Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie kotłem oraz pompą od ogrzewania podłogowego jednoczenie

kubisztan 15 Sty 2018 22:24 1062 2
  • #1 15 Sty 2018 22:24
    kubisztan
    Poziom 1  

Witam,
    Posiadam piec gazowy Immergas victrix exa 28. Piec zasila grzejniki oraz układ ogrzewania podłogowego.
    Aktualnie ogrzewanie co załączam manualnie poprzez wciśnięcie przycisku na piecu oraz włożeniu wtyczki zasilania od dodatkowej pompy co, która napędza wodę w podłogówce.

Chciałbym zautomatyzować ten proces i w tym celu chciałbym podłączyć do pieca jakiś sterownik, który kierowałby załączaniem pracy pieca. Dodatkowym problemem jest tutaj dodatkowa pompa co w podłogówce, którą aktualnie muszę załączać manualnie.
    Niestety z tego co wyczytałem to piec ten nie ma wyjścia zasilania na dodatkową pompę co.
    Aktualnie schemat ogrzewania wygląda w ten sposób:

Chciałbym, żeby wyglądało to w ten sposób:

Z tego co widziałem to sterownik firmy Tybox 137 oferuje podpięcie pod sterowania pod piec lub pod sterowaniem pompy. Niestety nie da się tym sterować jednocześnie. Piec tylko otrzymuje informacje o zwarciu, a pompa potrzebuje 230V.

Czy ktoś z Państwa wie jak rozwiązać taki problem? Od razu mówię, że nie chce stosować sterowników przylgowych do pompy.
    czy jedynym rozwiązaniem jest kupno dwóch takich sterowników osobno do pompy i pieca?
    Czy da się sparować np. 2 takie odbiorniki z jednym nadajnikiem. Chciałbym skorzystać z jednego urządzenia jeżeli to możliwe.

Z góry dziękuję za pomoc.

0 2
  • Relpol
  • #2 15 Sty 2018 23:00
    tkaczu1
    Poziom 17  

Witam.Możesz do tego sterownika podpiąć jakiś moduł z przekaźnikami i będziesz miał sterowanie kotła i pompy podłogówki z jednego sterownika.

1
  • Relpol
  • #3 20 Sty 2018 11:57
    ls_77
    Poziom 31  

Zawsze można do odbiornika podłączyć pod ~230V pompę do podłogówki i przekaźnik ~230V i jego styk wykorzystać do załączenia kotła.

1