzeby uruchamiania systemu w systemie)
    1. Naciśnij przycisk głośności + zmniejsz głośność + przycisk zasilania, aby przejść do trybu ładowania (ekran świetlny, dolna część ekranu ze słowami POWERD BY ANDROID)

2. Podłącz linię USB, nie zainstalowałeś sterownika fastboot, zainstaluj sterownik.

3. Kliknij dwukrotnie "Start Temporary Recovery.bat", aby uruchomić interfejs wyboru

Wpisz z i naciśnij Enter, aby odblokować BL, krok ten można zrobić tylko raz, odblokować BL, aby móc korzystać z odzyskiwania po stronie trzeciej i przyszłego pędzla z trzeciej strony

5. Wprowadź opcję 1, tablet rozpocznie tymczasowe odzyskiwanie CWM (ponowne uruchomienie cwm to się skończy, a więc kolejny krok, aby użyć pędzla cwm pędzla w wersji stałej)
    Następujące słowa wskazują na sukces rozruchu, jeśli nie, należy sprawdzić, czy sterownik jest zainstalowany poprawnie
    pobieranie 'boot.img' ...
    OKAY [0,345s]
    uruchamianie ...
    OKAY [0,089s]
    zakończony czas całkowity: 0,436s

6. Szczotka z kartą szczotki CWM na kartę pamięci (proszę zrobić ten krok przed wszystkimi krokami), w tymczasowym pędzlu cwm do wersji szczotki cwm

Użyj metody 2 (w ramach metody uruchamiania systemu)
    1. Podłącz kabel USB, twórców telefonów komórkowych, aby włączyć opcje debugowania USB.

Kliknij dwukrotnie "start temporary Recovery.bat", a następnie naciśnij klawisz a, naciśnij klawisz Enter, uruchom ponownie komputer w trybie rozruchowym

3. Nie zainstalowałem sterownika fastboot, proszę zainstalować sterownik.

Wpisz z i naciśnij Enter, aby odblokować BL, krok ten można zrobić tylko raz, odblokować BL, aby móc korzystać z odzyskiwania po stronie trzeciej i przyszłego pędzla z trzeciej strony

5. Opcje wprowadzania (1 ~ 2), telefon rozpocznie odpowiednią wersję odzyskiwania

..oczywiście o ile załapie ta opcja na alcatelu.

Link

Masz tam w źródle zrootowane romy może któreś z nich ruszą. Jak nie to musisz szukać dalej.
  • Poziom 10  
    Dziękuję, sprawdzę to w domu po pracy, mam tylko 1 pytanie, czy wystarczy zwykły format na karcie SD do Fat 32 wrzucić tego ZIPa i podać na tablet, czy coś więcej np. jakiś bootowalny zgrany plik na SD ???

Dodano po 2 [minuty]:

Te dwa sterowniki tzn. USB i ADB już mam wgrane jak pisałem (tzn. pierwsze dwa które zamieściłeś) interesujący jest ten stock dalej (jeżeli to stock bo ma tylko niecałe 18 MB)...
  • Poziom 10  
    Niestety poki co nic nie poszlo do przodu...Ciekawe ze probowalem reanimacji przez ADB i Odina i tablet jest niewidzialny dla PC...czy to wina sterownikow USB i ADB czy tez inna trudno powiedziec...dosc ze po wlaczeniu logo i POWER na tablecie jest w windows slyszalny glos podlaczenia ale nigdzie nie widac urzadzenia po chwili jakb glos wyjscia z WINDOWS, trwa to 3 sek a nigdzie tabletu w systemie nie widac, tak wiec odciete jest polaczenie z nim przez USB (sprawdzilem luty przy gniazdku USB tabletu, wszystko OKi)
  • Moderator - GSM
    Sprawdzałeś w menadżerze urządzeń czy jest widoczny?
    cbt napisał:
    Ciekawe ze probowalem reanimacji przez ADB i Odina i tablet jest niewidzialny dla PC

Odin jest do samsungów a nie alcatela.
  • Poziom 10  
    Dzieki myslalem ze to uniwersalny program, ale probowalem ADB i tez nie wykrywa po instrukcji ADB devices (jest sygnał ze lista urzadzen atached i nie ma tej listy pod spodem - tzn. nie ma wpisu o jakimkolwiek urzadzeniu) probowalem tez wprowadzic tablet w DOWNLOAD za pomoca kabla USB tego specjalnego - nie dalo rady
    Menadzer nie widzi urzadzenia - nie ma wpisu Qualcomm itd. czy podobnego...jakbym mial lepsze sterowniki moze wtedy, choc sciagnalem odpowiednie , zreszta wyzej tutaj kolega dolączał
  • Moderator - GSM
    cbt napisał:
    probowalem tez wprowadzic tablet w DOWNLOAD za pomoca kabla USB tego specjalnego

Znaczy jakiego?
  • Poziom 10  
    Tego który ma przycisk na zielonym i czarnym krosie kabla USB

Dodano po 12 [minuty]:

Probowalem tez tryb download mode osiagnac "NA WTYCZKE" przy przytrzymanych przyciskach plus i minus VOL - bez efektu.
  • Poziom 38  
    Wejdź w recovery mode i zrób zdjęcie co tam masz.
  • Poziom 10  
    Alcatel SEGO orange P350X - potrzebny software - stock ROM

Relese keys jest nieco u mnie inny, ale funkcje te same. Wieczorem podam keys (jezeli potrzebny)
  • Poziom 38  
    Małe to się wydaje ile to ma cali wygląda jak telefon nie tablet ale to pewnie takie złudzenie.
    Myślałem ze to mniej więcej tak u ciebie wygląda że masz opcję "enable adb"
  • Poziom 10  
    Udało mi się uzyskać w WINDOWSIE sygnał przyłączenia i widoczność w Menager (choć nie jako Qualcomm):Alcatel SEGO orange P350X - potrzebny software - stock ROM

Jak można to wykorzystać ???

Dodano po 4 [minuty]:

Można powiedzieć że jest tryb download, ale co dalej ???
  • Poziom 38  
    Odinstaluj klikając prawym na Android ADB Interface i zaznacz opcje usuń sterownik i odepnij i wepnij kabel USB wyszuka od nowa i wtedy zaznacz sterowniki. Tak aby nie było wykrzyknika.
    Ten EOD_DIGITAL to aparat akurat miałeś podpięty tak ?
  • Poziom 10  
    Hmm, te ikonki ADB to od zainstalowanego ADB do Androida (sterowniki) ja mówię o tym co widać w PORT COM 3 - Android ...
    Tak to karta od aparatu cyfrowego, ale ona wpięta teraz (mini SD) w tego Androida (naprawiany tablet)

Dodano po 35 [minuty]:

Niestety ADB nadal nie widzi urządzenia:Alcatel SEGO orange P350X - potrzebny software - stock ROM
  • Poziom 10  
    Nie widzi telefonu na COM 3 , ale coś widzi ?!?
    Dodano po 4 [minuty]:
    Za to tutaj coś znalazł i coś liczy , do czego służy ten program ??? Alcatel SEGO orange P350X - potrzebny software - stock ROM
  • Moderator - GSM
    Za dużo kombinujesz. Sprawdź na jakim procesorze jest Twój tablet i wtedy można działać dalej.
    Ten program to spectrum upgrade tool i służy do wgrywania oprogramowania ale nie pod procesory qualcomm.