Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet z Netii razem z LTE Play na Mikrotiku.

16 Sty 2018 23:30 720 2
  • Poziom 16  
    Witam.
    Z racji niezbyt szybkiego internetu po ADSL z Netii (ok. 5Mbit) chciałbym zacząć korzystać z internetu LTE, jako szybszego łącza (w razie potrzeby).

Moja obecna konfiguracja to modem ADSL -->port 1 LAN RB951-->Port2-5 LAN dla urządzeń po kablu + WiFi.
    Pomyślałem, żeby do portu LAN 2 podłączyć router B315 i to przekierować na WiFi.
    W razie potrzeby szybszego internetu korzystać z WiFi na stacjonarnych urządzeniach (mają karty WiFi). Ale to taka "proteza".

Jak najbardziej optymalnie połączyć te dwa źródła na Mikrotiku RB951G 2HND?
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    1. Load balancing - czesc ruchu idzie przez netiw, czesc przez lte
    2. Lacze zapasowe. Jak netia nie dziala ruch idzie orzez lte.
    3. 2 rozne sieci wifi. Jedno wifi do netii drugie do lte. Jakas siec wybierzesz z takiego lacxa bedziesz korzystal.
  • Poziom 16  
    Witam po dłuższej przerwie.
    Dziękuje koledze m.jastrzebski za przedstawione propozycje.
    Prze ostanie kilka dni testowałem 1 i 3 wariant.
    Wariant 1 udało mi się uruchomić na konfiguracji zamieszczonej poniżej (próbowałem zaadaptować propozycje z Youtube ale zwykle z niepowodzeniem).
    Wadą tej konfiguracji jest długie oczekiwanie po wybraniu danej strony, aby zaczęła się wczytywać. Np. na wspomnianym Youtube po wybraniu filmu wyświetla wirujący okrąg w środku i dopiero po kilku-kilkunastu sekundach zaczyna działać i do końca jest w porządku. Jeżeli na stałe w konfiguracji wyłączę WAN1 lub WAN2 nie ma takiego objawu - działa od razu.
    Czy można to jakoś poprawić aby działało lepiej - a może ktoś zaproponuje sprawdzoną konfigurację?

Kod: actionscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod