Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Samsung RB37J5925SS - wyświetlacz miga

magdziatka 14 Sty 2018 16:47 741 5
  • #1 14 Sty 2018 16:47
    magdziatka
    Poziom 1  

Lodówka Samsung RB37J5925SS wyświetlacz miga. Stało się to po braku w dostawie prądu. Wg instrukcji trzeba wcisnąć cokolwiek, ale to nie pomaga. Nie pomogło też ponowne odłączenie lodówki z prądu.

0 5
  • #3 13 Lut 2018 19:19
    E.masior
    Poziom 2  

Witam.
    Mam ten sam problem. Po wyłączeniu zasilania i ponownym załączeniu, lodówka nie działa, tylko miga wyświetlacz i brak reakcji przycisków. Lodówka model RB36J8799R4. Lodówka na gwarancji już 2 tydzień czekamy na naprawę. Serwis Samsunga porażka. Czy Wam udało się naprawić i co było uszkodzone?

1
  • #5 14 Lut 2018 12:10
    E.masior
    Poziom 2  

Lodówka była bez zasilania około 5 minut. Po ponownym załączeniu zasilania tylko migał wyświetlacz, bez reakcji na przyciski. Oświetlenie w lodówce także nie działało. Odczekałam 20 minut i nic. Wyłaczyłam. Ponownie załączyłam po 2 godzinach. dalej nic.
    Teraz czekamy na części, serwis tylko popatrzył i stwierdził że nie działa i trzeba zamówić moduły, może się uda trafić jakie. I tak dalej czekam a lodówka nie działa. A patrząc na tego serwisanta mam obawę że jeszcze długo nie będzie działać jak mu nie powiem co się mogło zepsuć.

0
  • #6 14 Lut 2018 13:30
    jack63
    Poziom 40  

E.masior napisał:
    A patrząc na tego serwisanta mam obawę że jeszcze długo nie będzie działać jak mu nie powiem co się mogło zepsuć.

Muszę Cię zmartwić. To normalne... średni poziom serwisantów chłodniczych jest bardzo niski. :cry:
    Usterka wygląda na elektryczną/elektroniczną, więc mu nic nie podpowiesz.Będą wymieniać do skutku. Na razie Cię to nie boli finansowo, ale ten czas niedziałania lodówki jest pewnie wkurzający.
    Sprawdź gwarancję i pilnuj terminów. Jak zostaną przekroczone domagaj się wymiany na nową lub zwrotu kasy.
    Aby Cię niestety dobić :cry: napiszę: Ta lodówka z tzw. digital inverter. Nazwa totalnie bez sensu, ale jest wręcz naszpikowana elektroniką. Sprężarka z silnikiem BLDC. Płyty zasilające i sterujące. Całe stado czujników. Do tego Samsung zmienia oprogramowanie dostosowują c do kolejnych modeli, ale nie daje jasnych info do i tak "ciemnych" ludzi z serwisu. Elektroniczne części zamienne nie pasują do siebie... Jak się ma pecha to wszystko idzie pod górę.
    Tu przykład z lodówą za ok 7kzł: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16749166#16749166

0