Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Wyłącznik różnicowoprądowy kabelkologia

17 Sty 2018 16:06 546 3
 • Poziom 11  
  Dzień dobry.
  Rozwijam instalację elektryczną w garażu i w ramach modernizacji postanowiłem dołożyć wyłącznik różnicowoprądowy. I niby wszystko było jasne do momentu obejrzenia instrukcji dołączonej do opakowania. Zawsze myślałem, że taki wyłącznik podłącza się "od góry" a dołem wypuszcza się zasilanie na resztę rozdzielnicy. Ale spojrzałem na rysunek i zgłupłem. Wg niego kierunek przepływu prądu nie ma znaczenia. Czy ja już nawet obrazka nie potrafię zrozumieć, czy niepotrzebnie ograniczam się do jednej "słusznej" strony przykręcania kabelków? Pomóżcie niedorajdzie....
  Wyłącznik różnicowoprądowy kabelkologia

  PS do obrazka nie ma żadnego komentarza producenta.
 • Pomocny post
  Poziom 25  
  Przy zwartych stykach kierunek nie ma znaczenia bo różnica prądu wpływającego i wypływającego jest taka sama czyli wyłącznik w razie czego zadziała. Przy podłączeniu od góry po wyłączeniu przewody "wiszą w powietrzu", nie są połączone z cewką , więc chyba lepiej, ale i to nie ma znaczenia.
  Ja u siebie zasilam od góry bo wtedy wyjście idzie bezpośrednio na szynę zasilającą bezpieczniki obwodów (od dołu).
 • Admin Elektroenergetyka
  Tak jak kolega wyżej napisał, dla działania aparatu nie ma to znaczenia z której strony podłączone jest zasilanie. Należy jedynie bezwzględnie przestrzegać podłączenia przewodu neutralnego do zacisku oznaczonego jako N.

  Wydaję mi się, że temat można zakończyć.
 • Poziom 11  
  No to dziękuję za wyjaśnienie. Czasami nachodzi człowieka chwila zwątpienia.