Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux ESL66020 cieknąca woda.

Przemyslaww 14 Sty 2018 16:57 423 13
  • #1 14 Sty 2018 16:57
    Przemyslaww
    Poziom 5  

Witam.
    Posiadam zmywarkę ESL66020 w której kilka dni temu została wymieniona pompa myjąca. Niestety spod zmywarki leci masa wody. Nigdzie nie widzę aby jakiś wąż był wypięty itd. Drugi problem z jakim się spotkałem to nie działająca grzałka z oporem ok. 30Ω więc przypuszczam, że jest sprawna i problem znajduje się gdzieś indziej. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

0 13
  • #2 14 Sty 2018 17:04
    maciejesiu
    Poziom 11  

Jeśli cieknie woda to albo zapchany jest układ komory hydrostatu i wody pobiera więcej niż powinna. Może być uszkodzone (rozklejone) dolne ramie spryskiwacza co powoduje wyciek (sprawdź to). Po trzecie jeśli grzałka jest sprawna uszkodzony jest przekaźnik grzałki w module lub zimny lut przy jednej z nóżek przekaźnika, a moduł znajduje się za pierwszą maskownicą drzwi.

0
  • #3 14 Sty 2018 17:31
    Przemyslaww
    Poziom 5  

Jeśli woda cieknie na spod zmywarki to nadmiar wody ma znaczenie? Jeśli tak i winny jest hydrostat to jak mam wyczyścić układ komory? Co do grzałki to przekaźnik jest do wymiany?

0
  • #4 14 Sty 2018 17:47
    maciejesiu
    Poziom 11  

Zmywarka Electrolux ESL66020 cieknąca woda.
    Sprawdziłem na schemacie jak masz zbudowaną zmywarkę i komora hydrostatu odpada bo jej nie ma w tej zmywarce i nic nie trzeba czyścić. Zacznijmy od początku odkręć obudowę boku prawego i będziesz miał oto taką rurkę górna część tej rurki ma gwint, który przykręcony jest nakrętką plastikową wewnątrz komory zmywania, bardzo często od wyciągania i wkładania kosza urywa się gwint i podczas zmywania woda leje się po obudowie zmywarki. Co do przekaźnika napisałem wcześniej skoro sprawdziłeś grzałkę i ma przejście to powodem braku grzania jest przekaźnik, który znajduje się w module szukaj na elektroda na pewno znajdziesz jeśli nie wiesz jak to wygląda.

0
  • #5 14 Sty 2018 17:51
    Przemyslaww
    Poziom 5  

Ta rurka jest drożna. Widziałem ostatnio gdy miałem włączoną zmywarkę, że woda leci nią bez żadnego problemu i bez przecieków.

0
  • #6 14 Sty 2018 18:11
    maciejesiu
    Poziom 11  

Jeśli nie wiesz skąd leci woda to odkręć boczne obudowy załącz zmywarkę i obserwuj, bo to szukanie igły w stogu siana jest niemożliwe latarka i obserwuj.

0
  • #8 14 Sty 2018 18:41
    maciejesiu
    Poziom 11  

A może jednak przetarty jest jakiś wężyk, który podpięty jest do hydrostatu albo uszkodzony jest wąż połączeniowy misy z pompą wody.

0
  • #9 14 Sty 2018 21:27
    Przemyslaww
    Poziom 5  

Też tak przypuszczam bądź jakąś nieszczelność przy turbinie. Ostatnio gdy pracowała zaczęła lecieć spod niej woda więc ją wyłączyłem aby zobaczyć gdzie cieknie. Nie miałem pewności jaki to element więc włączyłem ją ponownie i zaczęła od minuty w której została wyłączona i w tym momencie gdy ruszyła woda lała się jak głupia, a w okolicy turbiny było jej najwięcej.

0
  • #10 14 Sty 2018 23:18
    nares
    Specjalista AGD

Przemyslaww napisał:
    ESL66020 w której kilka dni temu została wymieniona pompa myjąca. Niestety spod zmywarki leci masa wody

Widocznie pompa źle zamontowana - tam szukaj przyczyny.

0
  • #12 15 Sty 2018 11:27
    Przemyslaww
    Poziom 5  

Pompa była 2 lata używana.

0
  • #13 15 Sty 2018 12:13
    maciejesiu
    Poziom 11  

Jeśli była używana to mogła być wcześniej uszkodzona stąd też te wycieki, wymontuj ją i sprawdź czy przypadkiem nie była rozkręcana i została źle złożona.

0
  • #14 22 Lip 2018 21:38
    adam_slodowy
    Poziom 9  

W tym modelu jest wadliwa uszczelka lampki oświetlającej wnętrze zmywarki. Podczas zmywania woda leci ciurkiem po zbiorniku prosto na silnik pompy. Potem po jakimś czasie silnik dostaje przebicia i albo zdycha albo zaczyna cię kręcić z mniejszą prędkością i z dysz tylko kapie, a nie myje garów.

0