Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gtx 1050 gaming x wyświetla artefakty!Temat zamknięty

TeZi78 14 Sty 2018 10:54 219 13
  • #1 14 Sty 2018 10:54
    TeZi78
    Poziom 3  

Witam
    Miesiąc temu kupiłem komputer. Działał on poprawnie przez pierwszy tydzień. Penwgo razu jak uruchomiłem GTA zaczeły mi wyskakiwać artefakty różnych kolorów. Poradziłem sobie jak na tą chwile z problemem włączając wiatraki na 67%, ale wczoraj grając karta osiągnęła 58 stopni i nagle mam znów artefakty. Powiem jeszcze tyle że karta chodzi w użyciu 60% a zajmowana pamiec vram jest na 1700 z 2000.

Mój sprzęt
    I5 7400
    Gtx 1050 gaming x 2g
    8gb ram
    Dysk 1tb
    Jak coś na temat sprzętu dodac piszcie. Dziękuję z góry za zainteresowanie tematem :)

0 13
  • #2 14 Sty 2018 11:20
    Kraniec_Internetów
    Poziom 40  

Do kompletu brakuje jeszcze modelu zasilacza i płyty głównej. Zrób też zdjęcie tych artefaktów (telefonem zrób zdjęcie monitora), oraz gdy występują artefakty sprawdź, czy gdy zrobisz screenshota czy na nim też je widać.
    Czy karta jest na gwarancji?

0
  • #3 14 Sty 2018 12:16
    TeZi78
    Poziom 3  

Płyta głowna msi H110M PRO-D
    Zasilacz CHIEFTEC GPB-500S (500W)

Dodam jeszcze że jak coś takiego się dzieje to komputer mi wyłączą tą gre gdzie pojawiły się artefakty i wyskakuje komunikat w prawym dolnym rogu że sterownik ekranu przestał działać i jest podana wersja sterowników (390.65)

Nie mogę zrobić ss ponieważ w tej chwili co sie pojawiają artefakty zwiesz sie komputer. Moge dopiero jak zamknie się program ktory to wywołał. Co do zdj nie moge ich załaować ponieważ mają za dużą wage znasz miejsce gdzie moge je umieścić tak abys ty je zobaczył?

0
  • #4 14 Sty 2018 12:29
    Kraniec_Internetów
    Poziom 40  

TeZi78 napisał:
    Co do zdj nie moge ich załaować ponieważ mają za dużą wage znasz miejsce gdzie moge je umieścić tak abys ty je zobaczył?

To wrzuć je gdziekolwiek. Możesz dodać jako załącznik. Ewentualnie otwórz je na telefonie, zrób screenshota zdjęcia i go wyślij :)
    Ale jak karta jest na gwarancji, to szukaj paragonu.

0
  • #5 14 Sty 2018 12:47
    TeZi78
    Poziom 3  

Karta mogła być zwalona od początku jak komputronik mi go składał ?

Dodano po 3 [minuty]:

Komputer mam na raty z komputronika myślisz że normalnie go przyjmą ?

0
  • #6 14 Sty 2018 12:49
    Kraniec_Internetów
    Poziom 40  

TeZi78 napisał:
    Karta mogła być zwalona od początku jak komputronik mi go składał ?

Mogła, chociaż pewnie by to sprawdzili. Za to (co ciągle powtarzam) z elektroniką jest loteria. Kupisz starą 10cio letnią kartę i działa kolejne 10. Kupisz nową, i padnie po miesiącu. Ale jest gwarancja.
    Za to dobrze, że kupiłeś w Komputroniku. Nie potrzebujesz paragonu do reklamacji, bo wszystko mają w swojej bazie.
    Teraz wróćmy do karty - wyślij mi to zdjęcie, to będzie można wzrokowo określić czy to karta umiera czy coś innego powoduje problemy. Spróbujemy jeszcze przeinstalować sterowniki. Może pomoże, może nie. Ale spróbować warto.

0
  • #7 14 Sty 2018 13:04
    TeZi78
    Poziom 3  

Gtx 1050 gaming x wyświetla artefakty!Temat zamknięty
    na tym zdj mało co widac artefakty. normalnie sa wieksze

0
  • Pomocny post
    #8 14 Sty 2018 13:16
    Kraniec_Internetów
    Poziom 40  

No dobra. Nie widze o jakie artefakty chodzi.
    Widzisz jakieś kolorowe paski? Przekłamania w kolorach pikseli? Takie kolorowe placki? Tekstury wysypują się w grach i zamiast danego obiektu widzisz jakąś maszkarę rozciągniętą po całej mapie?

0
  • #9 14 Sty 2018 13:23
    TeZi78
    Poziom 3  

Próbuję wywołac te artefakty ale jak człowiek chce coś zrobic to mu jest to nie dane. Lepszego zdj ci chyba nie dam bo nie mam jak. Mozesz jedynie sobie wyobrzic te kropki ze zdj tylko ze wieksze. Jak chodzi o sterowniki brałem je instalowalem od nowa juz predzej i nadal tak samo. Komputer był u informatyka i niby zaradził ale po chwili dluzszego grania bylo tak samo. Ja sam wpadlem ze zwiekszyc chlodzenie no i jak na tą chwile dziala do momentu gdy gra nie bedzie brała karty do 60 stopni :/

Dodano po 2 [minuty]:

Przy graniu mam kwadraty i prostokaty roznych kolorow i wywala mi po chwili gre. Tylko to

Dodano po 1 [minuty]:

Jak gra sie wylaczy to jest znow wszystko db

0
  • Pomocny post
    #11 14 Sty 2018 13:27
    Dydelmax
    Poziom 35  

Witam.

TeZi78 napisał:
    na tym zdj mało co widac artefakty.

Jednak je widać - skoro karta "wariuje" podczas obciążenia grami, jest ona uszkodzona. Zakładam że nie podkręcałeś jej i nie "grzebałeś" przy niej.
    Korzystaj z uprawnień gwarancyjnych.
    Pozdrawiam

0
  • #12 14 Sty 2018 13:29
    TeZi78
    Poziom 3  

Nie mam możliwości orzetestowania jej w innym kompie. Karta jest nie podkrencana wszystkie ustawienia ma fabryczne

0
  • #14 14 Sty 2018 13:56
    TeZi78
    Poziom 3  

Całego nie trzeba ale mam naklejki z tyłu ze nie otwierałem kompa wiec musze im dac calego bo jak je zdejme to nie mam gwarancji ;/

Dodano po 46 [sekundy]:

Dziękuje i tak za odp. Zamykam temat

0