Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

microchip - Co to za element

17 Sty 2018 00:42 570 9
  • Poziom 9  
    Nie mogę znaleźć . Chyba firmy Microchip
    Co to jest gdzie kupić czym zastąpić ?

Dodam ,że jest on na wyjściu video urządzenia od niego poprzez kondensator 470mikro/16v i kilka rezystorków bezpośrednio do ''czincza ''
    Schematu niestety brak.
  • Poziom 9  
    Urządzenie to autorefraktometr Rodenstock RX 900
    Mostek to chyba nie jest bo co by robił na wyjściu video ?
    Na stronie producenta też nie mogę znaleźć .
    Brakuje literek przed cyframi .

dzięki i pozdr
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    jarbia napisał:
    Mostek to chyba nie jest bo co by robił na wyjściu video ?

Nie no ogólnie pisałem ze na pierwszy rzut oka tak mi się ta obudowa skojarzyła.
    jarbia napisał:
    Rodenstock RX 900

To jakiś sprzęt do badania wzroku?.
    Ogólnie może napisz do serwisu http://www.weco-instruments.com/Services/service zapytać nie zaszkodzi.

A tak poza tym to skąd wiesz że akurat ten element sie uszkodził ? Czy to zdjęcie z innego egzemplarza ?
  • Poziom 9  
    Serwis znam ,nie odzywa się od tygodnia .Oni wymieniają tylko całe moduły ,które są
    bardzo drogie .Ponieważ schematu serwis nie udostępni (może nawet wcale go nie mają ) muszę radzić sobie sam .Ten element wcale nie musi być uszkodzony tylko nie wiem jak go sprawdzić na wyjściu video nie ma sygnału .Na razie jestem na etapie wymiany przetwornika ad7171 z którego wychodzi sygnał do tego wyjścia (dzisiaj ma przyjść przesyłka ).
    pozdr.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Czy to przypadkiem nie jest zabezpieczenie analogowego wyjścia Video przed ESD oparte na dwóch diodach ? Można by sprawdzić miernikiem.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Witam,
    refraktometr to przyrzad optyczny do analizy wspolczynnika zalamania swiatla.
    Czy mozesz podkazac nieco wiecej plytki, duza masa, to duze to chyba cewka indukcyjna - czy to nie zasilacz impulsowy/przetwornica?
    Cyferki na obudowie nie musza odpowiadac prawdziewemu symbolowi, to oznaczenie producenta.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Obawiam się, że Microchip napisze, że nie produkują takiego układu :)
    Kiedyś prosiłem o identyfikację tego co na foto poniżej, to tak właśnie mi odpowiedzieli.
    To pewnie element robiony na zamówienie producenta.
    microchip - Co to za element
  • Poziom 9  
    Kolego Ripperus całkiem możliwe ale na razie nie sprawdzę bo udało mi się naprawić sprzęt i ten element jest dobry. Winowajcą jak przypuszczałem okazał się przetwornik Pal/Ntsc ADV 7171KS. Skręciłem całość i nie mogę ruszać bo potrzebny żonie w pracy.
    Dziękuję wszystkim za chęć pomocy temat zamykam .
    Pozdrawiam