Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sporadyczne spadki wydajności komputera.

17 Sty 2018 17:56 336 16
  • Poziom 6  
    Siemka.
    Obstawiam, że podobnych tematów jest multum ale nie jestem w stanie znaleźć rozwiązania mojego problemu albo chociaż zdiagnozowania przyczyny.

W cs:go często gra się "zawiesza" nie zauważam żadnych spadków fps tylko takie "zacięcie" myszki,a dokładniej wygląda to tak jak przy spadkach fps z np 300 do 20 wtedy odczuwa się tak jakby zmianę czułości myszki towarzyszącą temu spadkowi... mam nadzieję, że jakoś sensownie to opisałem. :D

Dzieje się tak również podczas używania różnych programów typu photoshop.
    Problem często towarzyszy otwieraniu dużych plików w photoshopie lub wysokiej rozdzielczości zdjęć.
    Czyli problem może leżeć po stronie dysku ale pewności nie mam.

sprzęt:
    GTX 1050ti 4gb
    i5 7400 3.0 GHz
    8GB ram
    xfx ts 550w
    Windows 8.1pro
    System oraz csgo zainstalowany na SSD 128GB

Dodam jeszcze, że 2/3 tygodnie temu nie było tego problemu.

Screeny z crystaldiskinfo i hw64:

• Poziom 43  
    Rozumiem, że pokazujesz nam SMART tylko tego, dysku, który chcesz.
    Ja chcę ten drugi.

Napisz, czym obciążałeś?
    Masz antywirus? Odinstaluj go.
  • Poziom 43  
    Może działało WU lub inny proces obciążał CPU.

Co pokazuje program Process Explorer?
  • Poziom 43  
    draco12qw napisał:
    podobnych tematów jest multum

A ile nierozwiązanych! Problem z tymi tematami jest taki, że my na odległość nie "czujemy" sporadycznych zacięć, minimalnych zacięć i mikro-zacięć.
    Diagnostyka w takich tematach na odległość jest uciążliwa.
    Dodatkowo gry jak CS "żyją własnym życiem".

Dodano po 53 [sekundy]:

Kasek21 napisał:
    Może działało WU

Zgadzam się. To może być cokolwiek.
  • Poziom 43  
    draco12qw napisał:
    WU?

Windows Update.

Kasek21 napisał:
    Co pokazuje program Process Explorer?
  • Poziom 43  
    Wygląda OK - dalej są takie problemy?

Jeżeli tak to:
    Zainstaluj i uruchom FRAPS'a, zainstaluj i uruchom HWiNFO64 (sensors only) i włącz logowanie do pliku (prawy dolny róg okna program). Uruchom grę, pograj z 20min. i zamieść log z HWiNFO w załączniku (po spakowaniu).
  • Poziom 43  
    draco12qw napisał:
    rozumiem, że nagrywanie miało być włączone, tak? :p

Nie. Ma być tylko uruchomiony - wykonaj procedurę jeszcze raz - bo z nagrywaniem to wynik będzie przekłamany patrząc na normalne użytkowanie.
  • Poziom 43  
    No to tak:

1. Wykorzystanie CPU jest wysokie.

2. GPU już nie.

3. Temp. są OK.

4. Problem tkwi tu - patrząc na wykresy - porównaj Sobie poszczególne.

5. Przy okazji zmień ustawienia pamięci wirtualnej - ustaw tam min i max na 8GB.
  • Poziom 43  
    Kasek21 napisał:
    Wygląda OK

Ale co? SMARTu całego nie udało się zamieścić. Pełnej listy procesów też.
    No i przydałoby się zamieścić PE z momentu cięcia.
    Ja pisałem - jak diagnozować, jak objawu nie ma?

Prosiłem usunąć antywir. Czy można się tego pozbyć diagnostycznie?
    draco12qw napisał:
    Problem często towarzyszy otwieraniu dużych plików w photoshopie
    Czyżby małe "sprawdzanko"?

Napisz, czy na bootowalnym linuxie objaw wsytępuje.

Karta GTX do sprawdzenia w innym PC.

Do podstawienia zasilacz (/pomierzenia - nie widać ani jednego napięcia bazowego).
  • Poziom 43  
    Na początek jak pisano - wywal avasta całkiem i pograj w CS. Zaraz cie nic nie zje. Jak problem ustąpi to poszukasz innego AV. Teraz np. jest darmowa wersja Kasperskiego dostępna. Nie wiecz czy to dobry wybór (ja go teraz mam bo coś jednak trzeba) ale od avasta to raczej wszystko lepsze.
    Zobacz czy tam czasem windows nie ma jakiś aktualizacji do zrobienia bo potrafi sobie to mleć pokątnie. Tak w ogóle to dlaczego win8.1? Jeszcze win 7 jako alternatywę do win10 to rozumiem ale 8.1? Ma to jakieś zalety względem 7 i 10? Pytam z ciekawości po prostu.
  • Poziom 6  
    310artur:
    Ok usunę Avire, później zainstaluje tego Kasperskyego i dam znać czy coś się zmieniło.
    8.1pro mam ponieważ brakuje mi stacji dysków i mam dwa systemu na pendrive 7 i 8.1pro
    i 7 nie chce mi działać więc zostałem zmuszony do korzystania tymczasowo z 8.1pro.

safbot1st
    Wydaje mi sie, że dałem uchwyciłem wszystkie procesy z programu ProcessExpolorer.

Tutaj screen całego okna z programu CrystalInfo

I spróbuje sprawdzić czy problem występuje na Linuxie.
  • Poziom 43  
    Najlepiej usuń Avirę i pograj bez żadnego AV. Jak pisałem same się te wirusy nie wkradną CS też cie nie zainfekuje. A całkowicie wykluczysz AV jako winnego. Ja mam kasperskiego ale nie bardzo mam czas i chęci żeby grać ostatnio to i nawet nie wiem jak się z nim gra ;) No i już nikomu nie polecam jakiegoś konkretnego AV bo to nie ma sensu. Trzeba poczytać i samemu wybrać.
    Dyski wyglądają OK. Coś dokonuje zapisu i wtedy jest problem. Dowiesz się co i będzie po problemie. Może AV może coś innego.

PS tak tylko informacyjnie - wiesz że tak win7 jak i win 8.1 możesz nadal podnieść do win10? Niby czas się skończył ale to nadal działa. Jak masz te systemy oryginalne to win10 normalnie aktywuje się przez internet za darmo. Ja nie namawiam tylko informuje o takiej opcji :)