Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna II - Nie działały wycieraczki, spryskiw. wyświetlanie otw. drzwi

Slawo16 14 Sty 2018 14:30 1779 0
    Slawo16
    Poziom 7  
    Witam, przyszło mi zmierzyć się z słynnym zanikiem działania wycieraczek Laguna II z 2002r. Działał na przełączniku tylko przycisk kompa, a nie wspomnę o wielu błędach. Przeszukałem trochę tematy i znalazłem wiele różnych tropów, a może by panowie i panie zebrać wszystko do "kupy"? Ja postanowiłem pogrzebać w UH i tablicy bezpieczników. Tak naprawdę jak się okazało po rozdzieleniu płyt rozdzielni, wycieraczkami sterują dwa przekaźniki wlutowane w płytkę a ukryte w obudowie obok bezpieczników . 30A bezpiecznik zasila z głównej szyny 1 podwójny przekaźnik (od góry) płytki i pojedynczy u dołu(tylna) a między nimi jest oświetlenie wnętrza. Wyjście na przednią wycieraczkę jest w białej kostce 2 x brązowy przewód a sterowanie z UH pin 1 - tylna i 18,20 - przednia. Po podaniu masy powinny działać, jeśli nie to problem tkwi z szynie + od wewnętrznej strony bezpiecznika 5 od góry. Przekaźniki i wycieraczki zasilane są z jednej szyny. Jeśli zadziała wina w module UH ( poprawiłem kołki w złączu i śmigają aż miło) . Po zabiegu połączenia płyt okazało się, że wyświetla stan drzwi a dodatkowo komp pokazał - że nie działają świece żarowe - są spalone. Przede mną jeszcze walka z uszkodzonymi podnośnikami szyb bo padły 3 na 4.Renault Laguna II - Nie działały wycieraczki, spryskiw. wyświetlanie otw. drzwiRenault Laguna II - Nie działały wycieraczki, spryskiw. wyświetlanie otw. drzwiRenault Laguna II - Nie działały wycieraczki, spryskiw. wyświetlanie otw. drzwiRenault Laguna II - Nie działały wycieraczki, spryskiw. wyświetlanie otw. drzwi
  • Relpol przekaźniki