Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Octavia 2 4x4, Kombi, 2010r - Octavia 2 4x4 Kombi - choinka, brak ogrzewania itp

15 Sty 2018 11:11 690 12
  • Poziom 4  
    Witam szanowych forumowiczów,
    mam problem z moją Octavią 2, wszystko zaczęło się od trzeszczącego przekaźnika 100, wymieniłem go, kilka dni samochód chodził dobrze, aż do pojawienia się choinki na zegarach, braku możliwości odpalenia samochodu. Wyjęcie i włożenie przekaźnika naprawiło problem, jednak w drodze na diagnostykę do serwisu samochód zgasł na drodze. Tu podobnie - wyjęcie i włożenie przekaźnika naprawiło problem, w serwisie powiedziano mi, że skrzynka bezpieczników, ta pod maską jest poprzepalana od tego przekaźnika nr. 100, wyczyszczono styki, wgrano nowy program (akcja 23R6) i przez jakieś półtorej tygodnia był spokój z samochodem. Teraz padło ogrzewanie, nie działa prawe światło dzienne, lewy tylni kierunkowskaz i prawy przedni.

Spytacie czemu nie oddam samochodu na wymianę skrzynki? Otóż mam pewne wątpliwości co do diagnozy. Skrzynka wcale nie wygląda na popaloną, poza tym nie "przecinają się" w niej drogi podzespołów, które ulegały awarii. Poza tym sama robocizna miałaby wynosić 1000 zł.

W załącznikach lista błędów, po skasowaniu zotały:
    -antena radia,
    -błąd światła (podobno wymiany wymaga całe 3 światło stopu).

Z góry dzięki za wszelką pomoc.
  • Poziom 38  
    Trzeba zmienić warsztat.
    Wymiana skrzynki przy 1000 zł robocizny to gruba przesada....
  • Poziom 43  
    Skrzynka pod maska nie zarządza oświetleniem. Żarówki zakładam że podkładałeś nowe?
  • Poziom 4  
    andrzej20001 napisał:
    Skrzynka pod maska nie zarządza oświetleniem.

Dokładnie, zauważyłem to samo. Pytanie czy skrzynka nie może być pośrednio winna tutaj.

andrzej20001 napisał:
    Żarówki zakładam że podkładałeś nowe?

Tak, dokłądnie.
  • Poziom 43  
    W bordnetz błędy?

Dodano po 1 [minuty]:

W bordnetz błędy? Test elementów przechodzi?
  • Poziom 38  
    A mierzyłeś czy do żarówek dochodzi napięcie ?
  • Poziom 4  
    andrzej20001 napisał:
    W bordnetz błędy?

Nie wiem szczerze powiedziawszy czy podczas diagnostyki robili ten test, ale zakładam, że nie.

dr.master napisał:
    A mierzyłeś czy do żarówek dochodzi napięcie ?

Nie mierzyłem, bo uważałem, że sprawdzanie tego jest bezzsasadne, myślisz, że warto to sprawdzić?
  • Poziom 43  
    Podjedz do kogoś polecanego. Ogrzewanie padło w jakim sensie? Wszystko stało się od razu?
  • Poziom 4  
    andrzej20001 napisał:
    Ogrzewanie padło w jakim sensie? Wszystko stało się od razu?

Brak jest jakiegokolwiek nawiewu. Ogrzewanie padło ostatnie, po jakiś 2.5 tygodnia przygód.
  • Poziom 4  
    Witam,
    przesyłam zdjęcie skrzynki bezpieczników, czy jesteście Panowie w stanie coś powiedzieć na jej temat, czy jest uszkodzona/nadpalaona?Octavia 2 4x4, Kombi, 2010r - Octavia 2 4x4 Kombi - choinka, brak ogrzewania itp
  • Poziom 38  
    Trzeba porządnie wyczyścić i posprawdzać przejścia.
  • Poziom 21  
    Co tam czyścić 😊? Kupic na szrocie za pare złotych i wymienić,ze skrzynki pod maska wychodzi zasilanie swiatel, kierunków...