Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana telewizora w mieszkaniu. 32->40-43?

squad1 15 Sty 2018 09:01 762 25
  • #1 15 Sty 2018 09:01
    squad1
    Poziom 6  

Witam,

Po raz kolejny udaje się po pomoc na tutejsze forum, licząc, że ktoś pomoże w wyborze tak jak to było 4 lata temu ;)

Cytat:

Byłem szczęśliwym posiadaczem Panasonica TX-L32E6 , z którego byłem naprawdę zadowolony, ale został zabrany i muszę znaleźć coś nowego.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 15m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3 - 3,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost i leciutko pod kątem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? na wprost telewizora okna wschodnie z roletami i zasłonami
    7. Jaki masz obecnie telewizor? już nie mam :D
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? żadnych bajerów, oglądać będę przez UPC, film z pendrive lub laptopa po hdmi
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? dekoder UPC
    10 .Jakie urządzenia? głośniki creative po minijack
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-5
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez różnicy
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? to co leci w telewizji + filmy z każdej kategorii i seriale
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
    16. Preferencje co do marki? Panasonic, Samsung, Sony
    17. Preferencje co do wielkości? Wydaje mi się, że 40-43
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? -
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami 80 % w dzień 20%
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000 - na raty, więc będę brał z jakiegoś sklepu
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie, w ogóle tego nie chce.

Na razie nie mam nic upatrzonego. Boje się o ten rozmiar 43, że bedzie troche za duży a TV 40 calowych nie ma aż tak dużo.
    Chciałbym go kupić jak najszybciej bo nie potrafię żyć bez tv :D Musi chociaż lecieć w tle żeby nie było ciszy.

Z góry dziękuje za każdą pomoc.

0 25
  • #3 15 Sty 2018 09:40
    leonov
    Poziom 41  

squad1 napisał:
    Boje się o ten rozmiar 43
    Tego się nie obawiaj, po krótkim czasie się przyzwyczaisz, ja też przechodziłem z CRT 28" i żałowałem że posłuchałem "fachowców" i kupiłem LCD 37", całe szczęście mogłem oddać i kupiłem 42" co i tak po jakimś czasie okazało się mało ;-) Obecnie mam Sony 55" i jest SUPER OK, warunki bardzo podobne do twoich.
    Nie wydawaj ma bajery typu 3D, UHD (4K), materiałów w tej jakości jeszcze długo nie będzie w kablówkach, bierz porządny Full HD, Sony polecam za jakość obrazu.

0
  • #4 15 Sty 2018 10:54
    squad1
    Poziom 6  

Nie chce ganiać wzrokiem po ekranie :P Źle mi się ogląda jak jest tak duży obraz tak blisko.

Nie chce żadnego 4K, 3D i innych zbędnych pierdół. Klasyczny smartTV i FullHD.
    Wole dołożyć do jakości obrazu nawet kosztem rozmiaru. Tak zrobiłem wtedy z panasoniciem.

0
  • #7 15 Sty 2018 12:21
    squad1
    Poziom 6  

leonov napisał:
    squad1 napisał:
    Źle mi się ogląda jak jest tak duży obraz tak blisko
    Rozumiem że do kina nie chodzisz z tego powodu ? ;-)

Chodzę, raz na miesiąc może bo w sumie nie ma co w tym kinie oglądać i staram się siadać zawsze na końcu.
    W domu oglądam sporo i będzie mi to nie pasować. Nie wiem, może jestem dziwny :D

Patrze, że w Warszawie towar deficytowy trochę. Jak mi się nie uda go dorwać.....

0
  • #8 15 Sty 2018 13:35
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Dla zdrowia te43" to minimum.
    W klasie cenowej masz bardzo dobre:
    - Philips 43PUS6262 za 1699 zł
    - TCL 43P60 za 1850 zł

0
  • #9 16 Sty 2018 09:06
    squad1
    Poziom 6  

Musze chyba szukać dalej. Samsunga nie kupie. Raty 0% się skończyły a w euro nie ma tego telewizora.

Do philipsa i tcl jakoś nie mam przekonania...

0
  • #10 16 Sty 2018 09:28
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

squad1 napisał:
    Musze chyba szukać dalej. Samsunga nie kupie. Raty 0% się skończyły a w euro nie ma tego telewizora.

Wez https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue43m5602.bhtml
    43M5602 to ta sama seria - roznia sie minimalnie detalami (nie ma DVB-S).

0
  • #11 16 Sty 2018 11:10
    leonov
    Poziom 41  

Ludwik XVI napisał:
    Wez https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue43m5602.bhtml
    43M5602 to ta sama seria - roznia sie minimalnie detalami (nie ma DVB-S).
    A co napisał kolega wyżej ?

squad1 napisał:
    Samsunga nie kupie.
    Według mnie dobra decyzja ;-) po aferach z kurzem i muchami w matrycach, oraz podejściu do tego firmy Samsung :sm31:

0
  • #12 16 Sty 2018 11:28
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

leonov napisał:
    A co napisał kolega wyżej ?

Chyba to jednak Ty nie potrafisz czytac ze zrozumieniem.
    Napisał że nie kupi tego modelu Samsunga, bo:
    1. Skończyły się raty 0%
    2. W Euro nie ma tego modelu tj 5672.

Dlatego dałem linka do modelu bliźniczego, który jest w Euro i do tego są raty 0% :)

0
  • #13 16 Sty 2018 14:24
    squad1
    Poziom 6  

Chodziło oczywiście o tego samsunga co był wymieniony wyżej. Może zabrakło słowa "tego". Mniejsza o większość.

Podjadę w takim razie go sobie zobaczyć w sklepie. Szkoda, że nie ma tego wejścia minijacka bo posiadam głośniczki creative, ale może czas na zmianę również nagłośnienia ;)

Czyli z Panasonica , Sony nic ciekawego?

0
  • #14 16 Sty 2018 15:09
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

TCL ma obsługę głosem - nie musisz wklepywać ręcznie fraz do YT czy internetu. DO tego masz myszkę wirtualną.
    Ma lepsze podświetlenie matrycy, lepszą czerń i głębię.
    Masz też zdecydowanie lepsze aplikacje:
    - Kodi
    - MxPlayer
    - Terrarium
    - HBO Go
    - Obudowa z aluminium szczotkowanego.

0
  • #17 17 Sty 2018 14:35
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nic na siłę , ktoś ma wątpliwości odpuszcza sobie.
    Ci co kupili są zadowoleni , ale zawsze znajdzie się hejter, który nie widział ale opluwa bo taki ma charakter.
    TCL to trzecia siła na świecie i ma szanse dzięki bardzo dobrym produktom być jeszcze wyżej.
    W klasie cenowej , ponieważ chcą mocno wejść na rynek europejki , wkładają najlepsze podzespoły, wyposażenie zachowując na początek wejścia niższe ceny.

TCL ma obsługę głosem - nie musisz wklepywać ręcznie fraz do YT czy internetu. DO tego masz myszkę wirtualną.
    Ma lepsze podświetlenie matrycy, lepszą czerń i głębię.
    Masz też zdecydowanie lepsze aplikacje:
    - Kodi
    - MxPlayer
    - Terrarium
    - HBO Go
    - Obudowa z aluminium szczotkowanego.

Inne firmy nie oferują tego w tej klasie.
    Do tego cały pakiet gratisów i extra ceny.
    Podobnie jak Lenovo czy Huawei.

0
  • #18 18 Sty 2018 10:03
    squad1
    Poziom 6  

LOCOLOCO - Dzięki za opis, ale podziękuje za ten tv. Nie dostane go nigdzie w sklepie, te aplikacje i bajery są mi zbędne. Ja potrzebuje tylko naprawdę dobre full hd, player, youtube i żeby z głośników nie płynęło szambo :P

Dobra wiadomość bo wróciły raty 0% i akurat obok mnie jest dostępny od ręki ten podany w pierwszej kolejności, czyli Samsung 43M5672. Brac? :D

0
  • #19 18 Sty 2018 10:31
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

squad1 napisał:
    wróciły raty 0% i akurat obok mnie jest dostępny od ręki ten podany w pierwszej kolejności, czyli Samsung 43M5672. Brac?

Bierz

0
  • #20 18 Sty 2018 13:53
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Za same filmy które masz gratis z poziomi Kodi , Terrarium, oszczędzisz na drugi telewizor.
    Kupowanie dziś fullhd - to strzał we własną stopę.

0
  • #21 19 Sty 2018 11:20
    squad1
    Poziom 6  

No i d..... Miał być nowy z magazynu, a nie jest. Czyli dalej nic nie mam. Chyba wezmę monitor z pracy i przeczekam, bo to jakieś resztki zostały w tych sklepach.

Hmmmmm a czemu?

0
  • #22 19 Sty 2018 14:04
    Scottie33
    Poziom 10  

LOCOLOCO napisał:
    Za same filmy które masz gratis z poziomi Kodi , Terrarium, oszczędzisz na drugi telewizor.
    Kupowanie dziś fullhd - to strzał we własną stopę.

Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Po co mi TV 4K za miastem, gdzie jest marny Internet, a telewizja tylko DVB-T? Owszem jest skalowanie, ale czy obróbka i podbijanie FullHD do 4K jest takie bezkosztowe? Myślę, że w kiepskich telewizorach jest to znaczne obciążenie dla procesora obrazu i może wywoływać ścinki na dynamicznych (np. sport) scenach.

Ja po 3-4 miesiącach czytania różnych for dyskusyjnych, zbierania opinii na temat flagowych telewizorów, bo chciałem kupić do salonu 65", jestem zażenowany tym jakie błędy ludzie wytykają, ale producentom to nie przeszkadza i dalej sprzedają TV w cenach do 10k PLN. Zdecydowałem się zatem na zakup telewizora FullHD - uwaga - z roku 2016, bo z matrycą VA. W sypialni ustawiony jest na wprost, ma piękną czerń i nie srebrzy jak IPS. Wadą jest to, że jak się blisko przechodzi to widać piksele, ale już z 3 metrów od głowy do ekranu jest super. Co by mi dał 4K z 3 metrów? Mam siedzieć na brzegu łóżka tj. z 1,5-2 metrów i podziwiać 4K?! ;) Druga sprawa, że tym sposobem za rok kupię porządnego OLED'a z tymi nowymi, ulepszonymi matrycami z 2017 a może i 2018 roku.

Pozdrawiam, Strzelający W Stopy ;)

0
  • #23 19 Sty 2018 15:49
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Też jestem za miastem i internet działa bez problemów- zmień nadawcę.
    Nowe modele TCLa mają 4K , mają VA i mają lepszą obróbkę sygnału zdecydowanie lepsze mulimedia.
    Jeśli kupujesz na rok - ok fullhd.
    Jeśli kupujesz na 4 lata - to filmy w 4K możesz oglądać ale .... u sąsiada.

0
  • #24 19 Sty 2018 19:58
    Scottie33
    Poziom 10  

Taaa... Łatwo powiedzieć, ale uwierz - są białe jeszcze białe plamy, na telefonie mam 2 kreski. Nieważne...
    Co do 4K - to jak tam komu pasuje. Swego czasu świetny artykuł FullHD vs. 4K: Czy warto kupować telewizor 4k?

A co Wy w ogóle na tym forum tak z tymi TCL? To jest nowe wcielenie Thompsona, czy co to ogólnie jest za "twór"? Na papierze (parametry) wygląda nieźle, a w rzeczywistości? PS. Opinie jak czytam to są podzielone - od zachwytów do miażdżącej krytyki...

0
  • #25 19 Sty 2018 20:56
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

Scottie33 napisał:

A co Wy w ogóle na tym forum tak z tymi TCL? To jest nowe wcielenie Thompsona, czy co to ogólnie jest za "twór"?

LocoLoco handluje TCL to i poleca gdzie się da.
    A telewizory dobre, bo tanie ;) Chińczyki potrafią wymyślic i wyprodukować w dobrej cenie.
    Przetestowalem wiekszoścć dostępnych w PL modeli na 2017 r i moim zdaniem są godne uwagi ze wzgledu na wysokokontrastowe matryce VA.
    Najwieksze minusy to brak upłynniaczy w p60 i c70, niestabilny software (aktualizacje jak na razie stwarzają wiecej problemow niz rozwiązują), problemy z peryferiami typu sluchawki, kłopoty z układem kanałow, wyjścia optyczne niedopracowane etc

Jak ktoś lubi kombinować, zmieniać softy lub przymyka oko na drobne niefunkcjonalności TV to moim zdaniem warto.

0
  • #26 21 Sty 2018 22:41
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jak w internecie.
    Najwięcej mają do powiedzenia CI którzy go nie widzieli na oczy.
    W klasie cenowej to bardzo dobre modele i łatwo sprawdzisz to w internecie.

0