Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony PSX SCPH-1002 - Uszkodzony potencjometr gain jakie parametry?

joggyjogg 16 Sty 2018 10:55 357 0
    joggyjogg
    Poziom 6  
    Witam,
    Zakupiłem ostatnio pierwszego playstation w słynnej wersji SCPH-1002 (W chyba znanym wszystkim którzy decydują się na ten model celu :) ) z problemem czytania płyt i zawieszania się na czarnym logo playstation.
    Poszukałem trochę w internecie i znalazłem kilka instrukcji jak powinno się regulować parametry lasera, jednak że mimo iż miałem pod nosem odpowiedni śrubokręt to całkiem o nim zapomniałem i używałem normalnego "stanley'a" i oczywiście chyba w pewnym momencie ukręciłem potencjometr.

I teraz moje pytanie brzmi, jaką wartość Kohm ma oryginalny potencjometr Gain? (jest to ten najbardziej po lewej na dole, tuż przy gnieździe kabla podającego zasilanie na płytę główną. Uszkodzony potencjometr po zmierzeniu skrajnych punktów pokazuje mi 9.3 K więc zakładam że jest to 10K.
    Ze starego napędu CD znalazłem identyczny lub prawie identycznie wyglądający potencjometr który w CD pełni funkcję regulacji mocy lasera, po zmierzeniu go we wszystkich 3 punktach (1-2, 1-3, 2-3) i zsumowaniu wyszło mi 6,8K i czy taki by podpasował czy lepiej szukać czegoś bliżej 10K?
    Nie znam się na potencjometrach SMD ale czy może być tak że ten potencjometr z CD to też 10K tylko że element podający sygnał na punkt wyjściowy "zabiera/zajmuje" te około 2K?