Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SSD Goodram Iridium Pro 240GB Uszkodzenie struktury plików?

damianos56 17 Sty 2018 10:38 1086 14
  • Pomocny post
    #2 17 Sty 2018 13:43
    laptokowiec
    Poziom 27  

Zrób kopię posektorową na inny dysk (najlepiej 2,5 cala).
    Czy dmde pokazuje poprawnie zawartość partycji SSD ?

0
  • #5 17 Sty 2018 14:48
    damianos56
    Poziom 9  

laptokowiec napisał:
    To teraz zrobiłbym kopię.

Po wykonaniu kopii jaki jest następny krok?

0
  • #6 17 Sty 2018 15:09
    laptokowiec
    Poziom 27  

Na razie kopia.
    Ciekawy jestem z czego wynika niemożność odczytania zawartości partycji przez system.
    Jeśli kopia zostanie zrobiona bez przeszkód (błędów), to pytanie dlaczego system robi problemy.

0
  • #7 17 Sty 2018 15:13
    damianos56
    Poziom 9  

Kopia się robi na razie bezproblemowo.
    Dam znać jak się skończy.

0
  • Pomocny post
    #8 17 Sty 2018 15:58
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

laptokowiec napisał:

Ciekawy jestem z czego wynika niemożność odczytania zawartości partycji przez system.
    Jeśli kopia zostanie zrobiona bez przeszkód (błędów), to pytanie dlaczego system robi problemy.

Któryś z plików systemu NTFS jest uszkodzony pewnie, np. $UpCase, fragment $MFT, może też odniesienie do niego w $MFT.
    @damianos56 Po wykonaniu kopii posektorowej załącz w pliku sektory od 6490100 do 6493000. Sprawdź na linuxie live CD jaki komunikat błędu przy próbie zamontowania partycji. Mając kopię danych możesz próbować nawet użyć chkdsk (w przypadku niepowodzenia przywrócisz kopię i wrócisz do stanu sprzed).
    Co do SMART zwrócił bym uwagę na AA - czyżby w RAW była liczba wykorzystanych zapasowych bloków?

0
  • Pomocny post
    #10 17 Sty 2018 16:57
    mati211p

Chkdsk pewnie nawet nie ruszy tego, bo:
    SSD Goodram Iridium Pro 240GB Uszkodzenie struktury plików?
    Do analizy $MFT klas.0

Masz zabezpieczoną kopię?
    Spróbuj wgrać plik z załącznika w sektory 6490112 - 6490119 i powiedz, czy jest jakiś efekt. Przekłamania w danych. Nie mam całego dysku, nie powiem Ci, czy wszystko wyłapałem.

Daj jeszcze Boot sektor tej partycji w pliku, lub kliknij na nią raz w oknie partycje - pokaż wartość MFT Mirror Cluster - 1655 jakoś podejrzanie wygląda.

0
  • #11 17 Sty 2018 21:53
    damianos56
    Poziom 9  

Zrobiłem kopię posektorową na dysk 2,5 cala hdd 500gb.Ten plik z sektorami wyciągnełem z dysku-kopi.Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.
    Przy próbie wgrania pliku od Ciebie na dysku-kopii ,wyświetla mi się komunikat WinError 19 urządzenie zabezpieczone przed zapisem i nie mogę wgrać.
    Oryginalny dysk na razie leży nie ruszany.

Napisz jak to ogarnąć i jak zapisać boot sektor do pliku.Ewentualnie czy chcesz kopie sektorów z dysku-oryginału.
    Dzisiaj już nie mam dostępu do tego kompa,ale jutro rano wrócę do tematu.

0
  • #12 17 Sty 2018 21:59
    mati211p

Jak jest to kopia bezpośrednio na dysk to można przywracać. Jeśli jest to kopia do pliku to trzeba ją później próbować montować (np. w OSFMount). Mogę ewentualnie do 23 spróbować przez team viewer (ID i Hasło wtedy podaj na PW). Jeśli chodzi o jutrzejszy dzień, to będę dopiero około 16.

0
  • #13 18 Sty 2018 16:00
    damianos56
    Poziom 9  

Dzięki @mati211p za pomoc.Chętnie bym zrobił połączenie,żebyś mógł zerknąć,ale za chwilę muszę oddać dysk właścicielowi.Nie mogę go dłużej trzymać.

Najpierw odzyskałem najważniejsze dane przez dmde,później była próba chkdsk.Oczywiście chkdsk go nie ruszył tak jak pisałeś.
    Na nowszym dmde 3.2 bez problemu podmieniłem sektory,które mi dałeś.Po tym zabiegu chkdsk już wystartował normalnie.
    Po skończonym chkdsk partycja jest już widoczna normalnie w systemie.Nie wiem tylko czy chkdsk nie uciął jakiś danych.
    Podaje komunikat przed podmianą sektorów oraz wyniki po podmianie sektorów i wykonaniu chkdsk.
    Z wyników chkdsk widać,że jakieś dane mogły przepaść po wykonaniu chkdsk?

0
  • Pomocny post
    #14 18 Sty 2018 16:15
    mati211p

Pewnie było więcej przekłamań w danych, zresztą jak widać w informacji w chkdsk. Chkdsk nie ruszył, bo nie znalazł $MFT na początku (niby był, ale nie było z racji błędów). Błąd w nazwie atrybutu (a jako, że taki istnieje to DMDE nie widział problemu), błąd w nazwie $MFT i błąd w data runs $Bitmap pliku $MFT, błąd atrybutu w $MFTmirror, $LogFile i $Volume - to poprawiłem. Pytałem o klaster początkowy $MFTmirror - pewnie chkdsk stwierdził jego błąd (może nie istniał w klastrze 1655 - o to pytałem). Nie wiemy też co było w klastrze 1655 partycji. Mogły być też inne błędy lub były skutkiem błędów pierwotnych. Przykładowo klaster 1655 był wolny, stąd utworzenie w tym miejscu $MFT mirror skutkuje błędem w $Bitmap partycji (a błędy w $Bitmap były wg chkdsk). Błąd w $LogFile - może błędne odniesienie lub przekłamania w danych. Coś tam ponaprawiał, co dokładnie nie wiem. Dane pliku do sprawdzenia, czy pliki sprawne.
    Jaki jest aktualny rozmiar $MFT? Ile jest rekordów?

0
  • #15 19 Sty 2018 09:58
    damianos56
    Poziom 9  

Dzięki mati za zaangażowanie.Partycja dysku dzięki twojej pomocy,tak jak napisałem wcześniej zaczęła być widoczna normalnie w systemie.
    Wczoraj po zamontowaniu dysku do komputera ,system się z niego normalnie uruchomił.Właściciel stwierdził,że wszystkie dane są na miejscu.
    Jeszcze raz dziękuję.Zamykam temat.

0