Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

błąd 515 VW czujnika halla uszkodzony czy nie?

robertjakim 13 Sie 2005 09:10 10958 11
  • #1 13 Sie 2005 09:10
    robertjakim
    Poziom 13  

witam.
    VW Golf 94r. 1.8 75KM
    Z tego co sie dowiedziałem Bład 515 to "czujnik pozycji wału krzywkowego"(efekt hali) -skrót do B+ (G40) dalej jest napisane sprawdz CPM jeśli Ok wymień dystrybutor.
    Co to jest CPM i ten Dystrybutor jak się do tego zabrać?
    Dzięki za podpowiedzi.

• #2 14 Sie 2005 01:05
    robertjakim
    Poziom 13  

nikt nie wie czy nie chce wiedzieć ? podpowiedzieć ?

Dodano po 2 [minuty]:

Panowie Spece pomórzcie wymienić cały aparat zapłonowy? czy jak?

• #3 14 Sie 2005 12:04
    aras29
    Poziom 12  

Błąd wyskakuje na zgaszonym silniku czy na pracującym również?Jeżeli na niepracującym to tak musi być.Oczywiście przy włączonym zapłonie.

• #4 14 Sie 2005 13:52
    pontuś
    Poziom 18  

Proszę podać jakim sposobem był odczytany błąd.
    VW ma dwa rodzaje kodów błędów.
    Jedne czterocyfrowe odczytywane przez tester lub lampkę CHECK ENGINE.
    Drugie pięciocyfrowe drukowane przez drukarkę testera.
    Interpretacja kodu błędu jest zależna od sposobu odczytania zawartości pamięci błędów w sterowniku silnika.

• #5 14 Sie 2005 13:56
    Usunięty
  • #6 14 Sie 2005 19:10
    neo2k
    Poziom 18  

elektrit napisał:

Ludzie-spalcie,rozlutujcie te "fejsiki",bo fejsik niepodparty wiedzą z dziedziny mechaniki i elekrtoniki samochodowej jest tylko płytką z elementami.

uwazam, ze troche nie sprawiedliwie do tego podchodzisz, to dobrze, ze ktos sie interesuje, proboje cos robic. Dowiedzial sie co to za blad, ktos inny sie zapyta pewnie przekaze itp. z drugiej strony pewnie sie obawiasz, bo jak sadze prowadzisz jakis warsztat, ze odbierze ci chleb, zapewne sie mylisz bo z powazniejsza usterka i tak pojedzie do warsztatu a bawiac sie fejsem przynajmniej bedzie swiadom tego ze samochod jest w okreslonym stanie sprawnosci
    pozdrawiam

• #7 14 Sie 2005 21:01
    jannaszek
    Poziom 39  

mi to się kojaży z drogim paliwem cepeenem i dystrybutorem..
    -mały przerywnik

• #8 15 Sie 2005 00:04
    pontuś
    Poziom 18  

Gość napisał:
    Aleś strzelił z tymi rodzajami.Nie rozróżniasz blink codes od fast codes?

Ja rozróżniam. Info to podałem dla szerszego grona zainteresowanych, a cel był taki, aby informacje podawane pod dyskusje były jak najbardziej dokładne. Jest to niezbędne dla SZYBKIEGO (w miarę możliwości)ustalenia usterki, co chyba jest wiodącym celem tego forum.

• #9 15 Sie 2005 09:13
    robertjakim
    Poziom 13  

witam.
    dzięki za podpowiedzi faktycznie z wiedzą o mechanice raczej u mnie niezaspecjalnie , fejsik dobra nazwa faktycznie jest to układ na max 232
    , program oczywiście Vag-Com i odczyt przy zgaszonym silniku na samym zapłonie. Jutro sprawdze czy błąd zginie przy pracującym aucie.
    Dzięki za odzew - pozdrawiam

• #10 17 Wrz 2007 23:07
    diam
    Poziom 10  

witam mam ten sam błąd i auto niechce wejść ponad 4500 obrotów ale jak go wykasuję to jest ok błąd się pojawia podczas odpalania

Dodano po 22 [sekundy]:

witam mam ten sam błąd i auto niechce wejść ponad 4500 obrotów ale jak go wykasuję to jest ok błąd się pojawia podczas odpalania

• #11 31 Sty 2013 15:50
    idea-ziom
    Poziom 14  

Mam ten sam błąd na zapalonym silniku i po skasowaniu go za chwilkę znów się zapala.Wymieniałem czujnik halla i nie nie dało.Usterka pojawiła się po wypadku.Mam na dodatek spalanie ok 17l/100km przy silniku 1,6 w seat toledo ii

• #12 31 Sty 2013 16:23
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Jeśli jest błąd czujnika wałka, to: Rozrząd, uszkodzony czujnik, uszkodzona wiązka do niego. Jeśli jest dodatkowo błąd, zwarcie do plusa, zapewne brakuje masy... Jeśli nie ogarniacie, auto na warsztat.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo