Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elektron 282 - przerobka na wzmacniacz audio !!!

kleha 13 Aug 2005 01:28 1110 2
    kleha
    Level 13  
    Mam w posiadaniu Elektrona 282 - leciwe cudo radzieckiej techniki.Kineskop ma już swą młodość za sobą ale moduł fonii jest bardzo fajny i chciałbym go wykorzystać. I tu moje pytanie: Gdzie mogę sobie podłączyć 2 kabelki żeby mi to wzmacniało(mikrofon lub line-out).I które części z telewizora już mi nie będą potrzebne - chciałbym to możliwie zmniejszyć gabarytowo(to że kineskop to wiem :))

Z gooory dzięki za odp
    pozdrawiam
    _PREDATOR_

VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam
    Więc jest tak. Jako wzmacniacz m.cz możesz wymontować moduł A9.2.1 z układem scalonym na radiatorze K174UN7=UL1881=TBA810 (max. 5W), zasilanie na złączu X6, 1-masa, 3- + zasilanie 15V, lub z punktu kondensatora +C15 100uF zasilić 12V. Podłączyć głośnik (może być z tego TV0 pod złącze X16 końcówka 1 i druga złącze X21 końcówka 2.
    Wejście sygnału m.cz masa (ekran) wyjście z płytki punkt 33, a żyła główna punkt 32.
    Z przetwornicy tu nic nie zrobisz, natomiast wraz z modułem A1.4 zrobisz przyrząd do sprawdzania trafopowielaczy (+ dodatkowe inne podzespoły z tego TV.
    Sam mikrofon na tym nie pójdzie, potrzebny jest do tego dodatkowy wzmacniacz mikrofonowy. Nie zapomnij o podłączeniu potencjometrów R8 i R9 jako barwa tonu.
    kleha
    Level 13  
    wielkie dzieki za szybka odpowiedz predator.powalcze z tym po weekendzie :)
    pozdrawiam