Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] MyTab 10.1 Q Premium - Jak wgrać oprogramowanie systemowe na kartę SD.

Robert Stasiak 14 Sty 2018 16:36 891 2
  • Poziom 12  
    Po przeskanowaniu programem anty malware wyrzuciłem pliki systemowe, które miały być trojanami, i zresetowaniu systemu do ustawień fabrycznych, system Android padł. Po włączeniu pokazuje się okno logowania i ponownie restartuje w koło. W jaki sposób wgrać system na kartę SD, jakim programem. Po podłączeniu kablem do komputera system Windows 10, 64-bitowy nie widzi go.
  • Poziom 12  
    Naprawiłem tablet MyTab 10 Q Premium w ten sposób:
    1. Instalujemy sterowniki MediaTek PreLoader USB VCOM (Android)
    2. Po instalacji spawdzamy w Menedźerze urządzeń ,klikamy na zakładkę Widok ,Pokaż ukryte urządzenia

2. Uruchamiamy program SP Flash Tool v3.1328.0.183SP (ważne wybranie tej wersji z nowszymi nie udało mi się wgrać frimware) i w zakładce Scatter-Loading wybieramy plik wcześniej pobranej opcji partycji.

3. Wyłączamy Tablet
    4. W SP Flash Tool klikamy Download (na nie podłączonym tablecie)
    5. Podłączamy wyłączony Tablet
    6. Po poprawnym wgraniu plików frimware wyskoczy nam nowe okienko OK - zatwierdzamy
    7. Wchodzimy w ustawienia Tabletu,po przez wciśnieciu i przytrzymaniu przycisku
    podgłaszania (+) oraz kolejno wciśnięciu i przytrzymaniu przycisku włączania(Power).
    Po pokazaniu się dwóch opcji wybieru , przyciskiem przyciszania wybieramy opcje Recovery,
    7. Tablet uruchamiama się w trybie recovery i robimy full Wipe (wipe data/factory reset,wipe cache partion reset)
    Wybieramy "wipe data/factory reset"nawigując klawiszem przyciszenia (lub podgłoszenia) i zatwierdzamy, krótko wciskając przycisk włączenia.
    następnie "Yes -- delete all user data" przechodząc przyciskiem przyciszenia lub podgłoszenia i zatwierdzamy przyciskiem włączenia.
    Gdy reset się zakończy, wybieramy reboot system now i zatwierdzamy przyciskiem włączenia (Power), aby uruchomić normalnie telefon.
    W taki sam sposób resetujemy "wipe cache partion reset"
    9.Po zresetowaniu w/w ustawień uruchamiamy tablet z zainstalowanym systemem.