Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Saeco Xelsis HD8944/09 - woda w pojemniku na fusy

17 Sty 2018 13:57 2709 10
  • Poziom 8  
    Witam. Mam ogromy problem z ekspresem Saeco Xelsis,

mianowicie zamiast pastylek z fus闚 kawy mam b這to... og鏊nie ten pojemnik p造wa. Wcze郾iej problemu nie by這, wr璚z te fusy zawsze by造 suchusie鎥ie. Nie jest to zale積e od kawy(bo takie s造sza貫m opinie). Ekspres rozebralem, tyle ile mi si uda這 i wyczy軼i貫m blok z wymian wszystkich uszczelek. Kilka razy go odkamienia貫m, ekspres posiada sw鎩 specjalny program odkamieniania, kt鏎y przeprowadzia貫m oraz odkamienia貫m go na trybie kawy sypanej (kt鏎ej nie wsypywa貫m), robi貫m to specjalnym odkamieniaczem dedykowanym do ekspresu ale problem nadal wyst瘼uje.

Woda zbiera si w g鏎nej cz窷ci bloku i przelewa si do tacy z fusami
    Saeco Xelsis HD8944/09 - woda w pojemniku na fusySaeco Xelsis HD8944/09 - woda w pojemniku na fusySaeco Xelsis HD8944/09 - woda w pojemniku na fusySaeco Xelsis HD8944/09 - woda w pojemniku na fusy

Co tam jest grane? Tylko ratuje mnie serwis? Czy mo積a to jako naprawi?

• Specjalista AGD
    Mo瞠 puszcza ci zaw鏎 na g這wicy bloku?
    Zazwyczaj ratuje jego wymiana w ca這軼i.
  • Poziom 20  
    szarlatan21 napisa:
    Witam. Mam ogromy problem z ekspresem Saeco Xelsis,

mianowicie zamiast pastylek z fus闚 kawy mam b這to...

Co tam jest grane? Tylko ratuje mnie serwis? Czy mo積a to jako naprawi?

masz niedro積y w pe軟i obw鏚 wodny. Jedynie stopniowe i do ko鎍a wykonane odkamienianie pomo瞠. Zblokuj drzwiczki i wykonaj kaw, a zobaczysz, 瞠 woda zamiast przep造wa przez blok do tacki 軼iekowej w nadmiarze wycieka bezpo鈔ednio z t這ka do pojemnika od fus闚.

• Specjalista AGD
    Nie mog si zgodzi.. Nawet niedrozny uk豉d wody nie mo瞠 mie miejsc w kt鏎ych cieknie woda.
    Dodatkowo problematyczne b璠zie zblokowanie drzwi. Tutaj jeden mikrowlacznik nie pomo瞠..
    Je瞠li woda zbiera si na bloku w ramach mojego do鈍iadczenia obstawiam p瘯ni璚ie na zaworze . czesto tez spowodowane niedroznym zaworem w wylewce.
  • Poziom 20  
    nioop napisa:
    Nie mog si zgodzi.. Nawet niedrozny uk豉d wody nie mo瞠 mie miejsc w kt鏎ych cieknie woda.
    Dodatkowo problematyczne b璠zie zblokowanie drzwi. Tutaj jeden mikrowlacznik nie pomo瞠..
    Je瞠li woda zbiera si na bloku w ramach mojego do鈍iadczenia obstawiam p瘯ni璚ie na zaworze . czesto tez spowodowane niedroznym zaworem w wylewce.

masz prawo si nie zgodzi. Napisa貫m na bazie mojego do鈍iadczenia z Saeco Syntia 037DR.
    Dopiero kiedy odkamieni貫m j kilkukrotnie (ale nie fabrycznym koncentratem) problem ust徙i.

Zblokowanie drzwiczek - dla chc帷ego nic trudnego! Musi si przecie upewni czy woda wydostaje si spod t這ka!
  • Poziom 8  
    Aby dopyta w 100% dla pewno軼i... Rekomendujecie Panowie zakup tego zaworu?Saeco Xelsis HD8944/09 - woda w pojemniku na fusy

Dodano po 3 [minuty]:

W豉軼iwie to przyjrza貫m si temu zaworkowi w moim ekspresie i jest na nim rysa, wi璚 jest to prawdopodobne 瞠 jest p瘯ni皻y. Woda w豉郾ie stoi w tym wg喚bieniu, a w豉軼iwie nie jest to woda a kawa (nie wiem czy jest ot pomocne). Je瞠li chodzi o odkamienianie to nie u篡wa貫m tylko fabrycznego koncentratu ale te kupowa貫m inne ale dedykowane do ekspres闚 ci郾ieniowych. Problem tkwi w tym 瞠 kombinuj jak te drzwi zablokowa ale nie mam poj璚ia jak...

• Specjalista AGD
    Wed逝g mojego do鈍iadczenia najcz窷ciej ten zaw鏎 ulega uszkodzeniu.
    畝dne odkamienienie czy smarowanie nigdy nie pomo瞠 przy wycieku wody. Jak cieknie to gdzie pu軼i豉 uszczelka albo powsta這 p瘯ni璚ie.

Pomimo sporego do鈍iadczenia sam jestem ciekaw w jaki spos鏏 kolega wy瞠j blokuje te drzwiczki ;)
  • Poziom 20  
    nioop napisa:
    Pomimo sporego do鈍iadczenia sam jestem ciekaw w jaki spos鏏 kolega wy瞠j blokuje te drzwiczki ;)

i co z tego!? wszystko co cz這wiek skonstruowa da si naprawi/zblokowa. Niech kolega si wysili i 軼i庵nie sobie Service Manual ... albo mu napisz wprost, chyba 瞠 nie masz zamiaru ...

ps.
    to co kolega pokazuje na fotce NIE jest zaworkiem! To nasadka do kr鵵ca sp造wu kawy.

• Specjalista AGD
    leotdipl napisa:

i co z tego!? wszystko co cz這wiek skonstruowa da si naprawi/zblokowa. Niech kolega si wysili i 軼i庵nie sobie Service Manual ... albo mu napisz wprost, chyba 瞠 nie masz zamiaru ...

ps.
    to co kolega pokazuje na fotce NIE jest zaworkiem! To nasadka do kr鵵ca sp造wu kawy.

Nie dajmy si ponie嗆 emocjom. Nikt tutaj nikogo nie chce urazi. Ciekaw jestem sposobu blokowania tych drzwi, bo sam w miar prosty i nie czasochlonny sposob, nie potrafi.. Gdybym posiada takow wiedze na pewno w pierwszych s這wach bym si podzieli.
    Dlatego nie ukrywam 瞠 ch皻nie poglebi bym swoj wiedz.

Na fotce jest element polaczeniowy, kt鏎y mimo wszystko zawiera w sobie nawet znacznie skomplikowany zaworek creme ;)
    Wiec my郵 ze s逝sznie by這 by po prostu pom鏂 koledze z ekspresem ni sprzecza si o dok豉dn nazw elementu o kt鏎y i tak wszyscy wiedza o co chodzi ;)
  • Poziom 13  
    Na czym stan窸o z tymi drzwiczkami? Jest jaki patent?
  • Poziom 15  
    Tam jest kontrakton w okoilicach zamka. Przy堯 magnes i ominiesz blokad.