Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pytanie system plików NTFS

arturbor. 13 Aug 2005 08:20 965 4
    arturbor.
    Level 22  
    Mam pytanie czy na systemie plików NTFS można zainstalowac windowsa milenium i czy bedzie on chodził dobrze, a i czy na tym systemie plikow chodził by on lepiej niz na FAT32
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    patryk_mirek
    Level 18  
    dokladniej mowiac to system plikow ntfs byl uzywany w windowsach z serii nt(potem 2k i XP)
    pozatym windowsy 95/98/ME nie potrafi± nawet obs³ugiwaæ tego systemu plikow(do 98 jest program ktory ma umozliwiac odczyt plikow z dysku w systemie ntfs...)
    pozatym z tego systemu plikow gorzej/trudniej sie odzyskuje dane jak stracisz np tablice partycji...
    -wiec zostan przy FAT32 jak uzywasz 'starego'windowsa...
    jedyne zalety tego systemu plikow jest to ze trudniej usunaæ dane nie uruchamiajac windowsa oraz kompresja danych
    Yoga
    Level 21  
    arturbor. Zainstalowanie Win98 na partycji (dysku) z systemem plików NTFS jest niemożliwe więc ta opcja wogóle odpada.

janto wrote:
    NTFS tylko pod XP.

Nie tylko również Windows NT, Windows 2000, Windows 2003 Server, generalnie wszystkie systemy operacyjne oparte na technologi NT.

patryk_mirek wrote:
    jedyne zalety tego systemu plikow jest to ze trudniej usunaæ dane nie uruchamiajac windowsa oraz kompresja danych

To są tylko twoje odczucia a różnice w systemach plików masz ujęte w tym linku http://www.ntfs.com/ntfs_vs_fat.htm
    patryk_mirek
    Level 18  
    @Yoga
    yyy masz racje-roznice sa bardzo duze -teraz dopiero sie zorientowalem jak duze
    (ale i tak nie zmienisz mojego zdania ze w razie padu systemu latwiej jest usun±æ '¼³e' pliki z partycji w systemie FAT -np pod linuxem(bo co do zapisu to musi byc'dorobiona' obsluga ntfs'a -a FAT'a obsluguje kazda dystrybucja(co ja znam) ) )