Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterownik argon 3p ekogroszek jak ustawic

15 Sty 2018 00:25 3114 8
  • Poziom 2  
    prosze o pomoc mam piec38kw sterownik argon 3p i dalej nie wiem nic zaczełam palic piec osiaga żądaną temp. 57 podnosi sie do 58,2 po czym spada do 55,9 włacza się podajnik podaje temperatuta nadal spada podajnik podaje tmperatura spada do 42,2 zaczyna rosnąć i albo urośnie do 57 albo nie zajmuje to godzinę lub dłużej moje ustawienia
    cu 4
    cd 15
    og 11
    cp16
    cb20
    pp1
    nc50
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Piec kotlostal 38kw stetownik argon 3P mam skwary i nie dopalony eko groszek
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    Skrócić czas podawania , zwiększyć siłę nadmuchu , wyczyścić otwory nadmuchujące . Możliwe że jest złej jakości opał . Ile lat jest piec ? Od kiedy się tak dzieje ?
  • Poziom 2  
    Piec nowy doszłam do tego ze pozakręałam czesc podłogówki zmniejszyłam na zaworze 3 droznym na 3,5 a było na 4,5 i zmiejszyłam temperaturę wody na 38 stop. jest nie używana efekt po dzisiejszym dniu. Pierwsze co to piec osiąga temperatrę żadana ktora wynosi 55 stopni wyłacza sie wszystko tem. rosnie do 58,5 utrzymuje się około 20 minut w miedzy czasie właczylo raz podawanie nastepnie temperatura spada około 6 minut i przy 53,9 wlacza sie podawanie temperatura nadal spada eko jest caly czas podawane to trwa około 20 minut temperatura spada do 44,4 i zaczyna rosnąć i od nowa ten sam schemat. Dziś skary były minimalne widoczny popiól ale juz wiem ze to był zły eko ten pierwszy. niepokoi mnie to czy ta teperatura nie za duzo spada. temperatura w piwnicy 20 a pietrze 15 i góra 20. a jak jest zbyt niski płomien to która wartosc zwiekszyc mam, mam nadzieje ze jakos to ogarnę ale trace juz ochote na ten piec.
    cu 5
    cd 18
    oc 14
    cp16
    pp1
    nc38
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Oliwia0629 napisał:
    jak jest zbyt niski płomien to która wartosc zwiekszyc
    Nadmuch (dmuchawa) lub paliwo jest w niewłaściwym miejscu na palenisku.
  • Poziom 2  
    dziękuję wszystkim za rady piec w miarę ogarnięty spiekow nie ma jest popiół w domu tem. 21 jak dla nas za gorąco czesc podlogowki wogle nie włączona kaloryfery pracuja bez pompki aby do wiosny Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam, mam podobne problemy jak wyżej opisane również ze sterownikiem argon3. Jeśli piec pracuje to wydaje się ze jest ok ale po nocy mam same spieki. Mam ten piec drugi rok a problem pojawijnsie teraz domyślam się ze sprawca jest węgiel ale czy ktoś ma poradę jak sobie z tym poradzić. Dodam ze piec i kanały są czyszczone regularnie a moje ustawienia opisuje poniżej:
    cu: 09 czas podawania
    cd: 75 czas pomiędzy podawaniem
    og: 15 wydajność dmuchawy
    cp: 40 czas przedmuchy
    cb: 06 czas przerwy
    pp: 04 Krotność podawania

Dodano po 51 [sekundy]:

Witam, mam podobne problemy jak wyżej opisane również ze sterownikiem argon3. Jeśli piec pracuje to wydaje się ze jest ok ale po nocy mam same spieki. Mam ten piec drugi rok a problem pojawijnsie teraz domyślam się ze sprawca jest węgiel ale czy ktoś ma poradę jak sobie z tym poradzić. Dodam ze piec i kanały są czyszczone regularnie a moje ustawienia opisuje poniżej:
    cu: 09 czas podawania
    cd: 75 czas pomiędzy podawaniem
    og: 15 wydajność dmuchawy
    cp: 40 czas przedmuchy
    cb: 06 czas przerwy
    pp: 04 Krotność podawania