Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wy/We klimatyzatora GREE GFH48K3FI

17 Sty 2018 00:17 1359 2

• Poziom 10  
    Witam,
    Poszukuję dokładnego opisu jak to cacko podłączyć pod system automatyki. Panowie z Krakowa kwitują to w taki oto sposób.
    Cytat:
    Nawiązując do poniższej kwestii złącza nr 4, nie wiem czy jest sens rozstrzygać czy jest potencjałowy czy bezpotencjałowy. Ten port jest dedykowany do sterowania kartą drzwiową, natomiast do funkcjonowania tego konieczny jest dodatkowy moduł MK03, którego nie posiadamy w ofercie. W związku z powyższym złącze nr 4 nie jest wykorzystywane do niczego innego i staje się bezużyteczne.
    Sami powiedzcie jak to wygląda, potrzebuję dokładnego opisu we/wy płyty głównej aby dokonać wyboru sterowania. W oficjalnym PDF jest tylko wzmianka o wyjściach do np. karty drzwi lub czujki ruchu. Nigdzie nie ma napisane jakiego typu są to wejścia. Proszę o pomoc PDF lub opis we/wy płyty lub schemat podłączenia pod BMS-a.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • OptexOptex
  • Poziom 21  
    Co to za system automatyki? Bo systemem automatyki można nazwać praktycznie cokolwiek: Systemy dedykowane, uniwersalne itp.
    Ten cytat wyrwany z kontekstu również mało mówi. Jedyne co można z niego wywnioskować, to to, że pytałeś o złącze dedykowane do modułów dodatkowych.
    W instrukcji(polskiej, pierwszej z rzędu po wpisaniu modelu w google, strona 38) jest dokładnie pokazane, jak wpiąć klimatyzator w system automatyki przez MODBUS. Na stronie 46 jest pokazane gdzie fizycznie jest ten modbus.
    Jak to ostatecznie działa, nie powiem Ci, bo nie korzystałem z tego typu połączeń. Moduł komunikacji ME30-00/E2 pozwala zrobić BMS z komputera, nic poza tym, nie udało mi się wywnioskować z instrukcji obsługi. Ze wszystkich instrukcji obsługi jakie widziałem, jestem pod wrażeniem, że w chińczyku to tak dokładnie opisali. Oczywiście nie wszystko(bo poza, tym że da się go podłączyć do BMSa jest tylko informacja jak to fizycznie zrobić), ale wszystkiego mieć nie można. Instrukcji w innym języku nie znalazłem,możliwe że GREE jest dystrybutorem jedynie na Polskę.

• Poziom 10  
    Witam,
    Dziękuję za szybką odpowiedź. System najprawdopodobniej będzie GRENTON. MODBUS w tym wypadku odpada( czekamy na moduł komunikacji ). Pozostaje więc 0-10V, i złacze stykowe. W instrukcji niczego takiego nie znalazłem. Teraz wracając do tematu widzę to tak w każdym pokoju systemowy czujnik temperatury, a na każdym wylocie klapa ( elektryczna ). Załącz/wyłącz planuję zrobić na stykach czujnika ruchu, bo tylko on w instrukcji jest solidnie opisany. Brakuje mi jeszcze sterowania mocą ( liniowo ). Jak macie coś do tego GREE proszę o pomoc. Patrzyłem na AHU Kitt Gree. Wstępnie to odrzuciłem, może się mylę.