Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer, transformator gdy podłączony do sieci buczy

flo333 15 Sty 2018 14:45 354 9
  • #1 15 Sty 2018 14:45
    flo333
    Poziom 8  

Witam, mam problem, sub po podłączeniu do sieci buczy, a dokładnie transformator, nie ma znaczenia czy kabel rca jest wpięty czy nie, na sucho włączam do sieci i słychac buczenie transformatora ( wiem ze to transformator buczy bo rozkręcałem i szukałem źródła ), mam dwa identyczzne i w drugim jest ledwo słyszalne to buczenie ( trzeba z bliska słuchać by usłyszeć czyli działa prwidłowo ) natomiast w pierwszym jest to słyszalne z daleka.
    Ogólnie wszystko działa tak jak należy oba grają prawidłowo. Dodam tylko że woofery mają kilka lat więc nie wiem czy może mieć coś wsólnego z tym wyschnięty elektrolit w kondensatorach o czym wyczytałem w innych tematach.
    Czy da się jakoś wyeliminować to buczenie czy to jednak kwalifikuje się do jakiejś naprawy ( jaka może być przyczyna )?
    Dzięki i pozdrawiam.

0 9
  • #2 15 Sty 2018 14:58
    Freddy
    Poziom 43  

flo333 napisał:
    Witam, mam problem, sub po podłączeniu do sieci buczy, a dokładnie transformator ...
    Czy subwoofer działa, nic się nie grzeje?

0
  • #3 17 Sty 2018 03:30
    aksakal
    Specjalista - urządzenia lampowe

Prawdopodobnie, że masz wibrację tafle rdzenia transformatora. Przy montażu rdzenia wykorzystuje się klej,czy bardzo jakościowe ściskanie, który nie pozwala wibrować taflom, Przy nie jakościowym montażu rdzenia zwiększa się odstęp między taflami, co pozwala im wibrować . Spróbuj naciskać na tafle w różnych miejscach rdzenia i posłuchaj jak zmienia się to buczenie .

0
  • #4 17 Sty 2018 15:32
    flo333
    Poziom 8  

Freddy sub działa prawidłowo tak jak napisałem wyżej, grzać się nie grzeje tzn nie przegrzewa się, jest ciepły tylko.
    aksakal rozumiem że mam to robić podczas pracy suba tzn gdy dostaje napięcie z sieci, a nie ma ryzyka że mnie popieści jak gdzieś palcem przypadkiem dotknę? :) i co jeżeli będzie różnica gdy ścisnę owe tafle?

A więc spróbowałem ruszać transformatorem i nic to nie zmienia, cały czas buczy, a wygląda on tak jak na foto
    Subwoofer, transformator gdy podłączony do sieci buczy
    więc wspomnianych tafli tutaj brak z powodu budowy tego transformatora.

0
  • #5 17 Sty 2018 17:03
    aksakal
    Specjalista - urządzenia lampowe

Naciskać należy nie palcami, a śrubokrętem czy drewnianą, plastikową taflą.

0
  • #6 17 Sty 2018 17:41
    pepe150
    Poziom 33  

Jak ściśniesz owe tafle, powinien przestać buczeć, lub ciszej buczeć.

0
  • #7 17 Sty 2018 17:43
    Freddy
    Poziom 43  

flo333 napisał:
    więc spróbowałem ruszać transformatorem i nic to nie zmienia, cały czas buczy
    Spróbuj wcisnąć coś między rdzeń a ta metalową opaskę, aby "ścisnąć" rdzeń.

0
  • #8 17 Sty 2018 20:05
    flo333
    Poziom 8  

aksakal napisał:
    Naciskać należy nie palcami, a śrubokrętem czy drewnianą, plastikową taflą.

Próbowałem palcami ( jest ciepły i nie czuć jakichś drgań ) i podkładałem coś pod spód by utwardzić połączenie ale bez większego rezultatu może minimalna poprawa ale naprawdę minimalna więc mocowanie jest poprawne.

0
  • #9 17 Sty 2018 20:30
    Freddy
    Poziom 43  

To nie wystarczy podłożyć, lecz trzeba wbić. Rdzeń musi być ściśnięty, aby nie brzęczał.

0
  • #10 17 Sty 2018 20:42
    DIORADIO
    Poziom 24  

Ja radziłem sobie w ten sposób że ściągałem obejmę transformatora wylewałem wosk ze świecy między karkas a blachy i podgrzewałem rdzeń (blachy) i to załatwiało sprawę.

0
  Szukaj w 5mln produktów