Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon 5' do 600 zł (Lenovo K6/Huaweii P9/Neffos X1/Redmi 4X/4A)

14 Sty 2018 13:48 468 5
  • Poziom 5  
    Witam,
    Poszukuję telefonu do 600 zł.
    Telefon musi być nowy
    Android
    Nie większy niż 5-5,2'
    Głównie rozmowy, trochę sms, trochę przeglądanie internetu i granie, od czasu do czasu zdjęcie - czyli taki mocno przeciętny użytkownik :)
    Wybrałem na razie trzy modele:
    1. Lenovo K6
    2. Huawei P9 Lite Mini
    3. TP Link Neffos X1
    4. Xiaomi 4X 3GB
    5. Ewentualnie budżetowo ściągnięcie z Chin Redmi 4A

Proszę o rady i sugestie :)

• Poziom 11  
    Rozważałem podobne modele i tak oglądałem porównania, czytałem, sprawdzałem, rozmawiałem z kolegami sprzedawcami telefonów, poświeciłem wiele na to czasu, porównywałem podobne modele, ostatecznie wyselekcjonowałem redmi 4x, lenovo k6 i asusa zenphone.
    Ostatecznie kupiłem nie dokońca przekonany redmi 4x, zmusiła mnie do tego awaria poprzedniego telefonu i kupiłem z godziny na godzine w podórży :) Już po kilku dniach wiedziałem że to swietny wybór, a po kilku tygodniach stwierdziłem, że nigdy nie kupie innego telefonu jak redmi!
    Wcześniej smigałem na samsungach 2-3x droższych.
    Moje spostrzeżenia Redmi: bateria wystarcza na dłuugo, a bardzo duzo rozmawiam przez tel czy ogladam filmy, aparat jest wg mnie bardzo dobry, nie zawiesił mi sie nigdy mam go już ponad pół roku, jest mega intuicyjny, czysty system bez smieci, ma wszystko, praktyczny, szybki czytnik lini papilarnych. Już kilka osoób również zaufało mojej opini i są również bardzo zadowoleni z redmi, w swoich zakupach w ogóle nie sugerowałem sie ceną, a obecnie jestem w szoku że można mieć tak dobry telefon za tak smieszne pieniądze.
  • Poziom 32  
    marcind85 napisał:

Wybrałem na razie trzy modele:
    1. Lenovo K6
    2. Huawei P9 Lite Mini
    3. TP Link Neffos X1
    4. Xiaomi 4X 3GB
    5. Ewentualnie budżetowo ściągnięcie z Chin Redmi 4A

Trzy? Ok... Z matmy miałem 2. Nie odzywam się :).

3 GB RAM bym sugerował, bo 2 GB powoli robi się mało. Neffos X1 podobno nie jest zły ale baterią się nie umywa do Redmi 4X. P9 Lite Mini? Nie wiem po co to komu. P9 Lite był popularny to zrobili okrojoną wersje okrojonej wersji P9? Jakoś mnie to nie przekonuje. Ale w sumie jak teraz patrzę na recenzję to nie wypada źle. Redmi 4A nie ma sensu brać skoro można sporo lepszy Redmi 4X.

Brat chciał kupić Xperię XA ale wybiłem mu ten szajs z głowy i przekonałem do Redmi 4X. Wyświetlacz jest dobry, bateria super, aplikacje nie są ubijane z powodu małej ilości RAM'u, czytnik linii papilarnych działa bardzo dobrze, telefon z tego co wiem to będzie miał aktualizacje do Androida Oreo, no i jeszcze pochwalę świetne wykonanie jak na swoją cenę.

BTW. Wytrzymałość też bardzo dobra (nie pytaj skąd wiem ;) )
  • Poziom 5  
    a może lepiej Huawei Honor 7 Lite? Jest właśnie w RTVAGD za 600 zł ?
  • Poziom 32  
    Udany telefon. Chcesz to bierz. Ja bym wziął jednak Redmi 4X, bo bateria większa i 3 GB RAM jest (no... zależy od wersji, ale Honora 7 Lite z 3 GB RAM nie ma. No i nie wiem czy ten Honor Androida 8 dostanie, ale zgaduję, że nie i jestem tego pewny na 99%.
  • Poziom 5  
    A procesor i aparat ? Tutaj chyba na korzyść Honora?