Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dobra nawigacja do 400 zł, głównie PL

Htpp 17 Jan 2018 00:16 3321 9
    Htpp
    Level 5  
    Witam. Chcę na dniach kupić nawigacje do 400 zł. Głównie do poruszania się po PL, ewentualnie Niemcy, Szwajcaria, Francja, Austria,Dania, Szwecja. Co polecacie? Na necie wyczytałem, że do tej kwoty to Vordon 7 HD, co myślicie. Czekam na Wasze porady.
    jajacekpl
    Level 24  
    Co innego urządzenie, co innego program nawigacyjny.
    Dobry sprzęt to na przykład ModeCom, a program nawigacyjny na EU to Automapa (płatny) lub Mapfactornavigator Free.

Albo tablet Navitel T500 lub T700 i iGO Primo ze sklepu Google.
    krzych1-b
    Level 21  
    Poczytaj o nawigacjach ALGA, ma dożywotnie aktualizacje, nowość na rynku - kosztuje ok 280 zł.
    A zapytam z ciekawości. Po co ci telewizor 7 cali w aucie? (chyba, że potrzebujesz do ciężarówki)
    Htpp
    Level 5  
    krzych1-b wrote:
    Poczytaj o navigacjach ALGA , ma dożywotnie aktualizacje,nowość na rynku-kosztuje ok 280 zł
    A zapytam z ciekawości . Po co ci telewizor 7 cali w aucie? (chyba , że potrzebujesz do ciężarówki)

Nie, do osobówki potrzebuje, jak masz coś dobrego to zapodaj.
    krzych1-b
    Level 21  
    Właśnie i ja się ZASTANAWIAM nad: ALGA PRIMA AN 510 A, bo to tylko 5 cali i taka wielkość w osobówce jest najwygodniejsza. To co ci potrzebne, to szybki procesor i ram w nawigacji, proste menu a Alga to właśnie ma. Patrz na szybkość łapania Fixa (satelit), no i to o czym wspomniałem wcześniej, aktualizacje (chyba darmowe - ale palca sobie nie dam uciąć). Możesz wgrywać własne mapy. Np. TOM TOM I GARMIN jadą na Linuksie i własnych mapach, dobre są ale na Niemcy, i często gęsto jeździsz po wąskich uliczkach (trasa szybka) sprawdziłem na własnej skórze. No i inna cena. Fakt TOM TOM ma fajnego asystenta ruchu. Vordona sobie odpuść - szajs, chodzi mi o bladość kolorów no i w słoneczny dzień jest kupa! Najlepiej żebyś znalazł coś z matową matrycą. Polecam ci lekturę - Najlepsze nawigacje 2016-2017 roku.
    To na razie tyle.
    Htpp
    Level 5  
    A jakąś do 400 zł, dobrą z rejestratorem dostanę, co moglibyście polecić?
    krzych1-b
    Level 21  
    Tu akurat nie pomogę, najlepiej zobacz (poczytaj) coś w cenie ok. 1000 zł i porównaj parametry takich urządzeń.
    A jeśli chodzi o kamerę, to już zakupić, taką abym miała bardzo dobrą rozdzielczość i jakość nagrywania i odtwarzania.
    To co jest teraz na rynku, to wyścig szczurów producentów różnego badziewia, (dwa albo trzy w jednym - czyli mydło i powidło) dlatego proponuję przy tego rodzaju zakupie rozwagę.
    A tak na marginesie, to sam musisz zdecydować, co ci będzie najlepiej pasować.
    Dla mnie nawigacja ma dobrze nawigować, a kamera nagrywać.
    Htpp
    Level 5  
    Automapa na alga bedzie smigac bez problemu?
    krzych1-b
    Level 21  
    Z tego co wiem to , AutoMapa wypięła tyłek na Larka już dawno . A w innych nawigacjach (zarejestrowana ) jak najbardziej.
    robert73-6
    Level 17  
    Mam też Algę AN510 A z automapą kupioną u producenta Algi. AM działa na tej nawigacji rewelacyjnie tak że warto się nią zainteresować, pomoc techniczna producenta jest wzorcowa i fachowa.