Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Siemens WM10A163PL/05 - wymiana hałasującego łożyska

qba1012 16 Jan 2018 16:11 2235 13
    qba1012
    Level 9  
    Dzień dobry.
    Przymierzałem się do wymiany łożyska w pralce siemens iQ100 WM10A163PL/05. Po odkręceniu tylnej blachy ujrzałem:
    Pralka Siemens WM10A163PL/05 - wymiana hałasującego łożyska
    Moje pytanie brzmi czy aby wymienić widoczne łożysko muszę demontować bęben? Czy ono jest wprasowane? Czy poza pokazanym łożyskiem jest jeszcze inne? Jeżeli tak, to gdzie?
    Pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    stanislaw1954
    Level 43  
    qba1012 wrote:
    czy aby wymienić widoczne łożysko muszę demontować bęben
    To akurat łożysko jest pewnie w dobrym stanie, natomiast wewnątrz znajduje się drugie, i ono raczej będzie przyczyną hałasu. Tylko, czy w tej pralce jest rozbieralny bęben ? tego patrząc na zdjęcie nie da się określić.
    qba1012
    Level 9  
    Jak zatem sprawdzić czy bęben jest rozbieralny?

SIEMENS WM10A163PL/05
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    qba1012
    Level 9  
    Ok zatem podsumowując odpowiedzi:
    - hałasujące łożysko znajduje się wewnątrz bębna
    - bęben w tej pralce jest nierozbieralny.

Czyli żeby pozbyć się uporczywego hałasu muszę wymienić bęben? A może są inne metody?
    Proszę o podpowiedź.
    stanislaw1954
    Level 43  
    Są zakłady , specjaliści sprzętu adg którzy rozcinają bęben, wymieniają łożyska i ponownie sklejają bęben. Trzeba szukać, najlepiej w swojej okolicy.
    maciejesiu
    Level 11  
    Chupacabra wrote:

Tej firmy co się reklamuje nie polecam, ja korzystałem z ich usług, nie dosyć że łożyska po wymianie szumiały to ilekroć robiłem wysyłkę były zawsze problemy.
    Więc postanowiłem, że będę sam to robił i udało się, zakupiłem maszynę do zgrzewania oraz wycinarkę teraz wiem, że jadąc do klienta nie najem się wstydu i mało tego nie będę musiał drugi raz rozbierać pralki by wysłać zbiornik do poprawki. 11 zbiornik naprawiony i hula.
    kagutek
    Level 9  
    maciejesiu wrote:
    Tej firmy co się reklamuje nie polecam, ja korzystałem z ich usług, nie dosyć że łożyska po wymianie szumiały to ilekroć robiłem wysyłkę były zawsze problemy.

Której konkretnie firmy nie polecasz, bo w podanym linku są 2 firmy zajmujące się tym tematem?
    User removed account
    Level 1  
    bse-bse
    Level 13  
    maciejesiu wrote:
    Więc postanowiłem, że będę sam to robił i udało się, zakupiłem maszynę do zgrzewania oraz wycinarkę teraz wiem, że jadąc do klienta nie najem się wstydu i mało tego nie będę musiał drugi raz rozbierać pralki by wysłać zbiornik do poprawki. 11 zbiornik naprawiony i hula.

Drogi Panie, dobrze byłoby precyzować swoje wypowiedzi, ponieważ może to oszczędzić sporo kłopotów i faktycznie pomóc innym forumowiczom borykającym się z podobnym problemem. Cieszę się że zaczął Pan sam to robić, bo jeśli robi Pan to w sposób fachowy, to będzie dzięki temu mniej śmieci na ziemi.
    Jednak prosiłbym o doprecyzowanie informacji, ponieważ Pana serwis nigdy nie korzystał z usług mojego serwisu "wymianalozysk", nie ma Pana firmy w naszym systemie, ani nigdy nie była wystawiana faktura na Pana firmę.