Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] iPhone 6 Plus - Nie działa dotyk.

kacper091 15 Sty 2018 16:19 1665 5
  • #1 15 Sty 2018 16:19
    kacper091
    Poziom 7  

Witam, mam pewien problem a mianowicie problem z dotykiem. Wymieniłem się nie dawno za stłuczonego iPhone'a 6 Plus wszystko działało bez problemu, pojechałem do serwisu i za naprawę powiedzieli 300zł, więc postanowiłem sobie wymienić sam. Kupiłem cały wyświetlacz robiłem to samo co na poradniku na internecie i złożyłem telefon. Odpalam go widzę że działa wszystko oprócz dotyku (na początku jak dotykałem to mi niekiedy łapało, zdjąłem ekran jeszcze raz odpiąłem i przypiąłem taśmy od nowa i skręciłem po czym zauważyłem że dotyku w ogóle nie ma :/)
    I zastanawiam się czy coś źle zrobiłem i czy może zależeć to też od tego że nie miałem na sobie rękawiczek?
    Prosiłbym o pomoc ..

0 5
  • #2 15 Sty 2018 17:24
    RafalB

Poziom 26  

Brak dotyku 6Plus to bardzo popularna usterka, najczęściej winne jest lutowanie układy kontrolera dotyku oraz jest pady i scieżki.

Czasami przy wymianie panelu uszkadzane jest też gniazdo taśmy dotyku.

Naprawa układu polega na odtworzeniu połączeń i reballu lub wymianie układu:
    iPhone 6 Plus - Nie działa dotyk.

0
  • #3 15 Sty 2018 19:05
    kuba4321
    Poziom 12  

Być może sam dotyk (zapewne chiński zamiennik) jest wadliwy. Załóż z powrotem ten stary (czy tam był dotyk sprawny?) i sprawdź czy działa.

0
  • #4 15 Sty 2018 20:05
    kacper091
    Poziom 7  

kuba4321 napisał:
    Być może sam dotyk (zapewne chiński zamiennik) jest wadliwy. Załóż z powrotem ten stary (czy tam był dotyk sprawny?) i sprawdź czy działa.

Teraz sprawdziłem i stary działa :) I w ogóle jak podpinam taśmy od wyświetlacza te oryginalne chyba lekko klikają a te z nowego siedzą na miejscu ale nie słychać jak wejdą ;P
    A mój stary wyświetlacz widzę że też był rozbierany przez jakiegoś technika bo nie były śrubki dokręcone tylko latały w obudowie :D

0
  • Pomocny post
    #5 15 Sty 2018 21:17
    kuba4321
    Poziom 12  

Cieszę się że mogłem pomóc! Mam nadzieję, że bez problemu ci wymienią dotyk na nowy.

1
  • #6 06 Lip 2018 17:41
    kacper091
    Poziom 7  

Zepsuty modem dotyku

0