Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung The Wall (telewizor 146 "microLED) 12 stycznia 2018 r. | Rasmus Lar

LOCOLOCO 15 Sty 2018 23:55 366 0
 • #1 15 Sty 2018 23:55
  LOCOLOCO
  sprzedawca - konsultant

  Samsung The Wall (telewizor 146 "microLED) 12 stycznia 2018 r. | Rasmus Larsen | 12 komentarzy Na targach CES 2018 Samsung zaprezentował pierwszy telewizor konsumencki oparty na technologii "microLED"

  Samsung The Wall (telewizor 146 "microLED) 12 stycznia 2018 r. | Rasmus Lar
  Samsung The Wall - telewizor 146 oparty na "microLED".

  Na targach CES 2018 Samsung zaprezentował pierwszy telewizor konsumencki oparty na technologii microLED. Jest to także pierwszy modułowy telewizor. Telewizor prezentuje niezwykle jasne, bogate w kontrast, żywe obrazy.

  Technologia wyświetlania microLED
  Nie spodziewaliśmy się już pojawienia się mikroLED. Wiemy, że Sony i Samsung pracują nad umieszczeniem bardzo dużych wersji tych ekranów w kinach, ale salon wymaga innego rodzaju produktu.
  Samsung The Wall (telewizor 146 "microLED) 12 stycznia 2018 r. | Rasmus Lar

  Słyszeliśmy te pogłoski, ale nadal ekscytujące było to, że Samsung rzeczywiście odsłonił 146-calowy telewizor microLED, który nazwał "The Wall". Koreańska firma obiecała wprowadzić telewizor na rynek jeszcze w tym roku. Niewiele osób będzie stać na ten wyświetlacz a także niewiele ludzi pomieści 146-calowy telewizor w domu, ale jest to pierwszy krok.

  Jak wygląda?
  Fantastyczny. Rozdzielczość 4K wydaje się trochę niska na tak dużym ekranie, ale mimo to reprodukuje szczegółowe i bogate w kontrast zdjęcia z bardzo intensywnymi kolorami. Samsung odmówił udostępnienia pełnej specyfikacji, ale powiedział, że wyświetlacz może wyświetlać jasność szczytową 2000 nitów. To zdecydowanie wygląda dużo jaśniej i mocniej niż obecny Samsung Q9 LCD, który ma również deklarowaną szczytową jasność 2000 nitów.

  Oczywiście, różnica polega na tym, że microLED - podobnie jak OLED - emituje sam , co oznacza, że ??każdy piksel wytwarza własne światło.
  Kolory wyglądały jeszcze bardziej nasycone niż DCI-P3. Samsung obecnie instaluje ekrany oparte na tej samej modularnej technologii microLED w kinach, a wersja kinowa podaje około 120% DCI-P3, więc prawdopodobnie patrzymy na coś podobnego tutaj. Ponownie, Samsung odmówił komentarza czy może ostatecznie pokryć Rec.2020.

  Ale nie jest doskonały - oczywiście, że nie. Podczas szybkiego ruchu wydawał się migotać. Większość ludzi prawdopodobnie nie zauważyłaby tego, przypisujemy to poszczególnym modułom, z których zbudowany jest ekran. Bardzo trudno jest zobaczyć szwy między modułami z odległości kilku metrów, ale są widoczne, gdy zbliżysz się .

  Jednak nic z tego nie zepsuło tego wrażenia. Ekran jest ogromny i oczywiście rozmiar ma znaczenie podczas oglądania treści wideo o wysokiej rozdzielczości.

  Kiedy możemy się spodziewać, że pierwsze telewizory microLED znajdą się w bardziej przystepnych cenach i wielkościach? Samsung powiedział, że zajmie to "od 1 do 9 lat", co nie kwalifikuje się nawet jako szacunek. To prawdopodobnie oznacza, że ??będziemy musieli poczekać co najmniej kilka lat, ale w międzyczasie spodziewamy się, że mikroLED zostanie wykorzystany w podświetleniu wyświetlaczy LCD.
  Pomimo odmowy dotyczącej specyfiki The Wall, Samsung bardzo chętnie omówił przyszłą mapę drogową dla microLED (i QLED). Koreańska firma twierdzi, że mikroLED będzie w końcu w stanie osiągnąć szczytowy poziom jasności wynoszący 1 000 000 nitów, nanosekundowy czas reakcji i 5000 ppi (piksel na cal), przy jednoczesnym utrzymaniu zużycia energii pod kontrolą.
  Przyszłość wygląda jasno.