Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Krups EA8000 - nie opuszcza siłownika wystarczająco

15 Sty 2018 15:13 807 9
  • Poziom 4  
    Witam! Ekspres Krups EA8000 miał przeciek na siłowniku więc wymieniłem komplet uszczelek. Po złożeniu go okazało się, że w trakcie autotestu nie opuszcza wystarczająco tłoka, brakuje jakichś 3cm do właściwego dolnego położenia. Po 2 próbach zapalają się kontrolki clean i calc. Jedyny przycisk jaki wtedy reaguje to service. Gdy go wcisnę z dyszy pary wylewa się jakieś 50ml wody i następuje kolejna nieudana próba opuszczenia siłownika. Mam wrażenie jakby pompa nie miała wystarczająco dużo mocy. Podpowiecie w czym może tkwić problem? Wydaje mi się, że uszczelki w siłowniku zostały nasmarowane wystarczająco. Z góry dzięki!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Sprawdz przepływomierz może być przydkany a jak nie to nowy podłożyć jak jest mozliwość.
  • Poziom 4  
    pawlok7797 napisał:
    Sprawdz przepływomierz może być przydkany a jak nie to nowy podłożyć jak jest mozliwość.

Przepływomierz sprawdzony, niestety bez zmian. Czy jest możliwość żeby układ się jakoś zapowietrzył w trakcie wymiany uszczelek siłownika?
  • Poziom 12  
    Raczej nie powinno, Może być pompa tak jak piszesz miałem takie przypadki, a spróbuj jeszcze docisną tłoka rękom czy nie ma jakiś oporów.
  • Poziom 4  
    Pompa również sprawdzona. Nadal bez rezultatów. Przy wciskaniu ręką nie czuć większego oporu niż zwykle, nic nie blokuje ani nie zahacza

• Specjalista AGD
    Masz filtr w zbiorniku lub przed przeplywomierzem? Wymontuj i uruchom bez filtra.

Uszczelki były smarowanie ?
  • Poziom 4  
    nioop napisał:
    Masz filtr w zbiorniku lub przed przeplywomierzem? Wymontuj i uruchom bez filtra.

Uszczelki były smarowanie ?

Filtra w zbiorniku nigdy nie było. Ten przed przwpływomierzem już wywaliłem. Tak, uszczelki smarowane smarem spożywczym. Przy wciskaniu tłoczyska ręką idzie gładko, nie czuć innego oporu niż opór powodowany przez sprężyny

• Specjalista AGD
    No to masz problem albo z przeplywomierza albo z pompą. Innej opcji nie ma..
  • Poziom 12  
    A kable przy przeplywomierzu nie oderwały.
  • Poziom 4  
    Panowie dziękuję za próbę pomocy. Ekspres rozebrałem na części pierwsze i po złożeniu do kupy działa bez zarzutu. Tak na prawdę nie mam pojęcia co mu dolegało. W kazdym razie dzięki!