Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Krups EA8005 - błąd 10, po włączeniu migają wszystkie kontrolki.

mateysz24 17 Jan 2018 10:31 6417 5
 • #1
  mateysz24
  Level 2  
  Witam,

  otóż mam następujący problem. Ekspres Krups EA8005 przez lata pracował bez zarzutu. Dwa tygodnie temu podczas robienia kawy, ekspres zmielił kawę i zaczął zaparzać, ale z dyszy popłynęła minimalna ilość kawy (zbiornik na wodę był pełen), pompa cały czas pracowała, w pewnym momencie z ekspresu zaczęła się wydobywać para, po czym parzenie skończyło się. Po wyłączeniu i włączeniu dzieją się dwie rzeczy: albo po kilku sekundach zaczynają migać wszystkie kontrolki i pojawia się błąd 10, albo ekspres nagrzewa się bez końca (miga niebieska kontrolka na włączniku). Drugi scenariusz zdarza się rzadziej. Ekspres został oddany do serwisu, gdzie po kilku dniach diagnoza była następująca - spalona grzałka (co tłumaczy kod błędu 10, znalazłem instrukcję serwisową i kod oznacza brak możliwości osiągnięcia temperatury). Choć symptomy się zgadzają, to zastanawia mnie jak mogło dojść do spalenia grzałki. Jest ona zabezpieczona termistorami z tego co zauważyłem patrząc na blok.

  Wg serwisu do wymiany jest cały blok kotła co ma kosztować u nich 600 zł. Oczywiście mam wątpliwości czy naprawa ma sens gdyż taki sam model nowego ekspresu kosztuje 1000 zł.

  Pytanie czy są jakieś inne możliwości doprowadzenia ekspresu do używalności bez wymiany całego bloku? I czy kwota podana przez serwis nie jest wygórowana? Widzę, ze w sklepach kompletny blok kosztuje ok. 350 zł ( https://www.klinikaagd.pl/czesci-agd/Komora+z...+kawy+Krups+EA80005PN70F-%7C194440;KL7219A35/ ). Co już jest bardziej do przełknięcia.
 • #2
  nioop

  Home appliances specialist
  Szczerze mówiąc w swojej karierze nie spotkałem się jeszcze ze spalona grzałką w tym modelu.
  Podejrzewał bym bardziej czujnik ntc lub któryś z termikow.

  Większość serwisów " na dzień dobry " proponuje wymianę całego bloku zaparzania, bo jest to z reguły najłatwiejsze..
  W bloku każdy element można wymienić oddzielnie poza obudową siłownika, którego nigdy nie udało mi się kupić nowego :)
 • #3
  mateysz24
  Level 2  
  a czy mogę prosić o informację gdzie można kupić osobno poszczególne części kotła? W internecie widzę tylko pełne kotły.
 • #4
  nioop

  Home appliances specialist
  Ahh te lenistwo.. :p
  Jeżeli w google wpisze pan sklep z oringami znajdzie pan uszczelki do kotła,
  Tą sama metodą można kupić np bezpiecznik termiczny, któryś ze switchów.. ;)

  I nie, nie dam konkretnego linku.. :P
 • #5
  Marcin2239
  Level 8  
  W takim przypadku trzeba sprawdzić termiki na grzałce i oczywiście samą grzałkę. jeśli są sprawne to czujnik temperatury jest do wymiany, który jest wklejony w samą grzałkę i nie spotkałem się że można kupić taki czujnik :P Niestety trzeba wymienić cały zespół grzewczy. Dlatego się nie kupuje KRUPSa :P . Serwis sobie liczy za taką wymianę ze względu na czas jaki się poświęca na wymianę. :P
 • #6
  robsons10
  Level 23  
  Jeśli jest uszkodzony czujnik temperatury to faktycznie
  Tylko całość....... Tak dla dociekliwych czujnik to 100k ntc. Można zastosować inny do czoła tylko mocowanie wg własnej koncepcji i śmiga😉.