Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modemy z agregacją i bez a pole elektromagnetyczne

14 Sty 2018 22:54 372 7
  • #1 14 Sty 2018 22:54
    2604629
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 14 Sty 2018 23:25
    makosuu
    Specjalista Sieci, Internet

Wg. mnie to nie ma się czym przejmować. Żyjemy w smogu elektromagnetycznym i nie umieramy. Masz ten router w pokoju i nic ci nie jest. Nikt nie potwierdził negatywnego wpływu pola EM na człowieka. Trzymaj router w pewnym odstępie a z całą pewnością nic Ci nie będzie. Spokojnie, też kiedyś się nad tym zastanawiałem ale mi przeszło :D

0
  • #3 16 Sty 2018 15:50
    jurek.adam
    Poziom 43  

Moim zdaniem jest wręcz odwrotnie i należy minimalizować wszelkie źródła promieniowania elektromagnetycznego.

Swojego czasu takim "fantastycznym i bezpiecznym" wynalazkiem był np. azbest. I wiele, wiele innych po drodze. GSM to też za duży biznes, aby wszystko gawiedzi mówiono na czas.

Jak chcesz wiedzieć jak sytuacja wygląda naprawdę to nie pytaj co się komu zdaje, a wypożycz porządny miernik, użyj go i obyś się nie zdziwił po pomiarach.

3
  • #4 16 Sty 2018 16:14
    makosuu

jurek.adam napisał:

Swojego czasu takim "fantastycznym i bezpiecznym" wynalazkiem był np. azbest. I wiele, wiele innych po drodze. GSM to też za duży biznes, aby wszystko gawiedzi mówiono na czas.

No też prawda. Ale ja wciąż używam wifi, telefonu, tabletu. Póki co żyje i mam się dobrze. Dowiem się w przyszłości chyba że będzie za późno :D

0
  • #5 16 Sty 2018 22:44
    pipałosia
    Poziom 25  

Ja tez , moi rodzice w wieku 79 i 76 lat równiez i mają się dobrze. O smogu taka akcja , kiedyś w TV ze jedzenie (nie których produktów ) szkodzi . Nie wiem w co tu wierzyć w boga kazali kiedyś. Dziś powrót a ja myślę ze nie jest tak źle skoro ludzie są promieniowani na prześwietleniach i tez zyją a lekarze więcej wiedzą. Co do tematu mam podobne urządzenie blizej siebie od lat około dziesięciu jak nie więcej i nic i nie jest. W okolicy wiele BTS czy jak to się zwie ludzie jakoś nie narzekają.

0
  • #6 17 Sty 2018 09:25
    2604629
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 17 Sty 2018 16:12
    makosuu

m4t3us2z napisał:
    Ciekawe jest również to, że niby wartość dopuszczalna w Polsce to 7V/m a taki modem jeśli wierzyć tym pomiarom może wygenerować ponad 20V/m tylko, że pomiary wykonują przy samym modemie co według mnie jest mało wartościowe gdyż modemu nie nosisz przy ciele.

Jeśli testy robione są jakimś tanim miernikiem to różne rzeczy wyjdą. A router i tak jest w odległości i to dość sporej.

0
  Szukaj w 5mln produktów