Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co elektronik może kupić na Aliexpress?

bestler 25 Gru 2019 20:59 114789 1189
  • flexghzflexghz
    kkknc
    Poziom 43  
    drobok
    Poziom 31  
    Oni tak naciągają ludzi by weszli w ich ofertę, dają ileśtam rzeczy na jednej aukcji z czego jedna jest czymś tanim. Niestety wyszukiwarka na ali daje się na to nabrać ;(
  • flexghzflexghz
    kkknc
    Poziom 43  
    Czasem towar tani, ale wysyłka drogą. Trzeba szukać. Samo Ali to umożliwia. Ale wyniki trzeba już ręcznie przejrzeć.
  • flexghzflexghz
    prosiak_wej
    Poziom 30  
    kkknc napisał:
    ileśtam rzeczy na jednej aukcji z czego jedna jest czymś tanim

kkknc napisał:
    Czasem towar tani, ale wysyłka drogą

Tutaj przesyłka nie ma nic do rzeczy, tak samo jak z wieloma przedmiotami w ramach jednej "aukcji" lub ich wariantowością. Cena w wyszukiwarce znacząco się różni od tej w ofercie.
    rb401
    Poziom 35  
    prosiak_wej napisał:
    Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć różnicę w cenie pomiędzy listą ofert a już otwartą ofertą?

Wygląda to raczej na bug w oprogramowaniu Ali. Obydwie ceny są realne dla tego przedmiotu.
    Po prosu sprzedawca ustalił różne ceny dla różnych krajów dostawy. Te 14,38zł to cena samego przedmiotu przy dostawie do np. Finlandii, Czech, Danii itd., choć w tych wypadkach przesyłka nie jest darmowa (ale i tak cena z przesyłką sporo tańsza niż do Polski). Ta wybitnie droższa cena obowiązuje przy przesyłkach do Polski, Niemiec i Włoch (nie sprawdzałem wszystkich krajów). Wygląda mi że akurat ten Chińczyk coś szczególnie nie lubi faszystów i dolicza im karę.
    Ale tu ewidentnym błędem Ali jest wyświetlanie nie tej ceny co trzeba w tej zbiorczej tabeli, mimo tego że na tej stronce, na samej górze jest ustawienie kraju przesyłki. Tu do samego sklepikarza nie miałbym pretensji, bo wątpię by ustawił ceny specjalnie by lepiej wypaść w zbiorczych tabelkach. Wtedy raczej by wstawił niska cenę na jakiś kraik, gdzie mało kto coś kupuje na Ali.

Swoja drogą trzeba i tak przeglądać rachunki przed zamówieniem. Spotkałem też osobiście sytuację że cena wysyłki zmieniała się (na droższą) między stroną oferty a koszykiem.
    prosiak_wej
    Poziom 30  
    Przedmówca mówił o dostawie DO różnych krajów. Jak widać - Chińczyk inaczej wycenia swoje towary w zależności od miejsca przeznaczenia.
    borg77
    Poziom 21  
    Jeszcze parę słów,jeśli chodzi o ceny.Nie wiem ,czy już ktoś pisał ,że niedzielne zakupy jakiegoś przedmiotu mogą być wyższe nawet o kilkadziesiąt procent.W poniedziałek wracają do poziomu jaki miały w powszedni dzień.
    rb401
    Poziom 35  
    borg77 napisał:
    że niedzielne zakupy jakiegoś przedmiotu mogą być wyższe nawet o kilkadziesiąt procent.

Coś może być na rzeczy. Tak wziąłem kilka przedmiotów, które zamawiałem, wrzuciłem na próbę do Aliprice i rzeczywiście, na wykresach skoki cenowe w górę jakby znacząco częściej zaczynają się miedzy sobotą a poniedziałkiem. Ale nie mam czasu na badania większej populacji, to nie formułuję wniosków.
    Tym bardziej że najnowsze odkrycie kolegi prosiak_wej, że Chińczyk ustawia indywidualną cenę pod kraj odbiorcy, oznacza dodatkową komplikację analiz cen.
    olala03
    Poziom 10  
    Witam,tak samo jest z multimetrami,na liście przykładowo cena wynosi 82zł,a po otwarciu strony z tym multimetrem cena wynosi 108zł przy darmowej przesyłce.
    DiZMar
    Poziom 43  
    olala03 napisał:
    Witam,tak samo jest z multimetrami,na liście przykładowo cena wynosi 82zł,a po otwarciu strony z tym multimetrem cena wynosi 108zł przy darmowej przesyłce.

Takich sprzedawców na dzień dobry olałbym ciepłym moczem niezależnie z czego wynikałyby takie oszustwa. Jedno jest pewne. Wiedzą oni o tym zabiegu i są tego świadomi. Trzeba to tępić i nie kupować na takich aukcjach.
    prosiak_wej
    Poziom 30  
    Wczorajsza przyjdźka:

Co elektronik może kupić na Aliexpress?

Nie pamiętam, czy już to ktoś opisywał, ale nawet jeśli tak - to warto przypomnieć :)

https://pl.aliexpress.com/item/33052560059.html

Barwa biała zimna, na oko bardziej niż 6500K, światło bardzo jasne. W zależności od budowy podświetlenia matrycy lub/i umiejętnego montażu zależy efekt końcowy. W Samsungu na jednolitym białym tle widać, że są pojedyncze diody, ale tylko na jakieś kilka milimetrów w kierunku środka ekranu. W Dellu nie widać w ogóle różnicy (poza mocniejszym światłem i chłodniejszą barwą). Można w OSD za to przełączyć temperaturę na ciepłą, wygląda optymalnie. Sygnał ENA wystarczy dać do napięcia dodatniego, żeby wystartował, DIM bezpośrednio do pinu regulującego jasność w fabrycznej przetwornicy (około 0-3V). Listewki można ciąć co trzy diody lub łączyć ze sobą - wymaga to zdrapania lakieru z tyłu listewek i małego druciarstwa. Ja swoje musiałem przedłużać o kilka centymetrów, bo przegapiłem długość w ofercie :P Bez problemu dał się ożywić stary TV Samsung 22", a dzisiaj wstawiłem cztery paski (+ dwie przetwornice) do monitora Dell 2001FP. Monitora nie mierzyłem, ale w przypadku Samsunga moc pobierana jest w zakresie 21-30W (vs. deklarowane 60W z czterema świetlówkami). Trzeba tylko się przyłożyć do otwierania ekranu, dobrze mieć ze dwa arkusze sztywnej pianki tapicerskiej o wymiarach nieco większych od ekranu. Przetwornica jest zbudowana na laminacie jednostronnym, także wystarczy dopilnować aby nie wystawały z otworów nóżki gniazd lub kondensatora i można mocować bezpośrednio do metalowej ramy matrycy, wyświetlacza, monitora...

Co elektronik może kupić na Aliexpress? Co elektronik może kupić na Aliexpress?

Obecnie jestem na etapie spisywania potrzebności i pewnie jeszcze w styczniu zamówię kilka zestawów. Do zrobienia jest jeszcze jeden Dell, HP o podobnym ekranie i jakiś TV Sony 32" - ale tam pewnie będę wkładał więcej pasków, jedne od lewej, drugie od prawej z wyprowadzeniami po obu stronach. No i koledzy już chętni na swoje monitory :)
    Eidems
    Poziom 29  
    miroslaw wielki napisał:
    Panowie co myślicie o tym? Dla mnie to jest genialne po prostu. Najpiękniejsza to cena w tym.

Wago lepsze i bezpieczniejsze ;)
    miroslaw wielki
    Poziom 24  
    Wago to ja w ręku jeszcze nie miałem, albo miałem i nie wiedziałem że to wago.
    kkknc
    Poziom 43  
    Szyszkownik Kilkujadek
    Poziom 35  
    kkknc napisał:
    Tylko że to nie spełnia wymogu rozłaczalności połączeń.

A kto wymaga rozłączalności?
    do_not_panic
    Poziom 10  
    miroslaw wielki napisał:
    Panowie co myślicie o tym? Dla mnie to jest genialne po prostu. Najpiękniejsza to cena w tym.

Właśnie cena jest dla mnie kryterium, żeby tego nie brać.
    Wariacji na temat jest na pewno więcej niż jedna osoba mogłaby widzieć i wszystkich ( w tym zaproponowanego przez miroslaw wielki) nie miałem okazji sprawdzać. Tak jak to widzę to te wszystkie zabawki do ściągania izolacji - to raczej sprzęt wymagający precyzji wykonania co sprawia, że ten tani po kilku razach przestaje działać poprawnie... jak te kilka pierwszych w ogóle było OK. Spoko jak możesz sobie pozwolić na dodatkowe 5cm wysuniętych z kartonu z kablem - jak się porwie coś co wymagać będzie wylutowania kabla i wstawienia nowego ...

Moim zdaniem tutaj główna kwestia to czy tani sprzęt tego typu w ogóle warto brać pod uwagę. Jak optymalizujemy budżet to zaciskanie jakiejś konkretnej wtyczki albo zdejmowanie izolacji z jakiegoś typu kabla to takie rzeczy, że albo coś robisz tak często, że warto pomyśleć o dolnej półce profesjonalnego sprzętu albo robisz na tyle rzadko, że dodatkowy wysiłek przy posługiwaniu się cążkami i nożykiem do tapet i tak będzie większą wygodą niż lipne narzędzie.

Cena może być w tym konkretnym przypadku jedynym co da się opisać jako "piękne". Tak jak oceniam eksploatację to mogę się mylić - może jest to wysokogatunkowa stal o świetnych parametrach, drobiazgowym wykończeniu geometrii i starannym procesie hartowania wraz z pilnowaniem, żeby późniejsza obróbka nam nie zepsuła hartowania. Jeśli - niestety - tak nie jest to nawet jakby przyjechało w miarę poprawnie wykonane i nadające się do pierwszego użycia - ja daję góra 2 lub 3 dalej- zanim pójdzie na śmietnik. Niby - potrafię wyobrazić sobie jak siedzę i szlifuję te oczka okrągłym igłowym pilnikiem ale pomysł budzi głupi uśmiech na twarzy.

ps - samego pomysłu maszynki zaproponowanej przez miroslaw wielki - to na pewno głupim bym nie nazwał i jak ktoś często korzysta z takiego skręcania kabli(bez wdawania się w "po co mu to") ....
    Jakby gdzieś dorwać coś takiego w wysokiej jakości...albo ktoś ma dostęp do tokarki lub kumpla/szwagra z takim cudem techniki lub po prostu siedzi ostro w CNC. Jakość wykonania tego konkretnego widać nawet na tym poglądowym zdjęciu - co dobrze nie rokuje.