Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z regulacją temperatury wody w baterii wannowej a konkretnie w prysznicu

16 Sty 2018 19:15 6972 11
  • Poziom 14  
    Nie jest to problem "elektryczny" a raczej hydrauliczny ale może ktoś spotkał się z podobną usterką.
    Mam następujący problem z klasyczną baterią wannową. Gdy ustawię uchwyt baterii mniej więcej pośrodku przez kran leci letnia woda ale przez prysznic zimna (czasem przez chwilę letnia). Gdy ustawię uchwyt w pozycji bardziej w lewo czyli na ciepłą wodę przez kran leci ciepła woda przez prysznic raz ciepła, raz zimna, raz letnia.
    Ponieważ miałem również inny problem z przełącznikiem (gdy woda lała się przez kran do wanny również ciekła z prysznica) myślałem że to wina przełącznika.
    Wyjąłem przełącznik i oczyściłem go (choć był w dobrym stanie), zamontowałem ponownie, dobrze dokręciłem. Teraz strumień wody jest kierowany właściwie, nic nie przecieka i się nie sączy. Niestety dalej temperatura wody w prysznicu jest nieobliczalna (podczas gdy w kranie zawsze jest ok).

Czy może to być wina przełącznika? A może głowica źle działa? Nie mam pomysłu co więcej z tym zrobić :(

Bateria to zwykła bateria mieszająca firmy Valvex, przełącznik trudno mi go określić ale nowszego typu - łatwo wyjmowany (wystarczy od góry odkręcić), cały jakby zespolony.
  • Poziom 30  
    Woda wydostając się z kranu ma mniejsze ciśnienie niż z prysznica czyli z kranu jest jej łatwiej niż z prysznica i pewnie w tym leży problem bo pewnie woda ciepła z zimną w tej baterii miesza się różnie dla różnych ciśnień.Jeżeli masz zawory przed baterią pobaw się nimi pewnie uda ci się osiągnąć pożądany efekt.
  • Poziom 43  
    Ja raczej obstawiam na nagromadzony kamień w baterii.
  • Poziom 14  
    zdzichra napisał:
    Jeżeli masz zawory przed baterią pobaw się nimi pewnie uda ci się osiągnąć pożądany efekt.

Nie wiem czy dobrze rozumuję. Skoro problem wcześniej nie występował to albo ciśnienie ciepłej wody w bloku ogólnie spadło / ciśnienie zimnej wody wzrosło (wtedy podobny problem mieliby wszyscy lokatorzy) albo coś z "moimi" rurami / zaworami jest nie w porządku.

Dodano po 2 [minuty]:

Freddy napisał:
    Ja raczej obstawiam na nagromadzony kamień w baterii.

Mhmmm.... w baterii czyli w głowicy mieszającej ?
  • Poziom 43  
    Przeglądnij dokładnie całą baterię.
  • Poziom 30  
    Przy bateri powinny być siteczka filtrujące moż któreś z nich traci swoją przepustowość?
  • Poziom 43  
    zdzichra napisał:
    Przy bateri powinny być siteczka filtrujące moż któreś z nich traci swoją przepustowość?
    No ale wtedy nie byłoby różnic między kranem, a prysznicem.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 30  
    Freddy napisał:

Mogą być.Sprawdź to, to jest 5minut roboty a może poważnie ograniczyć objętość tego tematu.Na próbę możesz zdemontować siteczka i już odpadnie jedna z możliwych przyczyn.
  • Poziom 14  
    Art.B napisał:
    Instalacja w bloku z centralną ciepłą wodą?

Tak.

Dodano po 1 [minuty]:

zdzichra napisał:
    Freddy napisał:

Mogą być.Sprawdź to, to jest 5minut roboty a może poważnie ograniczyć objętość tego tematu.Na próbę możesz zdemontować siteczka i już odpadnie jedna z możliwych przyczyn.

Jutro przejrzę całą baterię i poeksperymentuje też z zaworami.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Ponieważ sporo osób się wypowiedziało - za co dziękuję :) napiszę co ustaliłem. Niestety moje plany przejrzenia całej baterii nie powiodły się - po zakręceniu głównego zaworu ciepłej wody okazało się że dość intensywnie kapie z niego woda. Dlatego nie eksperymentowałem, nie chciałem pogorszyć sytuacji, otworzyłem zawór i w tej pozycji jest ok. Poczekam aż to zostanie naprawione.

Natomiast zrobiłem to co mogłem czyli
    Art.B napisał:
    Zdejmij słuchawkę, i sprawdź, czy różnica dalej będzie występować.
    . Zdjąłem słuchawkę i wyjąłem również taki jakby ogranicznik przepływu (plastik z kilkoma dziurkami) pomiędzy kranem a wężem. Woda płynąc tylko wężem i nie natrafiając na opór była zawsze we właściwej temperaturze. Okazało się też że sitko pomiędzy wężem prysznica a słuchawką było mocno przytkane. Generalnie cały wąż obrósł w środku czymś czarnym i to gdy się odrywało przytykało sitko. Po wyczyszczeniu jest zdecydowanie lepiej. Może jak w przyszłości przejrzę jeszcze baterie będzie tak jak powinno być :)

Trochę martwi mnie tylko zarastający od wewnątrz wąż (wąż mam z tworzywa sztucznego nie metalowy). Nie sadziłem ze tam może być tyle syfu, na pewno niezbyt zdrowego :(