Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother DCP-1610we - WIECZNY CHIP w drukarce co to?

14 Jan 2018 20:36 4260 2
 • Level 10  
  Po co jest montowany wieczny chip w tych drukarkach? Czy nie wystarczy reset tonera za pomocą prawidłowo ustawionej zębatki? Czym różni się reset tonera z ukrytego menu od resetu za pomocą zębatki?
 • Photocopiers specialist
  Niektóre drukarki nie mają możliwości resetu z "zębatki" lub jest on nie skuteczny. Zainstalowanie "wiecznego chipa" rozwiązuje ten problem definitywnie . Drukarka dostaje wtedy opcję resetu tonera po wyłączeniu lub specjalnej funkcji dostępnej w menu drukarki. Niestety producenci sprzętu doszli do wniosku że tak banalne rozwiązania jak reset mechaniczny za pomocą zapadki w tonerze nie generują wystarczających przychodów ze sprzedaży materiałów eksploatacyjnych więc sięgają po bardziej zaawansowane rozwiązania. Oczywiście twórcy rozwiązań"alternatywnych" nie pozostają im dłużni i tworzą takie właśnie "wieczne chipy" . Typowa walka policji ze złodziejami ;)

  C.
 • Level 38  
  Często reset z menu nie daje rady, gdyż mechanizm nie przeskoczy i trzeba fizycznie rozbierać toner i przekręcać kółeczka... żeby było śmiesznie bardzo często również w oryginalnych materiałach Brother...