Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Electrolux ESL66020 cieknąca woda.

Przemyslaww 14 Jan 2018 16:57 2436 14
 • #1
  Przemyslaww
  Level 6  
  Witam.
  Posiadam zmywarkę ESL66020 w której kilka dni temu została wymieniona pompa myjąca. Niestety spod zmywarki leci masa wody. Nigdzie nie widzę aby jakiś wąż był wypięty itd. Drugi problem z jakim się spotkałem to nie działająca grzałka z oporem ok. 30Ω więc przypuszczam, że jest sprawna i problem znajduje się gdzieś indziej. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
 • #2
  maciejesiu
  Level 11  
  Jeśli cieknie woda to albo zapchany jest układ komory hydrostatu i wody pobiera więcej niż powinna. Może być uszkodzone (rozklejone) dolne ramie spryskiwacza co powoduje wyciek (sprawdź to). Po trzecie jeśli grzałka jest sprawna uszkodzony jest przekaźnik grzałki w module lub zimny lut przy jednej z nóżek przekaźnika, a moduł znajduje się za pierwszą maskownicą drzwi.
 • #3
  Przemyslaww
  Level 6  
  Jeśli woda cieknie na spod zmywarki to nadmiar wody ma znaczenie? Jeśli tak i winny jest hydrostat to jak mam wyczyścić układ komory? Co do grzałki to przekaźnik jest do wymiany?
 • #4
  maciejesiu
  Level 11  
  Zmywarka Electrolux ESL66020 cieknąca woda.
  Sprawdziłem na schemacie jak masz zbudowaną zmywarkę i komora hydrostatu odpada bo jej nie ma w tej zmywarce i nic nie trzeba czyścić. Zacznijmy od początku odkręć obudowę boku prawego i będziesz miał oto taką rurkę górna część tej rurki ma gwint, który przykręcony jest nakrętką plastikową wewnątrz komory zmywania, bardzo często od wyciągania i wkładania kosza urywa się gwint i podczas zmywania woda leje się po obudowie zmywarki. Co do przekaźnika napisałem wcześniej skoro sprawdziłeś grzałkę i ma przejście to powodem braku grzania jest przekaźnik, który znajduje się w module szukaj na elektroda na pewno znajdziesz jeśli nie wiesz jak to wygląda.
 • #5
  Przemyslaww
  Level 6  
  Ta rurka jest drożna. Widziałem ostatnio gdy miałem włączoną zmywarkę, że woda leci nią bez żadnego problemu i bez przecieków.
 • #6
  maciejesiu
  Level 11  
  Jeśli nie wiesz skąd leci woda to odkręć boczne obudowy załącz zmywarkę i obserwuj, bo to szukanie igły w stogu siana jest niemożliwe latarka i obserwuj.
 • #9
  Przemyslaww
  Level 6  
  Też tak przypuszczam bądź jakąś nieszczelność przy turbinie. Ostatnio gdy pracowała zaczęła lecieć spod niej woda więc ją wyłączyłem aby zobaczyć gdzie cieknie. Nie miałem pewności jaki to element więc włączyłem ją ponownie i zaczęła od minuty w której została wyłączona i w tym momencie gdy ruszyła woda lała się jak głupia, a w okolicy turbiny było jej najwięcej.
 • #10
  nares
  Home appliances specialist
  Przemyslaww wrote:
  ESL66020 w której kilka dni temu została wymieniona pompa myjąca. Niestety spod zmywarki leci masa wody

  Widocznie pompa źle zamontowana - tam szukaj przyczyny.
 • #12
  Przemyslaww
  Level 6  
  Pompa była 2 lata używana.
 • #13
  maciejesiu
  Level 11  
  Jeśli była używana to mogła być wcześniej uszkodzona stąd też te wycieki, wymontuj ją i sprawdź czy przypadkiem nie była rozkręcana i została źle złożona.
 • #14
  adam_slodowy
  Level 10  
  W tym modelu jest wadliwa uszczelka lampki oświetlającej wnętrze zmywarki. Podczas zmywania woda leci ciurkiem po zbiorniku prosto na silnik pompy. Potem po jakimś czasie silnik dostaje przebicia i albo zdycha albo zaczyna cię kręcić z mniejszą prędkością i z dysz tylko kapie, a nie myje garów.
 • #15
  MarcinMr1
  Level 2  
  Podzielę się doświadczeniem naprawy cieknącej wody oraz błędu i30. U mnie pękła guma łącząca spust z pompą, taka w kolorze żółtym. Oryginalnie trzeba kupić cały spust za 150.00. Zamiennikiem nieoficjalnym jest guma jak na zdjęciu, za ok 35 zł, która w standardzie w innych modelach Electrolux jest elementem wymienialnym, a w ESL66020 już nie...
  Zmywarka Electrolux ESL66020 cieknąca woda. Zmywarka Electrolux ESL66020 cieknąca woda. Zmywarka Electrolux ESL66020 cieknąca woda.