Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Siemens WM10A163PL/05 - wymiana hałasującego łożyska

qba1012 16 Sty 2018 16:11 1011 13
  • #1 16 Sty 2018 16:11
    qba1012
    Poziom 8  

Dzień dobry.
    Przymierzałem się do wymiany łożyska w pralce siemens iQ100 WM10A163PL/05. Po odkręceniu tylnej blachy ujrzałem:
    Pralka Siemens WM10A163PL/05 - wymiana hałasującego łożyska
    Moje pytanie brzmi czy aby wymienić widoczne łożysko muszę demontować bęben? Czy ono jest wprasowane? Czy poza pokazanym łożyskiem jest jeszcze inne? Jeżeli tak, to gdzie?
    Pozdrawiam

0 13
  • #2 16 Sty 2018 16:24
    stanislaw1954
    Poziom 41  

qba1012 napisał:
    czy aby wymienić widoczne łożysko muszę demontować bęben
    To akurat łożysko jest pewnie w dobrym stanie, natomiast wewnątrz znajduje się drugie, i ono raczej będzie przyczyną hałasu. Tylko, czy w tej pralce jest rozbieralny bęben ? tego patrząc na zdjęcie nie da się określić.

0
  • #3 16 Sty 2018 16:25
    qba1012
    Poziom 8  

Jak zatem sprawdzić czy bęben jest rozbieralny?

SIEMENS WM10A163PL/05

0
  • Pomocny post
    #5 17 Sty 2018 06:01
    skryn
    Admin grupy AGD

qba1012 napisał:
    czy bęben jest rozbieralny?

W tej pralce jest nierozbieralny.

0
  • #6 17 Sty 2018 13:27
    qba1012
    Poziom 8  

Ok zatem podsumowując odpowiedzi:
    - hałasujące łożysko znajduje się wewnątrz bębna
    - bęben w tej pralce jest nierozbieralny.

Czyli żeby pozbyć się uporczywego hałasu muszę wymienić bęben? A może są inne metody?
    Proszę o podpowiedź.

0
  • #7 17 Sty 2018 13:46
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Są zakłady , specjaliści sprzętu adg którzy rozcinają bęben, wymieniają łożyska i ponownie sklejają bęben. Trzeba szukać, najlepiej w swojej okolicy.

0
  • #9 17 Sty 2018 15:08
    maciejesiu
    Poziom 11  

Chupacabra napisał:

Tej firmy co się reklamuje nie polecam, ja korzystałem z ich usług, nie dosyć że łożyska po wymianie szumiały to ilekroć robiłem wysyłkę były zawsze problemy.
    Więc postanowiłem, że będę sam to robił i udało się, zakupiłem maszynę do zgrzewania oraz wycinarkę teraz wiem, że jadąc do klienta nie najem się wstydu i mało tego nie będę musiał drugi raz rozbierać pralki by wysłać zbiornik do poprawki. 11 zbiornik naprawiony i hula.

0
  • #12 02 Lut 2018 14:17
    kagutek
    Poziom 8  

maciejesiu napisał:
    Tej firmy co się reklamuje nie polecam, ja korzystałem z ich usług, nie dosyć że łożyska po wymianie szumiały to ilekroć robiłem wysyłkę były zawsze problemy.

Której konkretnie firmy nie polecasz, bo w podanym linku są 2 firmy zajmujące się tym tematem?

0
  • #13 02 Lut 2018 20:59
    skryn
    Admin grupy AGD

kagutek napisał:
    maciejesiu napisał:

Której konkretnie firmy nie polecasz, bo w podanym linku są 2 firmy zajmujące się tym tematem?

I tak niedługo żadna firma nie wymieni łożysk w nierozbieralnym bębnie, bo się tego żadną technologią chałupniczo - produkcyjną, nie da się przeprowadzić.
    Kwestia dwóch, trzech lat.
    I taka firma X, czy Y zniknie z rynku, nastawiona na regenerację zbiorników.
    Pralki kupuje się z głową. Najważniejszym pytaniem do sprzedawcy powinno być, czy łożyska w danym modelu są wymienne. Jeśli nie, omijamy dany egzemplarz szerokim łukiem.
    Są Producenci, co w deklaracjach i w folderach reklamowych szczycą się, że ich produkty mają wymienne łożyska.
    A wodotryski, kupuje młodzież.
    Pralka ma prać, płukać i wirować. I być "do naprawienia".
    I to wszystko w temacie... :)

0
  • #14 03 Lut 2018 10:22
    bse-bse
    Poziom 13  

maciejesiu napisał:
    Więc postanowiłem, że będę sam to robił i udało się, zakupiłem maszynę do zgrzewania oraz wycinarkę teraz wiem, że jadąc do klienta nie najem się wstydu i mało tego nie będę musiał drugi raz rozbierać pralki by wysłać zbiornik do poprawki. 11 zbiornik naprawiony i hula.

Drogi Panie, dobrze byłoby precyzować swoje wypowiedzi, ponieważ może to oszczędzić sporo kłopotów i faktycznie pomóc innym forumowiczom borykającym się z podobnym problemem. Cieszę się że zaczął Pan sam to robić, bo jeśli robi Pan to w sposób fachowy, to będzie dzięki temu mniej śmieci na ziemi.
    Jednak prosiłbym o doprecyzowanie informacji, ponieważ Pana serwis nigdy nie korzystał z usług mojego serwisu "wymianalozysk", nie ma Pana firmy w naszym systemie, ani nigdy nie była wystawiana faktura na Pana firmę.

0