Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa samochodu RC "wściekły i szybki"

15 Sty 2018 14:43 1707 8
  • Poziom 42  
    Planuję budowę zabawki RC. Samochodu. Na chwilę obecną posiadam dwa silniki 12V 150W jako niezależny napęd dwóch tylnych kół. Oraz zasilanie, pakiet li-ion 3s2P z pełnym kontrolerem. Max prąd 25A. Proszę szanowne grono o skompletowanie laikowi aparatury i serwa do skręcania. Z mechaniką sobie poradzę.

Dodano po 39 [sekundy]:

Dodam że nie strasznie drogo...
  • Poziom 38  
    kortyleski napisał:
    Dodam że nie strasznie drogo...

Czyli ile...?
    Pokaż regulator silników.
  • Poziom 42  
    Napisałem co na razie mam. Prąd i silniki . Potrzeba aparatury, sterowania silnika napędu i serwa do skręcania.
    Teraz trochę myślę o hamulcach. Nie wiem czy da się to zrealizować sterowaniem silników. Budżet... dobrze by było w tysiąc się zmieścić.
  • Poziom 42  
    Dzięki za linki ale ja starej daty z aliexpres nie mam wiele wspólnego. Może coś z Allegro? Linki raczej pw bo tu nie można wklejać. Widziałem proste aparatury po nawet 140 zeta tylko kompletnie nie wiem co dalej.
  • Poziom 41  
    Na aledrogo ceny praktycznie sporo wyższe.
    Powiedź jak chcesz rozwiązać sterowanie obrotami silnika, podczas skręcania ja proponuje
    aparatura drążkowa i dwa regulator dwa silniki praktycznie sterowanie jak w czołgu
    Aparatura minimum 4 kanałowa.
    Można wstawiać nazwę z nr aukcji.

APARATURA 6 KANAŁOWA RADIOLINK T6EHP-E (6472725397)

Lub opcja Mikser kanałów RC (V-tail mikser)
  • Poziom 42  
    Wolałbym na zasadzie Silnik przód tył jeden drążek lub spust,lewo prawo drugi lub kierownica. Z czasem się to rozbuduje .
    http://allegro.pl/aparatura-nadajnik-rc-flysky-gt2g-odbiornik-fsa3-i7133556775.html
    Takie coś przykładowo. Jak sterować silnikiem
    Jak sterować serwem. Co trzeba dołożyć?
  • Poziom 41  
    Silnik przód tył jeden drążek - 2 silnik przód tył drugi drążek - dwa regulatory
    aparatura drążkowa, nie samochodowa brak możliwości operowania 2 silnikami.
    Aparatura chociaż 4 kanałowa.
    Ta z linku by się nadawała 2 kanałowa do układu 1 silnik 1 serwo lub inne rozbudowania.
    Silnik przód / tył hamulec, skręt za pomocą serwa kół kierunek skrętu lewy / prawy.

Budowa samochodu RC "wściekły i szybki"

Kanał 1 serwo skrętu
    Kanał 2 regulator obrotów silnika
    -----------------
    Lub uproszczony schemat

Budowa samochodu RC "wściekły i szybki"Budowa samochodu RC "wściekły i szybki"
  • Poziom 42  
    https://www.gimmik.net//Odbiornik_Exmitter_ESR_301_3-kanalowy,o,16844.html

Takie coś zostało zakupione. Oprócz tego serwo i sterownik silników. I oczywście nadajnik.
    Oznaczenia tych trzypinowych złącz to:
    BIND/AUX
    STR
    THR

Gdzie podłączyc zasilanie, gdzie serwo skrętu, gdzie kontroler silnika, taki:
    http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/WYPOSAZ...-RC/REGULATORY/REDOX-REG-ULTRA-45R.html?pp=28