Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Fiat Grande Punto 1,2\8V\48kW - Rozrusznik nie kręci.

Padrettini 14 Jan 2018 17:28 9855 17
    Padrettini
    Level 21  
    Witam,

Mam problem i proszę o pomoc.

Od jakiegoś czasu nie "kręcił" rozrusznik i odpalałem samochód na "popych". Przed całkowitą "śmiercią" rozrusznika ten co jakiś czas kręcił aż w końcu padł.
    Dzisiaj wymieniłem rozrusznik. Wszystko podłączyłem tak jak było. Zadowolony siadam do samochodu, przekręcam kluczyk i ... nic. Nowy rozrusznik też nie "kręci". Akumulator mam nowy (ok. 2 miesiące). Sprawdziłem bezpieczniki itp. Na "popych"samochód odpala, ale to nie jest rozwiązanie. Co jeszcze powinienem sprawdzić ? Może coś wymienić ? Proszę o pomysły i sugestie bo mi się skończyły.

Napięcie na akumulatorze jest 12,2 V. Po przekręceniu kluczyka na rozruch napięcie spada do 11,8 V. Ładowanie jest na poziomie 13,8V.
    rocker82
    Level 10  
    Czujnik położenia wału ??? JA miałem podobną sytuację, na popych odpalił,a tak nie chciał... z tym ze opel, ale to raczej jeden pies..
    RobertLodz09
    Level 30  
    Padrettini wrote:
    Ma to znaczenie jeżeli w ogóle nie kręci ?

Żadnego .... gdyby kręcił a nie opalał to tak.
    A Ty musisz kolego sprawdzić obwód rozruchu i masę silnika
    migmig85
    Level 26  
    Kolego sprawdź czy dochodzi prąd do rozrusznika jeśli nie to raczej kostka stacyjki do zbadania .
    Padrettini
    Level 21  
    RobertLodz09 wrote:
    A Ty musisz kolego sprawdzić obwód rozruchu i masę silnika

migmig85 wrote:
    Kolego sprawdź czy dochodzi prąd do rozrusznika jeśli nie to raczej kostka stacyjki do zbadania .

W weekend sprawdzę wszystko.

Jeżeli będą jeszcze jakieś pomysły to chętnie przyjmę.
    Padrettini
    Level 21  
    Sprawa dziwna. Nie miałem czasu w sobotę z instalacją kombinować. W niedzielę wsiadam do samochodu i jak zawsze próbując odpalić z kluczyka, samochód odpalił normalnie i do tej pory odpala. Nie wiem co się stało, ale jest ok.
    waski821
    Level 17  
    Jak nie będzie chciał kręcić to podładuj akumulator. Miałem to samo, skończyło się na wymianie akumulatora.
    Padrettini
    Level 21  
    waski821 wrote:
    Jak nie będzie chciał kręcić to podładuj akumulator. Miałem to samo, skończyło się na wymianie akumulatora.

Akumulator mam nowy. Na początku grudnia kupiony.
    Padrettini
    Level 21  
    Niestety Punto znów zastrajkowało.

Nie odpala.

Bendiks odbija.

Czy sygnał do rozruchu idzie przez jakiś przekaźnik ? Jeśli tak to który to jest ?
    migmig85
    Level 26  
    Podstawa to:
    migmig85 wrote:

Bo jeśli dochodzi to np może być koniec szczotek rozrusznika.
    abart64
    Level 31  
    Padrettini wrote:
    Nie odpala.

Bendiks odbija.

Co to znaczy?
    Padrettini
    Level 21  
    Rozebrałem osłonę pod kierownicą.

Kostka i piny na stacyjce wyglądają ok.

Przy odpalaniu ruszałem kablami i nic się nie działo. Nie odpalił.

Fiat Grande Punto 1,2\8V\48kW - Rozrusznik nie kręci.Fiat Grande Punto 1,2\8V\48kW - Rozrusznik nie kręci.

Przy stacyjce jest gniazdo z 1 pinem wolne. Nie widziałem żeby gdzieś wisiał jakiś przewód z wtyczką.

Dodano po 52 [sekundy]:

migmig85 wrote:

Bo jeśli dochodzi to np może być koniec szczotek rozrusznika.

Rozrusznik jest nowy.
    Padrettini
    Level 21  
    Wybaczcie że tak późno. Problem rozwiązany. Przekaźnik w skrzynce przy silniku był winowajcą. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Dodano po 2 [minuty]:

Problem rozwiązany. Przekaźnik w skrzynce przy silniku był winowajcą.

Jako, że dostaję pytania, który przekaźnik wymieniłem, poniżej zdjęcie ze wskazanym przekaźnikiem.

Fiat Grande Punto 1,2\8V\48kW - Rozrusznik nie kręci.