Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus R556L, X555ld motherboard - uszkodzone złącze HDMI

16 Sty 2018 11:35 555 4
  • Poziom 2  
    Witam,

Po podłączeniu kabla HDMI do laptpa i tv, laptop się nagle zawiesił, zrobił się czarny ekran i musiałem go zrestartować, ponieważ nawet po odpięciu kabla hdmi nie reagował. Po restarcie wstał normalnie ale od tej pory nie działa już port HDMI. Na płycie nie widać oznak spalenia żadnego z komponentów w okolicach złącza HDMI, samo złącze też nie jest fizycznie uszkodzone. Czy dysponuje ktoś schematem do tego modelu płyty głównej, ew. jest w stanie mnie nakierować na komponent który mógł ulec uszkodzeni ?
    Dodam jeszcze, że raczej nie jest to wina jakiegoś ze sterowników, ponieważ system został przeinstalowany a problem nadal jest.

Laptop: Asus R556L
    Motherboard: X555ld

Z góry dziękuje za wszystkie wskazówki i podpowiedzi.
  • Spec od komputerów
    Rechyo napisał:
    Tak przy włączonych urządzeniach

To masz nauczkę na przyszłość. Rozumiem, że TV sprawdzałeś i jest OK?
  • Poziom 31  
    Rechyo napisał:
    Witam,

Po podłączeniu kabla HDMI do laptpa i tv, laptop się nagle zawiesił, zrobił się czarny ekran i musiałem go zrestartować, ponieważ nawet po odpięciu kabla hdmi nie reagował. Po restarcie wstał normalnie ale od tej pory nie działa już port HDMI. Na płycie nie widać oznak spalenia żadnego z komponentów w okolicach złącza HDMI, samo złącze też nie jest fizycznie uszkodzone. Czy dysponuje ktoś
    Laptop: Asus R556L
    Motherboard: X555ld
    .

A co byś chciał tam zobaczyć ? Z elementów zabezpieczających producenci zrezygnowali lata temu (no na schematach są, ale zaznaczone jako elementy opcjonalne) mniej więcej wtedy kiedy transmittery HDMI z osobnych układów zostały częścią chipów graficznych.
    Jak potrzebujesz hdmi to niestety czeka cię wymiana grafiki czy pch