Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Mikrotik] Przekierowanie portów 443

14 Jan 2018 17:48 2040 11
  • Level 10  
    Panowie mam problem.

Mam usługę uruchomioną wewnątrz sieci (192 168 0 10) działa ona na portach 80 i 443 (ssl). Usługa dziala jako subdomena, rekordy dns ustawione na ip zew.

Chce by to dzialalo domyslnie po wpisaniu nazwy subdomeny w przegladarke, i dziala ladnie jesli przekieruje 443 i 80 na ten konkretny komputer, jednakże... wtedy nie działa internet ludziom wewnątrz sieci...

Jak to zrobić by uzywać domyslnych adresów portów na wew ip, przy jednoczesnych dzialaniu internetu innym ludziom..

Ruter Mikrotika.
  • Level 31  
    Nie przekierowuj portu 443 tylko port 80, a następnie na serwerze 192.168.0.10 skonfiguruj webserwer tak aby wymuszał https.
    Internet przestaje działać bo przeglądarki traktują to jako atak man in the middle
  • Level 10  
    [Mikrotik] Przekierowanie portów 443

Ok, a jak zrobić bo jak wspomniałem jest tylko ruch dozwolony z zewnątrz do wewnątrz, a jak zrobić teraz by zezwolić ruch w drugą stronę z tego konkretnego komputera.. ?? Nie działa mi ani port 80 ani 443 w drugą stronę...
  • Level 31  
    Apache, nginx?
    Wymuś po stronie serwera przekierowanie w htaccess lub pernametnie w konfigu.
  • Level 10  
    Apache, Debian, a jak to przekierowanie miałoby by wyglądać poleceniem... ?

Dziwi mnie to, bo inne komputery widzą świat bez problemu.. łącząc się zresztą z tym konkretnym kompem po ssh czemu nie dziala port 80...
  • Level 10  
    Nie działają te rozwiązania...

Jeszcze bardziej się zakręciłem. Ruch wychodzący powinien być ok, skoro inne komputery w sieci nie mają z tym problemu.

Tzn tak, ten konkretny host też nie ma problemu jeśli przekieruje na niego 443 wtedy gra gitara..
  • Level 10  
    No tak

W obu miejscach destination port np 5555 i na dole przy ip wew dest port 5555
  • Level 10  
    "To address" x.x.x.x tak. Problem polega na specyfikacji samej usługi, bo jak 443 sie przekieruje to dziala,