Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przeszukać, utworzyć nowy wiersz pod wart. szukaną i wkleić wszystkie znalezione

monzag 15 Sty 2018 22:28 354 6
  • #1 15 Sty 2018 22:28
    monzag
    Poziom 4  

z tym wyzwaniem męczę się ponad 4 godziny :)

czy jest możliwe napisanie makra, które przeszuka nr osoby z arkusza "raport" w arkuszu "konta"
    (UWAGA ! 1 OSOBA MOŻE MIEĆ KILKA KONT)
    i jak wyszuka to doda tyle wierszy pod wartością szukaną z arkusza "raport" ile wyszukał w "kontach" i wklei to w osobnych wierszach? ze skopiowaniem danych z kolumny "zaległość"?

szok, jeśli mam to robić czy funkcji w excel INDEKS... MIN.K.... WIERSZ itp... fakt da się znaleźć ale funkcja wszystkiego nie zrobi ;)

w zał. pliku zilustrowałam przed i po ;)

pomocy !

P.S. proszę nie patrzcie jakie makra w pliku próbowałam utworzyć ;)

0 6
  • Pomocny post
    #2 16 Sty 2018 04:25
    lanzul
    Poziom 23  

monzag napisał:
    nie patrzcie jakie makra w pliku próbowałam utworzyć

Masz na myśli patrzenie "oczyma naszej wyobraźni" ... ? :-) ... jakie makra mogą być w zeszycie "xlsx" ?
    konta_wie..ze.zip Download (12.6 kB)

0
  • #3 16 Sty 2018 17:22
    monzag
    Poziom 4  

dokładnie :) dziękuję Ci bardzo :)

0
  • #4 17 Sty 2018 23:02
    monzag
    Poziom 4  

podpowiecie, co napisałam źle, że funkcja excel krzyczy taki błąd (w zał.)?

dot.:
    =INDEKS(konta!$B$2:$B$9999;MIN.K(JEŻELI(konta!$A$2:$A$9999=$A2;WIERSZ(konta!$A$2:$A$9999)-WIERSZ(konta!$A$2)+1);WIERSZ(konta!A1)))

ktoś ma pomysł, co tam źle zaadresowałam, że ściąga nie to, co trzeba? może brakuje funkcji wyszukaj pionowo (tylko jak ją tu dodać i w którym miejscu)? :)

0
  • #6 18 Sty 2018 01:00
    monzag
    Poziom 4  

znaleźć nr osoby z zakładki /raport/ w zakładce -/konta/ i wyrzucić każdy nr konta do niego przypisany,
    a zakładając że ilość kont >1 przy jednej osobie , to formuła nie poda tego samego konta a kolejne do niego przypisane

fakt .. zatwierdzam formułę ctrl shift enter ale coś jest nie tak, czego nie mogę dostrzec swoim okiem

0